compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Ekologiczne pranie - naturalne proszki, kapsułki i listki. Dobre dla alergików

Do prania

Ekologiczne proszki do prania dla alergików

Ekologiczne środki do prania pomogą Ci prać w sposób przyjazny dla Ciebie i natury. Ekologiczne proszki do prania z chęcią wykorzystują osoby borykające się z uczuleniami i atopowym zapaleniem skóry. W naszej drogerii znajdziesz m.in. idealny proszek do prania dla alergików BIO D z certyfikatem Allergy UK. Wyróżnia go to, że zawiera TEAD wykorzystywany w środkach piorących jako aktywator wybielania, który powoduje odkażanie w niskich temperaturach.

Dlaczego warto prać ekologicznie?

Piorąc w stylu eko:

 • oszczędzasz wodę
 • redukujesz emisję CO2
 • przedłużasz żywotność ubrań (wysokie temperatury i mocne detergenty powodują szybsze zużycie tkanin i blaknięcie kolorów)
 • chronisz swoje zdrowie i skórę (nie narażasz ją na kolejną porcję substancji chemicznych). To szczególnie ważne dla osób borykających się z alergiami, chorobami skórnymi czy astmą.
 • chronisz środowisko naturalne

Oprócz wykorzystywania naturalnych detergentów, warto pamiętać także o innych aspektach prania eko:

 • wybieraj tryby o niższych temperaturach
 • staraj się załadowywać pralkę w pełni
 • wybieraj tryby oszczędzajace wodę (np. ECO)

Ekologiczne pranie nie musi oznaczać długotrwałego poszukiwania odpowiednich produktów, znajdziesz je u nas. Polecamy

Domowy proszek do prania - mamy składniki

Polecamy także Państwu szeroki wybór surowców do własnych proszków do prania, takich jak: boraks, nadwęglan sodu, węglan oraz rewelacyjne płatki mydlane Delfin na bazie tłuszczu roślinnego. 

 • Domowy proszek do...

  Jeśli chcesz zrobić domowy proszek do prania, tu znajdziesz wszystkie potrzebne do tego składniki:

  sprawdzą się jednak nie tylko do prania, ale i do czyszczenia oraz dezynfekcji. Dlaczego warto je wykorzystać?

  Są bezpieczniejsze od konwencjonalnych środków piorących, tańsze, ekologiczne i skutecznie usuwają zabrudzenia z różnego rodzaju tkanin.

  To idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi, m.in. atopowym zapaleniem skóry lub alergią. Wystarczy wymieszać składniki w odpowiednich proporcjach i gotowe.

  Pamiętaj jednak, by przechowywać je w szczelnie zamkniętym opakowaniu i poza zasięgiem dzieci.

  Jeżeli szukasz gotowych produktów, sprawdź proszki do prania dla alergika

 • Proszki, listki i...

  Ekologiczne proszki, listki i kapsułki do prania skutecznie zastępują detergenty dostępne w szerokiej sprzedaży. Zatroszcz się o środowisko naturalne i Twoje ubrania jednocześnie!

  Niezależnie od rodzaju tkaniny czy stopnia zabrudzenia, ekologiczne proszki, listki i kapsułki do prania pomogą Ci przywrócić ubraniom czystość i świeżość.

  Wybierając ekologiczne proszki do prania, przyczyniasz się do ochrony naszej planety. Ich produkcja generuje mniejszą ilość odpadów i zanieczyszczeń, co przyczynia się do zachowania czystego powietrza, wody i gleby. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje działania mają pozytywny wpływ na przyszłe pokolenia.

  Zamów już dziś nasze ekologiczne proszki do prania i dołącz do ekologicznej rewolucji! Wybierz zdrowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia.

 • Płyny do prania

  Ekologiczne płyny do prania to znakomite rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze, alergików, astmatyków i dzieci. Nie zawierają potencjalnie drażniących chemicznych substancji. Zapewniają delikatne, ale skuteczne czyszczenie odzieży. Usuwają plamy, brud i nieprzyjemne zapachy, pozostawiając odzież czystą, świeżą i miękką. Są odpowiednie dla różnych rodzajów tkanin, zarówno dla odzieży codziennej, jak i delikatnych materiałów.

  Ekologiczne płyny do prania to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Bazują na naturalnych składnikach, ich odprowadzanie do środowiska nie wiąże się z zanieczyszczeniami wody i gleby. 

 • Odplamianie

  Ekologiczne odplamianie z naszymi produktami na pewno się uda! Wypróbuj uznane ekologiczne marki: Sodasan, Winni's, Sonnet, Najel, Klareko. Ekologiczne odplamiacze są:

  • bezpieczne dla środowiska,
  • delikatne,
  • skuteczne
  • bezpieczne.

  Wybierając ekologiczne środki do odplamiania, można efektywnie usuwać plamy z ubrań, dbając jednocześnie o środowisko i zdrowie.

 • Kule piorące
 • Orzechy piorące

  Orzechy piorące są naturalnym środkiem piorącym, który jest używany od wieków.

  Działają one poprzez zawarte w nich saponiny, czyli substancje myjące, które są wydzielane podczas kontaktu z wodą. Saponiny  mają zdolność do zmniejszania napięcia powierzchniowego wody, co pomaga usunąć brud i plamy z tkanin. Gdy orzechy piorące są umieszczone w worku do prania i wystawione na działanie wody, saponiny uwalniają się, tworząc pianę.

  Orzechy piorące są łagodne dla tkanin, nie powodują utraty kolorów ani uszkodzenia włókien. Są odpowiednie dla różnych rodzajów tkanin, w tym dla tkanin delikatnych, jak jedwab czy wełna.

  Orzechy piorące są biodegradowalne.

 • Akcesoria do eko prania
 • Płyny do płukania

  Ekologiczne płyny do płukania tkanin różnią się od konwencjonalnych płynów głównie pod względem składu i wpływu na środowisko. Są zazwyczaj oparte na naturalnych składnikach roślinnych lub minerałach, takich jak ekstrakty roślinne, olejki eteryczne czy sól.

  Co zyskasz wybierając ekologiczne płyny do płukania?

  • Ekologiczne płyny do płukania są łagodniejsze dla skóry niż tradycyjne produkty. Zawierają naturalne składniki, które nie powodują podrażnień ani alergii, co czyni je odpowiednimi dla osób o wrażliwej skórze. Są bezpieczne dla dzieci i alergików.
  • Niektóre ekologiczne płyny do płukania tkanin posiadają certyfikaty ekologiczne, takie jak Ecocert, Ecolabel czy Vegan Society. Te certyfikaty potwierdzają, że produkt spełnia określone standardy związane z ochroną środowiska i etycznymi praktykami.
  • Ekologiczne płyny do płukania są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne płyny. Mają składniki biodegradowalne, które rozkładają się łatwiej w środowisku i nie powodują zanieczyszczenia wód.
  • Brak silnych zapachów

  Wybierając ekologiczne płyny do płukania tkanin, możesz dbać nie tylko o czystość odzieży, ale także o środowisko i zdrowie.

 • Do pielęgnacji wełny

  Ekologiczne produkty do prania, impregnowania oraz pielęgnacji wełny.

 • Do prasowania

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
FSC certyfikat
Cosmos Natural
EcoCert
ICEA
Vegan
Biodegradowalny
Opakowanie biodegradowalne
Ilość w opakowaniu zbiorczym
więcej... mniej
Produkt Naturalny
Nietestowany na zwierzętach
Eco Garantie
Nordic Ecolabel
Halal
Allergy UK
Zapach Naturalny
Oil Palm Free
Olej palmowy Certyfikowany RSPO
BEZ ZAPACHU
Przebadany na skórze wrażliwej
Przebadany na NI CH i K
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Kwasek cytrynowy – zastosowania w kuchni

Kwasek cytrynowy, jak sama nazwa podpowiada, ma silnie kwaśny smak. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Do czego może się przydać w naszych kuchniach?

blog video icon

Artykuł

Jak wykorzystać naturalny olejek eukaliptusowy?

Olejek eteryczny z eukaliptusa świetnie sprawdza się podczas wspomagania leczenia dolegliwości dróg oddechowych, przy masażach, w saunie oraz jako odstraszacz owadów. Dowiedz się więcej na temat jego właściwości i wykorzystania.

blog video icon

Artykuł

Jak oszczędzać prąd podczas prania?

Oszczędne pranie to także ekologiczne pranie. Jednym z najbardziej energochłonnych procesów, które wykonuje pralka jest podgrzanie wody. Jak zatem skutecznie, bezpiecznie i ekologicznie prać w niższych temperaturach? 

blog video icon

Artykuł

Jak dezynfekować i prać ubrania małych dzieci i alergików?

Kiedyś pranie w wysokich temperaturach, gotowanie i prasowanie ubranek dziecięcych było na porządku dziennym. Dziś sposoby na czyste ubranka są o wiele prostsze, jednak czy są odpowiednie dla alergików (zarówno tych młodszych jak i starszych)?

Ładowanie...