compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Naturalne produkty do higieny jamy ustnej

Do higieny jamy ustnej

Naturalne produkty do higieny jamy ustnej od najlepszych ekologicznych marek. Produkty, które oferujemy w drogerii ekologicznej bazują na naturalnych składnikach, takich jak zioła, oleje eteryczne i ekstrakty roślinne. Nie zawierają sztucznych składników, takich jak SLS, PEG, barwniki i syntetyczne aromaty. Pomagają skutecznie dbać o higienę jamy ustnej i świeży oddech.

Naturalne produkty do higieny jamy ustnej

• nie podrażniają dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej, co czyni je idealnymi dla osób o wrażliwych dziąsłach i skłonności do alergii.

• skutecznie w walce z bakteriami. Wspomagają walkę z próchnicą i chorobami dziąseł.

• odświeżają oddech wykorzystując moc naturalnych aromatów ziołowych i owocowych

Najlepsze ekologiczne marki

W drogerii ekologicznej proponujemy produkty sprawdzonych marek: Apeiron, Pierpaoli, Sylveco, 

 • Szczoteczki do zębów

  Wykonane z naturalnych materiałów szczoteczki do zębów są biodegradowalne, pozwalają zminimalizować zużycie plastiku. Surowce do ich produkcji pozyskiwane są ze zrównoważonych źródeł. 

  Wybierając szczoteczkę z naturalnych materiałów, zmniejszasz ilość plastiku, który trafia do środowiska. Drewno bambusowe, używane do produkcji wielu szczoteczek, jest szybko rosnącą rośliną, która nie wymaga wycinki lasów.

  Naturalne włosie  ma właściwości antybakteryjne, co może pomóc w zapobieganiu rozwojowi bakterii na szczoteczce. Jest także lepiej tolerowane przez wrażliwe dziąsła. Niektórzy producenci proponują także włosie syntetyczne, bez BPA.

  Interesującym rozwiązaniem są szczoteczki do zębów z wymienną końcówką. 

  W drogerii ekologicznej znajdziesz produkty najlepszych i godnych zaufania marek: Hydrophil, Apeiron, Ben&Anna 

 • Naturalne pasty do zębów

  Naturalne i ekologiczne pasty do zębów bazują przede wszystkim na substancjach obecnych w przyrodzie. W ich składach nie znajdziecie syntetycznych dodatków uznawanych za kontrowersyjne (np SLS, SLeS, PEG, PPG). Doceniają to szczególnie osoby wrażliwe na określone substancje lub z uczuleniami.

  Składniki naturalnych past do zębów

  Wśród składników wykorzystywanych w naturalnych pastach do zębów najczęściej pojawiają się: 

  • sorbitol (działanie zagęszczające i zapobieganie wysychaniu preparatu)
  • sól sodową kwasów tłuszczowych oleju kokosowego i kwasu glutaminowego (Sodium Cocoyl Glutamate) (odpowiada ona za skuteczne usuwanie zanieczyszczeń na zębach)
  • węglan wapnia,
  • gliceryna,
  • glinka.

  Ekologiczna pasta do zębów, czyli...

  Oddzielną kategorią wśród naturalnych past do zębów są produkty ekologiczne. Jakość użytych w nich składników poświadczają certyfikaty (np. COSMOS Organic, Ecocert lub ICEA). W takich pastach do zębów wykorzystywane są np. surowce pochodzące z upraw ekologicznych. 

  Co ciekawe naturalne pasty do zębów dostępne są także w niekonwencjonalnych formach, które pomagają dbać o środowisko. Wypróbować możecie

  Naturalne pasty do zębów dla dzieci

  Naszym milusińskim stworzyliśmy specjalną kategorię z pastami dostosowanymi do ich wieku i potrzeb. Znajdziecie tam również szczoteczki. Sprawdźcie dział mycie ząbków

 • Płyny i oleje do...

  Naturalne płyny, oleje i tabletki do płukania ust to produkty do higieny jamy ustnej, które nie zawierają sztucznych składników. Zamiast tego, produkty te opierają się na naturalnych składnikach, takich jak zioła, olejki eteryczne i ekstrakty roślinne, które skutecznie dbają o higienę jamy ustnej i zapewniają świeży oddech.

  Są:

  • Bezpieczne dla zdrowia: Naturalne składniki nie podrażniają dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej, co czyni je idealnymi dla osób o wrażliwych dziąsłach i skłonności do alergii.
  • Skuteczne w walce z bakteriami: Naturalne płyny i oleje do płukania ust skutecznie usuwają bakterie z jamy ustnej, zapobiegając próchnicy i chorobom dziąseł.
  • Odświeżają oddech: Naturalne aromaty ziołowe i owocowe zapewniają długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej.
  • Przyjazne dla środowiska: Naturalne płyny i oleje do płukania ust są biodegradowalne i nie szkodzą środowisku.

  W drogerii ekologicznej znajdziesz produkty najlepszych ekomarek: georganics, eco cosmetics, sylveco, apeiron, hydrophil, Ben&Anna

 • Dla dzieci - mycie ząbków

  Dlaczego warto wybrać naturalne pasty do mycia zębów?

  Naturalne pasty do zębów dla dzieci pozbawione są substancji potencjalnie alergennych, bądź budzących kontrowersje. Wśród składników stosowanych w takich produktach są: sorbitol, sól sodowa kwasów tłuszczowych oleju kokosowego, węglan wapnia, gliceryna, glinka. Nie stosuje się w nich m.in emuglatorów (PEG, PPG), czy też szkodliwego dla środowiska triclosanu.

  Naturalne pasty i szczoteczki do zębów

  Pielęgnacja zębów zapewni Twojemu maluchowi zdrowy rozwój uzębienia, wspomoże ochronę przed infekcjami i pomoże w zapobieganiu próchnicy. Proponujemy szeroki wybór różnego rodzaju naturalnych past do zębów dla dzieci w różnym wieku: 

  Sprawdzone marki

  W drogerii ekologicznej Betterland stawiamy na sprawdzone, ekologiczne marki. Znajdziesz u nas produkty: Ekos Baby, Baby Anthyllis, Hydrophil, Apeiron, NeBiolina.

 • Eko akcesoria do...

  Ekologiczne akcesoria do higieny jamy ustnej nie tylko pomagają skutecznie dbać o higienę jamy ustnej, ale również są przyjazne dla środowiska. Powstają z biodegradowalnych lub kompostowalnych materiałów. Mogą być też wymienne.

  Zalety ekologicznych akcesoriów do higieny jamy ustnej:

  • Bezpieczeństwo. Nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, które mogą podrażniać dziąsła i błonę śluzową jamy ustnej.
  • Trwałość: Ekologiczne akcesoria do higieny jamy ustnej są często wykonane z wysokiej jakości materiałów, co oznacza, że są trwałe i mogą być używane przez długi czas.
  • Estetyka: Ekologiczne akcesoria do higieny jamy ustnej często mają ładny design i mogą być ozdobą łazienki.
  • Możliwość wymiany części, np. wymienne głowice do szczoteczek do zębów
 • Pielęgnacja dziąseł,...

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
FSC certyfikat
Cosmebio
Cosmos Organic
Cosmos Natural
EcoCert
BDIH
ICEA
Natrue
Vegan
Soil Association
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Żywność Ekologiczna
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Gluten Free
Zapach Naturalny
Oil Palm Free
BEZ ZAPACHU
Przebadany na skórze wrażliwej
Przebadany na NI CH i K
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Producent Odpowiedzialny Społecznie
Filtruj
Ładowanie...