compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Naturalne olejki eteryczne

Olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne to wykorzystywane w aromaterapii, kosmetyce i celach leczniczych, skoncentrowane ekstrakty roślinne. Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin metodą destylacji, która wydobywa z roślin ich zdrowotne właściwości.

Korzyści zdrowotne stosowania olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne mają udowodniony wpływ na samopoczucie, mogą przyczynić się do poprawy jakości snu czy też redukcji stresu. Olejki eteryczne pochodzące z naszej oferty są bogate w witaminy i składniki aktywne, które wspomagają zdrowy tryb życia.

Jak stosować olejki eteryczne?

Możesz użyć specjalnych dyfuzorów, które za pomocą ultradźwięków lub ciepła rozprowadzają olejki eteryczne w powietrzu.

  • Dyfuzory ultradźwiękowe działają na zasadzie wibracji, które uwalniają olejki eteryczne w formie mgiełki poprzez rozpadanie olejku eterycznego na cząsteczki.
  • Dyfuzory ciepła rozprowadzają aromat po pomieszczeniu poprzez podgrzanie olejku eterycznego do wysokiej temperatury. Uwalniają intensywny zapach olejków eterycznych w krótszym czasie niż dyfuzory ultradźwiękowe, ale nie wpływają na wilgotność powietrza.

Naturalne olejki eteryczne wykorzystasz także podczas seansów w saunie. Przydadzą się do wyrobu domowych środków czystości i naturalnych kosmetyków. 

Na co uważać podczas stosowania olejków eterycznych?

Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, dlatego należy zachować ostrożność i używać ich zgodnie z zaleceniami. Jeżeli stosowane są niezgodnie z instrukcją, mogą drażnić skórę i oczy.

Najlepsze marki naturalnych olejków eterycznych

W drogerii ekologicznej możecie wybierać spośród najlepszych marek naturalnych i ekologicznych olejków: Indus Valley, Physalis, Avicenna, Essent. 

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Ilość w kartonie
Żywność Ekologiczna
Produkt Naturalny
Zapach Naturalny
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Olejek z drzewa herbacianego. Jak wykorzystać jego właściwości?

Olejek z drzewa herbacianego wyróżnia się dużą zawartością związków fenolowych i terpenów (zidentyfikowano ich aż 60 rodzajów). Dzięki temu ma działanie przeciwbakteryjne, ale stosuje się go także w kosmetyce naturalnej, aromaterapii i przy masażach.

blog video icon

Artykuł

Olejek lawendowy. Właściwości i zastosowanie

Olejek lawendowy ma niesamowity zapach i całe mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Przy jego wyborze musimy jednak kierować się najlepszą jakością. Dlaczego to tak istotne? Do czego możemy wykorzystać olejek lawendowy?

blog video icon

Artykuł

Naturalne olejki eteryczne - "must have" na jesienne infekcje

Naturalne olejki eteryczne to idealne uzupełnienie domowego arsenału przeciwko jesiennym infekcjom. Jeśli jesień kojarzy się Wam z chłodem, przeziębieniem, kichaniem, smarkaniem i generalnie – kiepskim samopoczuciem, to zapewne zawartość Waszej domowej apteczki okazała się niewystarczająca. Koniecznie sprawdźcie, o które olejki arometerapeutyczne warto ją wzbogacić!

blog video icon

Artykuł

Jak prać przy alergii? Wskazówki i polecane produkty

Alergie stanowią dziś istotny problem. Zmagają się z nimi dzieci i dorośli, również wtedy, gdy wcześniej nie mieli objawów uczulenia. Rozpoznawane są alergie pokarmowe, ale i kontaktowe, m.in. na produkty do prania. Jak sobie wówczas radzić?

Ładowanie...