compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Orzechy piorące

Orzechy piorące

Orzechy piorące są naturalnym środkiem piorącym, który jest używany od wieków.

Działają one poprzez zawarte w nich saponiny, czyli substancje myjące, które są wydzielane podczas kontaktu z wodą. Saponiny  mają zdolność do zmniejszania napięcia powierzchniowego wody, co pomaga usunąć brud i plamy z tkanin. Gdy orzechy piorące są umieszczone w worku do prania i wystawione na działanie wody, saponiny uwalniają się, tworząc pianę.

Orzechy piorące są łagodne dla tkanin, nie powodują utraty kolorów ani uszkodzenia włókien. Są odpowiednie dla różnych rodzajów tkanin, w tym dla tkanin delikatnych, jak jedwab czy wełna.

Orzechy piorące są biodegradowalne.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Biodegradowalny
Ilość w kartonie
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Halal
Allergy UK
Zapach Naturalny
BEZ ZAPACHU
Łagodne składniki myjące
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Jak oszczędzać prąd podczas prania?

Oszczędne pranie to także ekologiczne pranie. Jednym z najbardziej energochłonnych procesów, które wykonuje pralka jest podgrzanie wody. Jak zatem skutecznie, bezpiecznie i ekologicznie prać w niższych temperaturach? 

blog video icon

Artykuł

Jak dezynfekować i prać ubrania małych dzieci i alergików?

Kiedyś pranie w wysokich temperaturach, gotowanie i prasowanie ubranek dziecięcych było na porządku dziennym. Dziś sposoby na czyste ubranka są o wiele prostsze, jednak czy są odpowiednie dla alergików (zarówno tych młodszych jak i starszych)?

blog video icon

Artykuł

Jak prać przy alergii? Wskazówki i polecane produkty

Alergie stanowią dziś istotny problem. Zmagają się z nimi dzieci i dorośli, również wtedy, gdy wcześniej nie mieli objawów uczulenia. Rozpoznawane są alergie pokarmowe, ale i kontaktowe, m.in. na produkty do prania. Jak sobie wówczas radzić?

blog video icon

Artykuł

TAED w proszkach do prania. Jak działa? Czy jest szkodliwy?

TAED to, mówiąc najprostszym językiem, występujący w proszkach do prania i środkach czystości, związek chemiczny, który pozwala na wyczyszczenie i usunięcie plam i zanieczyszczeń w temperaturze 40-60°C. Dzięki temu nie trzeba wykorzystywać wysokich temperatur.

Ładowanie...