Tu dowiesz się: kim jesteśmy i czego do tej pory dokonaliśmy oraz jakie mamy cele komercyjne i niekomercyjne.

Drogeria Ekologiczna to nowoczesny sklep ze sprawdzonymi produktami ekologicznymi lub pomagającymi żyć w sposób ekologiczny, zdrowy i oszczędny. To także miejsce ekologicznej inspiracji, motywacji do rozwoju osobistego oraz wprowadzania zmian w środowisku lokalnym

Drogeria Ekologiczna to kolejne nasze wyzwanie wynikające z naszego zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi.

Nasze dotychczasowe dokonania:

Edukacja demokratyczna
 • Paweł Poloch - właściciel sklepu, od początku współtworzył pierwszą w Polsce szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 
Ochrona zdrowia i środowiska
 • czynnie wspieramy walkę z procederem usuwania filtrów cząstek stałych w samochodach osobowych. Filtr cząstek stałych to element tłumika, którego wycięcie powoduje znaczne zanieczyszczenie środowiska, choroby płuc oraz nowotwory. Element ten jest usuwany przez właścicieli pojazdów z powodu oszczędności…. W wyniku naszych działań powstało kilkanaście artykułów prasowych oraz programów TV. Między innymi: Onet.pl, Nowoczesny Warsztat.
Propagowanie ekologicznych i tradycyjnych produktów polskich: 
 • W 2010 roku stworzyliśmy pierwszy portal informacyjny o ekologicznych podpaskach wielorazowych różnych firm. W kolejnych latach rozpropagowaliśmy ekologiczne podpaski wielorazowe wielu producentów. Obecnie, także dzięki naszemu wsparciu, profesjonalnie podpaski wielorazowe szyje w Polsce już kilka firm. Uwieńczeniem współpracy był sklep www.podpaski-wielorazowe.pl, w którym kobiety mogą nabyć w jednym miejscu podpaski większości producentów, które spełniają podstawowe standardy jakości i są przez nas rekomendowane.
Modelowani i propagowanie świadomego tacieżyństwa
 • Propagujemy tacierzyństwo. W 2005 roku zorganizowaliśmy w Poznaniu konferencję naukową na temat ojcostwa. W jej ramach przedstawiliśmy własne badania na temat tożsamości współczesnych ojców czyli obowiązków, z którymi się identyfikują, stylów wychowawczych jakie preferują, a także własnego rozumienia pojęcia ojcostwo. Na podstawie naszych badań ukazały się artykuły. Były to jedne z pierwszych takich badań, które zapoczątkowały kolejne, bardziej pogłębione.
Propagowanie etyki i uczciwego stylu życia
 • Paweł Poloch wspólnie ze studentami Wydziału Nauk Społecznych UAM w 2001 roku przeprowadził ogólnopolską akcję propagującą uczciwość podczas egzaminów i pisania prac dyplomowych. W wyniku akcji na uczelniach rozpoczęto poważną dyskusję o pracach dyplomowych, a na kilku wprowadzono oprogramowanie antyplagiatowe. O akcji informowali: Głos Wielkopolski., Teleexpres, Gazeta Wyborcza, Echo Miasta.
 • Paweł Poloch był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania, a także odczytywał wiele referatów.

Cele i podziękowania

Dziś stajemy przed nowym wyzwaniem: internetowa drogeria ekologiczna, a naszym celem jest być wiodącym centrum zakupów ekologicznych z asortymentu drogeryjnego. Dziękujemy za wsparcie naszym prawdziwym przyjaciołom i krytykom, dzięki którym widzimy obszary do poprawy.

 

Nasze Wartości: 

 • życie w zgodzie z naturą
 • duchowość, wiara, poszanowanie dla innych 
 • samorozwój i etyczna praca 
 • rodzina i dzieci 
 • czas wolny 
 • prawdziwi przyjaciele 
 • otwartość na nowe 
 • szacunek dla tradycji i historii 
 • komunikacja szacunku i miłości 

Nasze ulubione sentencje i cytaty: 

Po dwóch jednocześnie liniach rozwoju posuwa się nasze życie. Jedna w dół:  obniżanie lotu, zgoda na niedoskonałość, rosnący brzydki cynizm rozczarowania - i u kresu wszystkiego śmierć własna, poprzedzona śmiercią wszystkich nadziei. Druga: wysiłek, pęd w górę, oczyszczanie się, przezwyciężanie, coraz więcej dobrej woli, duszy, mądrości, i śmierć także, ale już inna: przez wyzbycie się obciążeń, przejście w stan lotny. Od nas zależy, czy swoje osobiste "tak", swą samowiedzę, swoje "jestem" rzucimy na jedną z tych dróg rozwojowych, czy też na drugą.

Henryk Elzenberg

 

Studia wyższe zapewnią Ci przeżycie. Samokształcenie - fortunę

Jim Rohn

 

Rezygnacja jest niegodna człowieka; tylko upór prowadzi do celu.

J. Kozielecki

 

Jakość życia nie zależy bezpośrednio od tego, co myślą o nas inni ani od posiadanych przedmiotów. Najważniejszą sprawą jest to, co my myślimy o sobie samych i o tym, co się nam przydarza.

Z książki: „Przepływ”

 

Jeśli myślisz, że jesteś pokonany, to jesteś.

Jeśli myślisz, że się nie ośmielisz, to się nie ośmielisz.

Jeśli chciałbys wygrać, lecz myślisz, że nie możesz 

to niemal pewne, że przegrasz.

Życiowe bitwy nie zawsze wygrywają ludzie silniejsi i szybsi,

lecz prędzej czy później wygrywa ten, kto wierzy,

że może zwyciężyć

Arnold Palmer


Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie