compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Ekologiczne mycie okien - środki

Do okien i szkła

Mycie okien nie jest może czynnością najprzyjemniejszą, ale konieczną. My zachęcamy Was, abyście skorzystali z pomocy ekologicznych środków do mycia okien.

Ekologiczne mycie okien. Na czym polega?

Na pewno warto wyposażyć w się w środki o naturalnym składzie. Zamiast syntetycznych detergentów, w ich składzie znajdziemy np. ocet, sok z cytryny, mydła roślinne, roztwory wody oczyszczonej. Te naturalne środki czyszczące są mniej toksyczne dla środowiska i zdrowia.

Środki czyszczące to nie wszystko. Warto rozejrzeć się za materiałową ściereczką z mikrofibry (zamiast plastikowych jednorazówek) lub bawełny.

Podczas mycia okien pamiętaj o tym, aby możliwie ograniczyć zużycie wody. Korzystaj ze spryskiwacza lub chusteczki nawilżonej w środku czyszczącym.

Ekologiczne środki do mycia okien. Najpopularniejsze marki

Polecamy Wam produkty sprawdzonych, zweryfikowanych firm takich jak:

  • Sodasan
  • Ekos
  • Ecozone
  • BIO-D
  • Klareko 
  • Lucart

Jak często myć okna?

Ramy okienne najlepiej myć raz na dwa-trzy miesiące (w zależności od pory roku), a szyby i parapety można przetrzeć raz w tygodniu. Im bardziej systematyczni jesteśmy, tym mniej wysiłku musimy wkładać w kolejne mycie. Niektóre pory roku, takie jak wiosna i jesień, mogą wymagać częstszego mycia okien ze względu na większą ilość pyłków, liści, owadów i innych zanieczyszczeń, które mogą osiadać na powierzchni okien.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
FSC certyfikat
EcoCert
ICEA
Vegan
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Eco Garantie
Allergy UK
Zapach Naturalny
Przebadany na skórze wrażliwej
Przebadany na NI CH i K
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj
Ładowanie...