compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Naturalne olejki eteryczne

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) to substancje, które sprawiają, że kwiaty, owoce i zioła tak intensywnie pachną.

Wiele badań naukowych potwierdziło ich prozdrowotne właściwości. Ich pozyskiwanie jest czasochłonne i kosztowne- zwłaszcza jeżeli chcemy uzyskać produkt wysokiej jakości. Wysokiej jakości olejki eteryczne powinny mieć na etykiecie napis „olejek eteryczny” oraz podaną nazwę łacińską rośliny, z której jest pozyskiwany. Producenci podają również informację o części rośliny, z której pozyskiwany jest olejek. Kluczowym wyróżnikem olejków eterycznyhc jest to, że powstają z se składników naturalnych, roślin. Powszechnie dostępne olejki zapachowe, są natomiast produktami syntetycznymi. 

Jak używać olejków eterycznych?

Skorzystaj z kominka do aromaterapii lub dyfuzora. Olejek eteryczny możesz również dodać do kąpieli lub zabrać ze sobą na saunę. Przydają się podczas masaży i zabiegów kosmetycznych. Wiele naszych klientek wykorzystuje je do tworzenia domowych środków czystości. Jeżeli zainteresował Cię ten temat zajrzyj do odpowiednich kategorii w naszym sklepie.

Jak przechowywać olejki eteryczne?

Olejki eteryczne przechowuje się w ciemnych szklanych butelkach bez dostępu światła

Uznane marki naturalnych olejków eterycznych

Polecamy Wam produkty sprawdzonych producentów: Indus Valley, Shamasa, Avicenna, Physalis.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Ilość w kartonie
Żywność Ekologiczna
Produkt Naturalny
Zapach Naturalny
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Pranie, sprzątanie i mycie przy AZS – nasze osobiste doświadczenie

Atopowe Zapalenie Skóry, uczulenie na środki czystości pełne zapachów i substancji drażniących – takie dolegliwości u dziecka „wywracają” życie rodziców do góry nogami. U nas też tak było. Gdyby nie AZS, nie byłoby BetterLand! Dziś dzień AZS na świecie dlatego przekazujemy Wam nasze doświadczenia dotyczące prania, sprzątania i mycia przy AZS.

Ładowanie...