compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Domowe tabletki do zmywarki - surowce

Domowe tabletki do zmywarki

Domowe tabletki do zmywarki pomogą Ci dbać o czystość swoich naczyń w sposób stosunkowo tani i przyjazny dla środowiska. Kontrolujesz wszystkie składniki, nie przyczyniasz się do zanieczyszczeń związanych z nadmiarem środków chemicznych i opakowań. Przetestuj poniższy przepis.

Wykorzystując olejki eteryczne możesz nadać takim tabletkom aromaty, których nie posiadają środki czystości oferowane w sklepach.

Domowe tabletki do zmywarki - prosty przepis

Przepis na domowe tabletki do zmywarki wcale nie jest trudny. Wszystkie składniki znajdziesz kategorii: domowe tabletki do zmywarki

Czego będziesz potrzebować?

Sposób przygotowania: Wszystkie składniki należy wymieszać, następnie wypełnić masą foremki do lodu. Po 24 godzinach wyschnie i będzie gotowa do użycia. 

Ocet - domowy nabłyszczacz

W roli nabłyszczacza idealnie sprawdzi się niezawodny ocet.

Cytryna - naturalny odświeżacz

Zużyte połówki cytryny mogą posłużyć nam za naturalny odświeżacz. Usuń pestki, wyciśnij sok, a skórki połóż w zmywarce, w pojemniku na sztućce.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Biodegradowalny
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Halal
BEZ ZAPACHU
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe - zobacz jak o nie dbać

Typowe przydomowe szamba (zarówno plastikowe jak i betonowe) nie są ekologiczne - zagrażają skażeniem wód gruntowych chorobotwórczymi zarazkami oraz toksynami. Szamba zwane “ekologicznymi” (plastikowe) także stanowią zagrożenie dla środowiska z uwagi na możliwość rozszczelnienia i wycieku zawartości. Szamba są przyczyną emisji odorów (również wewnątrz pomieszczeń np. w kuchni, toalecie). Ekologiczne i nowoczesne zagospodarowanie ścieków w gospodarstwie domowym jest możliwe poprzez instalację przydomowej oczyszczalni ścieków. O prawidłowym funkcjonowaniu przydomowej oczyszczalni stanowi obecność bakterii, stąd ważne są działania umożliwiające ich wzrost (m.in. używanie ekologicznych środków czystości).

blog video icon

Artykuł

Kwasek cytrynowy – zastosowania w kuchni

Kwasek cytrynowy, jak sama nazwa podpowiada, ma silnie kwaśny smak. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Do czego może się przydać w naszych kuchniach?

blog video icon

Artykuł

Olejek z drzewa herbacianego. Jak wykorzystać jego właściwości?

Olejek z drzewa herbacianego wyróżnia się dużą zawartością związków fenolowych i terpenów (zidentyfikowano ich aż 60 rodzajów). Dzięki temu ma działanie przeciwbakteryjne, ale stosuje się go także w kosmetyce naturalnej, aromaterapii i przy masażach.

blog video icon

Artykuł

TAED w proszkach do prania. Jak działa? Czy jest szkodliwy?

TAED to, mówiąc najprostszym językiem, występujący w proszkach do prania i środkach czystości, związek chemiczny, który pozwala na wyczyszczenie i usunięcie plam i zanieczyszczeń w temperaturze 40-60°C. Dzięki temu nie trzeba wykorzystywać wysokich temperatur.

Ładowanie...