compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Dla domu

Ekologiczny dom to także Twoje marzenie?

Dbając o ekologię w domu, przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego i wspierasz zrównoważony rozwój, a to nie wszystko co zyskujesz. Ekologiczny dom da Tobie:

 • Zdrowie: Dbając o ekologię w domu, poprawiasz jakość powietrza, którym oddychasz, i ograniczasz narażenie na toksyczne substancje chemiczne. Możesz osiągnąć to poprzez używanie ekologicznych środków czyszczących, farb, materiałów wykończeniowych.
 • Inspirację dla innych: Dbałość o ekologię w domu może stanowić inspirację dla innych ludzi w Twoim otoczeniu. Twoje działania mogą zachęcić rodzinę, przyjaciół i sąsiadów do podejmowania podobnych działań na rzecz ochrony środowiska. Twój dom może stać się miejscem, w którym inni zobaczą, jakie korzyści płyną z dbałości o ekologię.
 • Oszczędność zasobów: Możesz zmniejszyć zużycie energii poprzez korzystanie z energooszczędnych urządzeń elektrycznych, takich jak oświetlenie LED, czy termostatów, które automatycznie regulują temperaturę w pomieszczeniach. Oszczędzanie wody może być osiągnięte poprzez instalację efektywnych urządzeń do oszczędzania wody. Długoterminowo oszczędzasz pieniądze na rachunkach za energię i wodę.

Ekologiczne artykuły drogeryjne do domu

Jesteśmy drogerią ekologiczną, dlatego wybraliśmy dla Państwa najlepsze ekologiczne produkty dla domu. Wyróżnia je brak drażniącego zapachu, alergenów oraz wysoki poziom skuteczności. Zawsze testujemy je przed wprowadzeniem do sprzedaży.

W ofercie posiadamy zarówno certyfikowane ekologiczne gotowe środki czystości.  jak też surowce do tworzenia własnych środków czystości 

Własne środki czystości w domu? Dlaczego nie

Dlaczego warto samodzielnie wykonywać środki czystości? Jest przynajmniej kilka powodów:

 • Kontrola składników: Tworząc swoje własne środki czystości, masz pełną kontrolę nad składnikami, które w nich używasz. Możesz unikać szkodliwych substancji chemicznych i toksyn. Zamiast tego, możesz korzystać ze sprawdzonych, naturalnych substancji, takich jak ocet, soda oczyszczona, kwas cytrynowy czy olejki eteryczne.
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia: Tworząc własne środki czystości, możesz uniknąć potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, szczególnie jeśli masz alergię lub jesteś wrażliwy/a na działanie substancji chemicznych.
 • Ochrona środowiska: Dostępne w sklepach, popularne środki czystości często zawierają substancje chemiczne, które są szkodliwe dla środowiska, zarówno podczas produkcji, jak i po ich odpływie do ścieków. Tworząc własne, ograniczasz emisję tych substancji i wpływ na ekosystemy wodne i glebowe.
 • Oszczędność pieniędzy: Tworzenie własnych środków czystości może być bardziej ekonomiczne niż regularne kupowanie gotowych produktów. Składniki używane do domowych środków czystości, takie jak ocet czy soda oczyszczona, są stosunkowo tanie. 
 • Prostota: Tworzenie własnych środków czystości  nie wymaga specjalnych umiejętności. Polecamy nasze przepisy na domowe środki czystości. 

Sprawdź kategorie: Surowce do własnych środków czyszczących

 • Do sprzątania

  Dom i biuro posprzątasz ekologicznie

  Ekologiczne środki czystości mają proste, naturalne składy.  Są wolne od

  • drażniącego zapachu,
  • alergenów

  i bardzo skuteczne, co zawsze weryfikujemy sami, ale też słuchamy Waszych opinii. 

  Polecamy także produkty renomowanych i certyfikowanych marek:

  Produkty te zostały sprawdzone pod kątem ich skuteczności oraz bezpieczeństwa. 

  A może własne środki czystości?

  Jeżeli chcesz samodzielnie przygotować środki czystości polecamy Ci kategorię: Surowce do własnych środków czyszczących

 • Do prania

  Ekologiczne proszki do prania dla alergików

  Ekologiczne środki do prania pomogą Ci prać w sposób przyjazny dla Ciebie i natury. Ekologiczne proszki do prania z chęcią wykorzystują osoby borykające się z uczuleniami i atopowym zapaleniem skóry. W naszej drogerii znajdziesz m.in. idealny proszek do prania dla alergików BIO D z certyfikatem Allergy UK. Wyróżnia go to, że zawiera TEAD wykorzystywany w środkach piorących jako aktywator wybielania, który powoduje odkażanie w niskich temperaturach.

  Dlaczego warto prać ekologicznie?

  Piorąc w stylu eko:

  • oszczędzasz wodę
  • redukujesz emisję CO2
  • przedłużasz żywotność ubrań (wysokie temperatury i mocne detergenty powodują szybsze zużycie tkanin i blaknięcie kolorów)
  • chronisz swoje zdrowie i skórę (nie narażasz ją na kolejną porcję substancji chemicznych). To szczególnie ważne dla osób borykających się z alergiami, chorobami skórnymi czy astmą.
  • chronisz środowisko naturalne

  Oprócz wykorzystywania naturalnych detergentów, warto pamiętać także o innych aspektach prania eko:

  • wybieraj tryby o niższych temperaturach
  • staraj się załadowywać pralkę w pełni
  • wybieraj tryby oszczędzajace wodę (np. ECO)

  Ekologiczne pranie nie musi oznaczać długotrwałego poszukiwania odpowiednich produktów, znajdziesz je u nas. Polecamy

  Domowy proszek do prania - mamy składniki

  Polecamy także Państwu szeroki wybór surowców do własnych proszków do prania, takich jak: boraks, nadwęglan sodu, węglan oraz rewelacyjne płatki mydlane Delfin na bazie tłuszczu roślinnego. 

 • Do zmywania i zmywarek

  Oferujemy produkty przyjazne środowisku i skuteczne w uporaniu się z zabrudzeniami po jedzeniu i piciu. Nasi ekologiczni producenci, tacy jak Winnis, ECOZONE, Pierpaoli, Sodasan, Sonett, zadbali o wspaniałą jakość swoich produktów. Wiele z tych artykułów nie powoduje podrażnień lub jest delikatniejsza dla skóry niż ich komercyjne odpowiedniki.

  Ekologiczne zmywanie naczyń nigdy nie było prostsze

  Niezależnie od tego czy zmywasz ręcznie, czy korzystasz ze zmywarki, mamy dla Ciebie odpowiednie produkty. Wybierając naturalne detergenty, sięgasz po produkty skuteczne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego, Twojego zdrowia oraz... naczyń. Konwencjonalne środki do zmywania naczyń zawierają czasami silne substancje chemiczne, które mogą uszkodzić delikatne naczynia, takie jak porcelana czy szkło. Ekologiczne środki są łagodniejsze i nie powodują uszkodzeń ani trwałych śladów na naczyniach.

 • Ekologiczne biuro i firma
 • Olejki eteryczne

  Naturalne olejki eteryczne to wykorzystywane w aromaterapii, kosmetyce i celach leczniczych, skoncentrowane ekstrakty roślinne. Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin metodą destylacji, która wydobywa z roślin ich zdrowotne właściwości.

  Korzyści zdrowotne stosowania olejków eterycznych

  Naturalne olejki eteryczne mają udowodniony wpływ na samopoczucie, mogą przyczynić się do poprawy jakości snu czy też redukcji stresu. Olejki eteryczne pochodzące z naszej oferty są bogate w witaminy i składniki aktywne, które wspomagają zdrowy tryb życia.

  Jak stosować olejki eteryczne?

  Możesz użyć specjalnych dyfuzorów, które za pomocą ultradźwięków lub ciepła rozprowadzają olejki eteryczne w powietrzu.

  • Dyfuzory ultradźwiękowe działają na zasadzie wibracji, które uwalniają olejki eteryczne w formie mgiełki poprzez rozpadanie olejku eterycznego na cząsteczki.
  • Dyfuzory ciepła rozprowadzają aromat po pomieszczeniu poprzez podgrzanie olejku eterycznego do wysokiej temperatury. Uwalniają intensywny zapach olejków eterycznych w krótszym czasie niż dyfuzory ultradźwiękowe, ale nie wpływają na wilgotność powietrza.

  Naturalne olejki eteryczne wykorzystasz także podczas seansów w saunie. Przydadzą się do wyrobu domowych środków czystości i naturalnych kosmetyków. 

  Na co uważać podczas stosowania olejków eterycznych?

  Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, dlatego należy zachować ostrożność i używać ich zgodnie z zaleceniami. Jeżeli stosowane są niezgodnie z instrukcją, mogą drażnić skórę i oczy.

  Najlepsze marki naturalnych olejków eterycznych

  W drogerii ekologicznej możecie wybierać spośród najlepszych marek naturalnych i ekologicznych olejków: Indus Valley, Physalis, Avicenna, Essent. 

 • Księgarnia

  W naszej eko księgarni znajdą państwo książki oraz poradniki na temat wychowania w bliskości, dzieci, zdrowia, psychologii, filozofii czy stylu życia. Oferujemy także bajki dla dzieci, dostosowane do różnych grup wiekowych. Są to książki, po które sami chętnie sięgamy.

 • Na komary, pająki,...

  Szkodników można pozbywać się nie szkodząc równocześnie naturze i zdrowiu. Znajdą tu Państwo naturalne preparaty

  • przeciw wszom
  • komarom
  • kleszczom
  • innym owadom

  W ofercie mamy środki, które bez obaw można stosować także u dzieci, np. balsam ochronny z olejkami andiroba i geranium Baby Anthyllis

 • Dla Psa i Kota

 • Artykuły higieniczne

  Oferujemy bardzo dobrej jakości, ekologiczny papier toaletowy, ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne. 

 • Pozostałe akcesoria

  Akcesoria i dodatki potrzebne, aby nasz dom był ekologiczny i bezpieczny.

 • Worki na bio odpady....

  Kompostowalne i biodegradowalne worki na odpady organiczne mogą być wyrzucane do pojemników na bioodpady bez obawy, że będziemy generować niepotrzebne śmieci. 

  Worki na odpady organiczne BioBag

  Są w 100% biodegradowalne i kompostowalne. W warunkach kompostowych rozkładają się w około 45 dni. Powstają ze skrobi ziemniaczanej, nie zawierają polietylenu. Są estetyczne i bardzo trwałe.

  Worki na bioodpady StarchBag

  Ekologiczne worki na bioodpady StarchBag powstają w 100% z biopolimeru na bazie skrobi kukurydzianej, który jest w pełni biodegradowalny i kompostowalny w domowych warunkach. Po wykorzystaniu woreczka, rozłoży się nawet w 60 dni w warunkach domowego kompostownika lub około kilka miesięcy na wysypisku śmieci. Warto wspomnieć, że woreczek StarchBag rozpadnie się na biomasę, wodę, oraz dwutlenek węgla, co stanowić będzie pokarm dla organizmów żywych.

 • Eko akcesoria kuchenne

  Ekologiczne akcesoria kuchenne są wytworzone z materiałów przyjaznych środowisku lub bardzo trwałych, zapewniających długotrwałe użycie. Będą służyć długo i nie generować zbędnych odpadów.

  W przypadku tych jednorazowych lub mniej trwałych, atutem jest kompostowalność lub biodegradowalność. Mniej istotnym, ale także bardzo ważnym argumentem za wyborem eko akcesoriów kuchennych jest ich… estetyka. 

  Polecamy Wam:

  • naczynia biodegradowalne,
  • wielorazowe  butelki na wodę i bidony,
  • wielorazowe kubki do kawy,
  • termosy i kubki termiczne,
  • słomki jedno i wielorazowe,
  • wielorazowe siateczki na warzywa,
  • biodegradowalne papiery do pieczenia. 

  W ofercie posiadamy produkty uznanych marek: Bambaw, Biotren, Abena Foodservice, Retap, Ragsy, Stojo, If You Care, BeePack

 • Świece, zapachy do...

  Naturalne świece sojowe, zapachy, dyfuzory - wszystko, co pomoże Ci stworzyć w domu naturalny i przyjazny klimat. Wszystkie produkty bazują na naturalnych substancjach i prostych składach. Za piękne zapachy odpowiadają przede wszystkim naturalne olejki eteryczne.

  Do domu proponujemy Wam dyfuzory marki We Love The Planet. Bazują one w 100% na olejkach eterycznych (bez sztucznych dodatków lub rozcieńczalników). Wyróżnia je bardzo duża trwałość: od 8 do 12 tygodni przy normalnym użyciu. Możecie też dokupić uzupełnienia.

  Wyjątkowe zapachy w samochodzie zapewnią Wam wyjątkowe produkty Pani Szyszka. To naturalne nośniki zapachu w kształcie szyszki oraz mieszanki do aromaterapii. Zapewniają piękne zapachy, ale także mogą być wykorzystane w profilaktyce zachorowań układu oddechowego. Oczywiście nie ma przeszkó żeby wykorzystać je również w domu. 

  Polecamy Wam również naturalne świece sojowe. Pięknie wyglądają i są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Wosk sojowy wytwarza niewiele sadzy dzięki czemu emituje do powietrza  mniej zanieczyszczeń i zero niebezpiecznych substancji.

 • Ogród, balkon, rośliny...

  Posiadamy coraz większą gamę produktów, które pomogą Ci zadbać o ogród, rośliny balkonowe oraz domowe

  Znajdziesz tu nie tylko rękawice ogrodowe, tacki rozsadowe i worki na bio odpady. Mamy również poradniki dotyczące uprawy i ochrony roślin a także najprostsze, naturalne produkty, które mogą pomóc Ci pozbyć się szkodników i chorób z Twojego ogrodu.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
FSC certyfikat
Cosmebio
Cosmos Organic
Cosmos Natural
EcoCert
BDIH
ICEA
Vegan
Fair Trade
AIAB
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
więcej... mniej
Żywność Ekologiczna
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Oeko-Tex Standard
Gots
Organic Cotton
Gluten Free
Eco Garantie
Nordic Ecolabel
Halal
Allergy UK
Zapach Naturalny
Oil Palm Free
Olej palmowy Certyfikowany RSPO
Zapach Syntetyczny
BEZ ZAPACHU
Przebadany na skórze wrażliwej
Przebadany na NI CH i K
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Producent Odpowiedzialny Społecznie
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe - zobacz jak o nie dbać

Typowe przydomowe szamba (zarówno plastikowe jak i betonowe) nie są ekologiczne - zagrażają skażeniem wód gruntowych chorobotwórczymi zarazkami oraz toksynami. Szamba zwane “ekologicznymi” (plastikowe) także stanowią zagrożenie dla środowiska z uwagi na możliwość rozszczelnienia i wycieku zawartości. Szamba są przyczyną emisji odorów (również wewnątrz pomieszczeń np. w kuchni, toalecie). Ekologiczne i nowoczesne zagospodarowanie ścieków w gospodarstwie domowym jest możliwe poprzez instalację przydomowej oczyszczalni ścieków. O prawidłowym funkcjonowaniu przydomowej oczyszczalni stanowi obecność bakterii, stąd ważne są działania umożliwiające ich wzrost (m.in. używanie ekologicznych środków czystości).

blog video icon

Artykuł

Naturalne sposoby na kleszcze. Nasz przegląd

Kleszcze to małe pajęczaki, które żyją w lasach, na polach, łąkach i w parkach. Żywią się krwią zwierząt, w tym ludzi. Mogą przenosić wiele chorób, takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu i tularemia. Doradzamy jak naturalnymi metodami chronić się przed kleszczami. Czego nie lubią kleszcze? Co robić po spacerze? Zapraszamy do lektury!

blog video icon

Artykuł

Kiedy siać warzywa?

Warzywa z własnego, przydomowego warzywnika lub balkonu. Nic nie zastąpi tej satysfakcji i smaku. Sprawdźcie nasze porady dotyczące terminu wysiewu warzyw i wyboru najlepszych nasion do ekologicznego ogrodu. 

blog video icon

Artykuł

Kwasek cytrynowy – zastosowania w kuchni

Kwasek cytrynowy, jak sama nazwa podpowiada, ma silnie kwaśny smak. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Do czego może się przydać w naszych kuchniach?

Ładowanie...