compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Ekologiczne środki do zmywarek: tabletki, płyny

Do zmywarek

Ekologiczne tabletki do zmywarek najbardziej uznanych marek: Sonnet, Pierpaoli Ekos, BIO-D, Ecozone, Sodasan, Green Emotion. W naszej drogerii uzupełnisz również zapasy soli, nabłyszczaczy oraz płynów do odkamieniania.

Być może chcesz przyrządzać domowe tabletki do zmywarki? Nic prostszego - mamy wszystkie składniki i przepisy, które świetnie działają.

Szkodliwość tradycyjnych środków do zmywarek

Czy wiesz, że zgodnie z prawem, związki zawarte w środkach do zmywarek muszą być oznaczane w produktach po przekroczeniu zawartości 0,02%. Poniżej tej wartości, rodzaj używanych związków chemicznych w produkcie jest nam nieznany. Ponadto, przy tworzeniu listy składu produktu, producenci mogą posługiwać się nazewnictwem ogólnikowym, poprzez podawanie jedynie grup do jakich dany środek należy. Za przykład może służyć często widoczny na opakowaniach produktów zwrot „niejonowe środki powierzchniowo czynne” bez wskazywania, o jakie dokładnie środki chodzi. Z tego względu, nie znamy dokładnego składu używanego przez nas detergentu, a tym samym nie mamy pewności jaki wpływ ma dany środek do zmywarek na nasze zdrowie

Ekologiczne tabletki do zmywarki

Ekologiczne tabletki do zmywarki są pozbawione szkodliwych chemikaliów, w tym barwników, konserwantów, boranów, fosforanów, i innych substancji chemicznych groźnych zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska. 

Fosforany (alkaliczne środki myjące), choć znane ze swojej wysokiej skuteczności, mają właściwości wysoce szkodliwe dla środowiska, w szczególności organizmów wodnych: sprzyjają rozwojowi glonów i sinic. Surfakanty (środki powierzchniowo czynne) to kolejne związki chemiczne szeroko stosowane w tradycyjnych tabletkach do zmywarek, które podobnie jak fosforany są szkodliwe dla organizmów wodnych, a ich użytkownicy mogą uskarżać się na podrażnienia skóry lub układu oddechowego. Dalej mamy jeszcze inne związki o nieokreślonym dokładnie działaniu na nasze zdrowie, takie jak często stosowane w środkach do zmywarek:

- fosfoniany

- środki powierzchniowo czynne

- związki wybielające na bazie tlenu

- polikarboksylany

- substancje zapachowe

Z tego względu, warto sięgać po certyfikowane, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia tabletki do zmywarek, które znajdziesz w naszym sklepie:

- Ekologiczne tabletki do zmywarki, certyfikowane, Pierpaoli Ekos

- Tabletki do zmywarki, 5w1, 25 szt., Ecozone

Płyny nabłyszczające do zmywarek

Płyny nabłyszczające do zmywarek to kolejne źródło toksycznych związków. Zadaniem płynów nabłyszczających jest rozpraszanie kropelek wody pozostałych na naczyniach, aby mogły wyglądać nieskazitelnie, bez smug i zacieków. Osiągnięcie tego efektu wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami. Warstwa nabłyszczająca choć pozostaje niewidoczna dla ludzkiego oka, pozostawia po sobie szkodliwe substancje w postaci osadu na „umytych” w zmywarce naczyniach. Jak się okazuje, są one potencjalnie niebezpiecznie dla naszych jelit i zdrowia całego organizmu, a przyczyny upatruje się w działaniu etoksylowanych alkoholi, jednego ze składników płynów nabłyszczających do zmywarek. Wpływ płynów nabłyszczających może być groźny dla komórek tkanki nabłonkowej jelit, poprzez zwiększenie ich przepuszczalności, a nawet ich wyniszczenie. Stąd już tylko krok do stanów zapalnych jelit.

Rozwiązaniem są ekologiczne płyny nabłyszczające, takie jak:

- Ekologiczny płyn nabłyszczający do zmywarek 750 ml marki Bio-D

- Nabłyszczacz do zmywarek ekologiczny 500 ml marki Sonett

W ofercie posiadamy również certyfikowane i bezpieczne dla zdrowia i środowiska produkty marek Pierpaoli Ekos, Green Emotion, Klareko, Ludwik Ekologiczny, Ecozone, Verde Orizzonte, Balja:

- Płyny do mycia naczyń w zmywarce

- Tabletki do odkamienienia

- Proszki do zmywarek

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
ICEA
Vegan
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Eco Garantie
Nordic Ecolabel
Allergy UK
Zapach Naturalny
Oil Palm Free
BEZ ZAPACHU
Przebadany na skórze wrażliwej
Przebadany na NI CH i K
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Kwasek cytrynowy – zastosowania w kuchni

Kwasek cytrynowy, jak sama nazwa podpowiada, ma silnie kwaśny smak. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Do czego może się przydać w naszych kuchniach?

blog video icon

Artykuł

TAED w proszkach do prania. Jak działa? Czy jest szkodliwy?

TAED to, mówiąc najprostszym językiem, występujący w proszkach do prania i środkach czystości, związek chemiczny, który pozwala na wyczyszczenie i usunięcie plam i zanieczyszczeń w temperaturze 40-60°C. Dzięki temu nie trzeba wykorzystywać wysokich temperatur.

blog video icon

Artykuł

Pranie i sprzątanie bez zapachu. Dlaczego i po co?

Wiele znanych mi osób uwielbia, kiedy ich dom i odzież pachną świeżością. Niestety, to właśnie zapachy detergentów kojarzone są z czystością. Stąd niektórzy potrafią z tym przesadzić. W moim osobistym rankingu, pierwsze miejsce wśród nich bezsprzecznie zajmuje moja mama. Wyprana przez nią odzież potrafi utrzymywać swój “świeży” zapach nawet przez tydzień. Nie dzieje się to dlatego, że jej środki czystości są tak dobrej jakości. Jest tak dlatego, że używa ich zdecydowanie zbyt wiele. Osobiście jestem przeciwnikiem przesadzania z substancjami zapachowymi. Od ich nadmiaru kręci mnie w nosie. Lubię, kiedy moje pranie czy czysta łazienka pachną bardzo delikatnie, a najlepiej wcale. Pachnące świeżością pomieszczenie to dla mnie takie, które przed chwilą zostało wywietrzone. Dlaczego postanowiłam zrezygnować z pachnących detergentów?

Ładowanie...