compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz kategorie
Ekologiczne zmywanie, ekologiczne tabletki do zmywarek

Do zmywania i zmywarek

Oferujemy produkty przyjazne środowisku i skuteczne w uporaniu się z zabrudzeniami po jedzeniu i piciu. Nasi ekologiczni producenci, tacy jak Winnis, ECOZONE, Pierpaoli, Sodasan, Sonett, zadbali o wspaniałą jakość swoich produktów. Wiele z tych artykułów nie powoduje podrażnień lub jest delikatniejsza dla skóry niż ich komercyjne odpowiedniki.

Ekologiczne zmywanie naczyń nigdy nie było prostsze

Niezależnie od tego czy zmywasz ręcznie, czy korzystasz ze zmywarki, mamy dla Ciebie odpowiednie produkty. Wybierając naturalne detergenty, sięgasz po produkty skuteczne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego, Twojego zdrowia oraz... naczyń. Konwencjonalne środki do zmywania naczyń zawierają czasami silne substancje chemiczne, które mogą uszkodzić delikatne naczynia, takie jak porcelana czy szkło. Ekologiczne środki są łagodniejsze i nie powodują uszkodzeń ani trwałych śladów na naczyniach.

 • Do zmywarek

  Ekologiczne tabletki do zmywarek najbardziej uznanych marek: Sonnet, Pierpaoli Ekos, BIO-D, Ecozone, Sodasan, Green Emotion. W naszej drogerii uzupełnisz również zapasy soli, nabłyszczaczy oraz płynów do odkamieniania.

  Być może chcesz przyrządzać domowe tabletki do zmywarki? Nic prostszego - mamy wszystkie składniki i przepisy, które świetnie działają.

  Szkodliwość tradycyjnych środków do zmywarek

  Czy wiesz, że zgodnie z prawem, związki zawarte w środkach do zmywarek muszą być oznaczane w produktach po przekroczeniu zawartości 0,02%. Poniżej tej wartości, rodzaj używanych związków chemicznych w produkcie jest nam nieznany. Ponadto, przy tworzeniu listy składu produktu, producenci mogą posługiwać się nazewnictwem ogólnikowym, poprzez podawanie jedynie grup do jakich dany środek należy. Za przykład może służyć często widoczny na opakowaniach produktów zwrot „niejonowe środki powierzchniowo czynne” bez wskazywania, o jakie dokładnie środki chodzi. Z tego względu, nie znamy dokładnego składu używanego przez nas detergentu, a tym samym nie mamy pewności jaki wpływ ma dany środek do zmywarek na nasze zdrowie

  Ekologiczne tabletki do zmywarki

  Ekologiczne tabletki do zmywarki są pozbawione szkodliwych chemikaliów, w tym barwników, konserwantów, boranów, fosforanów, i innych substancji chemicznych groźnych zarówno dla naszego zdrowia, jak i środowiska. 

  Fosforany (alkaliczne środki myjące), choć znane ze swojej wysokiej skuteczności, mają właściwości wysoce szkodliwe dla środowiska, w szczególności organizmów wodnych: sprzyjają rozwojowi glonów i sinic. Surfakanty (środki powierzchniowo czynne) to kolejne związki chemiczne szeroko stosowane w tradycyjnych tabletkach do zmywarek, które podobnie jak fosforany są szkodliwe dla organizmów wodnych, a ich użytkownicy mogą uskarżać się na podrażnienia skóry lub układu oddechowego. Dalej mamy jeszcze inne związki o nieokreślonym dokładnie działaniu na nasze zdrowie, takie jak często stosowane w środkach do zmywarek:

  - fosfoniany

  - środki powierzchniowo czynne

  - związki wybielające na bazie tlenu

  - polikarboksylany

  - substancje zapachowe

  Z tego względu, warto sięgać po certyfikowane, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia tabletki do zmywarek, które znajdziesz w naszym sklepie:

  - Ekologiczne tabletki do zmywarki, certyfikowane, Pierpaoli Ekos

  - Tabletki do zmywarki, 5w1, 25 szt., Ecozone

  Płyny nabłyszczające do zmywarek

  Płyny nabłyszczające do zmywarek to kolejne źródło toksycznych związków. Zadaniem płynów nabłyszczających jest rozpraszanie kropelek wody pozostałych na naczyniach, aby mogły wyglądać nieskazitelnie, bez smug i zacieków. Osiągnięcie tego efektu wiąże się jednak z pewnymi konsekwencjami. Warstwa nabłyszczająca choć pozostaje niewidoczna dla ludzkiego oka, pozostawia po sobie szkodliwe substancje w postaci osadu na „umytych” w zmywarce naczyniach. Jak się okazuje, są one potencjalnie niebezpiecznie dla naszych jelit i zdrowia całego organizmu, a przyczyny upatruje się w działaniu etoksylowanych alkoholi, jednego ze składników płynów nabłyszczających do zmywarek. Wpływ płynów nabłyszczających może być groźny dla komórek tkanki nabłonkowej jelit, poprzez zwiększenie ich przepuszczalności, a nawet ich wyniszczenie. Stąd już tylko krok do stanów zapalnych jelit.

  Rozwiązaniem są ekologiczne płyny nabłyszczające, takie jak:

  - Ekologiczny płyn nabłyszczający do zmywarek 750 ml marki Bio-D

  - Nabłyszczacz do zmywarek ekologiczny 500 ml marki Sonett

  W ofercie posiadamy również certyfikowane i bezpieczne dla zdrowia i środowiska produkty marek Pierpaoli Ekos, Green Emotion, Klareko, Ludwik Ekologiczny, Ecozone, Verde Orizzonte, Balja:

  - Płyny do mycia naczyń w zmywarce

  - Tabletki do odkamienienia

  - Proszki do zmywarek

 • Do zmywania ręcznego

  Z naszymi ekologicznymi płynami bez problemu przywrócisz naczyniom świeżość i blask. Wypróbuj produktów uznanych marek: Sonnet, BIO-D, Baby Anthyllis, Sodasan, Yope. Warto wiedzieć, że do zmywania możesz wykorzystać także takie produkty jak szare mydło potasowe. W naszej ofercie znajdziecie także myjki i gąbki.

 • Domowe tabletki do...

  Domowe tabletki do zmywarki pomogą Ci dbać o czystość swoich naczyń w sposób stosunkowo tani i przyjazny dla środowiska. Kontrolujesz wszystkie składniki, nie przyczyniasz się do zanieczyszczeń związanych z nadmiarem środków chemicznych i opakowań. Przetestuj poniższy przepis.

  Wykorzystując olejki eteryczne możesz nadać takim tabletkom aromaty, których nie posiadają środki czystości oferowane w sklepach.

  Domowe tabletki do zmywarki - prosty przepis

  Przepis na domowe tabletki do zmywarki wcale nie jest trudny. Wszystkie składniki znajdziesz kategorii: domowe tabletki do zmywarki

  Czego będziesz potrzebować?

  Sposób przygotowania: Wszystkie składniki należy wymieszać, następnie wypełnić masą foremki do lodu. Po 24 godzinach wyschnie i będzie gotowa do użycia. 

  Ocet - domowy nabłyszczacz

  W roli nabłyszczacza idealnie sprawdzi się niezawodny ocet.

  Cytryna - naturalny odświeżacz

  Zużyte połówki cytryny mogą posłużyć nam za naturalny odświeżacz. Usuń pestki, wyciśnij sok, a skórki połóż w zmywarce, w pojemniku na sztućce.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
FSC certyfikat
EcoCert
ICEA
Vegan
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
więcej... mniej
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Eco Garantie
Nordic Ecolabel
Halal
Allergy UK
Zapach Naturalny
Oil Palm Free
BEZ ZAPACHU
Przebadany na skórze wrażliwej
Przebadany na NI CH i K
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Ekologiczne oczyszczalnie przydomowe - zobacz jak o nie dbać

Typowe przydomowe szamba (zarówno plastikowe jak i betonowe) nie są ekologiczne - zagrażają skażeniem wód gruntowych chorobotwórczymi zarazkami oraz toksynami. Szamba zwane “ekologicznymi” (plastikowe) także stanowią zagrożenie dla środowiska z uwagi na możliwość rozszczelnienia i wycieku zawartości. Szamba są przyczyną emisji odorów (również wewnątrz pomieszczeń np. w kuchni, toalecie). Ekologiczne i nowoczesne zagospodarowanie ścieków w gospodarstwie domowym jest możliwe poprzez instalację przydomowej oczyszczalni ścieków. O prawidłowym funkcjonowaniu przydomowej oczyszczalni stanowi obecność bakterii, stąd ważne są działania umożliwiające ich wzrost (m.in. używanie ekologicznych środków czystości).

blog video icon

Artykuł

Kwasek cytrynowy – zastosowania w kuchni

Kwasek cytrynowy, jak sama nazwa podpowiada, ma silnie kwaśny smak. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Do czego może się przydać w naszych kuchniach?

blog video icon

Artykuł

Boraks w ogrodzie. Jak go wykorzystać?

Boraks, czyli sól sodowa kwasu borowego, to nieorganiczny związek chemiczny, który dobrze znany jest zwolennikom naturalnych środków czyszczących. Warto jednak wykorzystać go również w ogrodzie, zwłaszcza jeśli chcemy uprawiać go w sposób ekologiczny. Dlaczego warto?

blog video icon

Artykuł

TAED w proszkach do prania. Jak działa? Czy jest szkodliwy?

TAED to, mówiąc najprostszym językiem, występujący w proszkach do prania i środkach czystości, związek chemiczny, który pozwala na wyczyszczenie i usunięcie plam i zanieczyszczeń w temperaturze 40-60°C. Dzięki temu nie trzeba wykorzystywać wysokich temperatur.

Ładowanie...