compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Temat

Home

blog video icon

Artykuł

Allergy UK – co to za certyfikat? Co gwarantuje?

Allergy UK to powszechnie uznawany certyfikat dla najróżniejszych produktów (np. proszków do prania, płynów do płukania ale też oczyszczaczy powietrza), w których ograniczono lub zupełnie wyeliminowano występowanie potencjalnie alergicznych chemikaliów. 

blog video icon

Artykuł

Pranie, sprzątanie i mycie przy AZS – nasze osobiste doświadczenie

Atopowe Zapalenie Skóry, uczulenie na środki czystości pełne zapachów i substancji drażniących – takie dolegliwości u dziecka „wywracają” życie rodziców do góry nogami. U nas też tak było. Gdyby nie AZS, nie byłoby BetterLand! Dziś dzień AZS na świecie dlatego przekazujemy Wam nasze doświadczenia dotyczące prania, sprzątania i mycia przy AZS.

blog video icon

Artykuł

Maszynka wielorazowa. Co warto wiedzieć o naturalnym goleniu

Maszynki wielorazowe są ekologiczną alternatywą dla jednorazówek. Dlaczego jest to ważne? Każdego roku wyrzuca się miliardy plastikowych maszynek i wkładów. Nie można ich poddać recyklingowi, ponieważ metal jest zatopiony w plastiku. Cały ten plastik jest spalony lub zaśmieca naszą planetę. To katastrofa dla środowiska.

blog video icon

Artykuł

TOP 10 niezbędników na plażę dla dziecka!

Trwają wakacje, a wraz z nimi wyjazdy nad jeziora i morza, gdzie mamy dostęp do plaży, piasku i słońca. Z naszym poradnikiem niczego nie zapomnisz i nie zabierzesz niepotrzebnych tobołków :)

blog video icon

Artykuł

Szampony w kostce - nasz przegląd

Szampony w kostce szturmem podbiły rynek produktów zero waste. Nadal jednak budzą wątpliwości. Najczęściej obawiamy się, czy poradzą sobie z włosami przetłuszczającymi się albo czy za mocno nie obciążą pasm. Przyjrzyjmy się zatem im bliżej i sprawdźmy, po które z produktów warto sięgnąć na początek.

blog video icon

Artykuł

Jak kremy przeciwsłoneczne wpływają na środowisko naturalne i nasze zdrowie?

blog video icon

Artykuł

Ekologicznie czysta łazienka - tanio i pachnąco - 11 przepisów

Ekologicznie czysta łazienka może wyglądać idealnie, nawet jeśli unikamy gotowych detergentów, nieobojętnych dla środowiska i naszego zdrowia. Błyszcząca wanna, nienagannie czysty sedes i lśniące krany jak z reklam TV – to nie musi być zasługa wyłącznie silnych środków czystości. Ekologiczne sposoby na czysty i pachnący dom – jeśli do tej pory ich nie znaliście – zaskoczą Was prostotą wykonania, ceną składników i skutecznością porównywalną do tych najbardziej znanych sklepowych środków.

blog video icon

Artykuł

Naturalne opryski na mszyce: szare mydło potasowe

Mszyce - zmora ogrodniczek i ogrodników, pojawiają się na różach, na pomidorach, a także na innych roślinach, które zaatakowane przez te owady mogą nawet uschnąć. Jakich naturalnych środków możemy użyć w ogrodzie, żeby zapobiec pladze mszyc? Rozwiązaniem jest naturalny oprysk z mydła potasowego!

Artykuł

Soda oczyszczona - właściwości i wykorzystanie

Soda oczyszczona jest tanim, ekologicznym i bardzo wydajnym środkiem czyszczącym. Doskonale sprawdza się zarówno przy sprzątaniu kuchni i łazienki, może być także używana jako środek do pielęgnacji ciała. Soda oczyszczona może być używana do sprzątania całego domu, doskonale nadaje się do mycia trudnodostępnych miejsc, np. do mycia fug. Wspaniale sprawdza się także jako odświeżacz zapachu do lodówki czy szafy. Wystarczy postawić w odpowiednim miejscu miseczkę lub woreczek z sodą.

blog video icon

Artykuł

Jak zrobić fajne mydło? Czyli o mydleniu w domu

Zrobienie własnego mydła w domu może być wspaniałą przygodą, a efekty w postaci własnoręcznie ukręconego kosmetyku sprawią radość i satysfakcję. Na początku może wydawać się to prawdziwym wyzwaniem, jednak szybko nabiera się wprawy i… odwagi do własnych eksperymentów. Jak zrobić fajne mydło w domu? Opowiadamy!

blog video icon

Artykuł

Pranie i przechowywanie pieluszek wielorazowych

Pranie i przechowywanie pieluszek wielorazowych, jeżeli działamy odpowiednio, pozwoli wydłużyć ich trwałość. Poznajcie nasze porady

blog video icon

Artykuł

Naturalne pasty do zębów bez fluoru: kup lub zrób samodzielnie!

Wybór pasty do zębów bywa wielkim wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie do końca rozumiemy składy INCI i nazwy kryjące tak naprawdę najważniejsze informacje o kosmetyku. A dobrze by było, żeby to był kosmetyk naturalny. Dodatkowo niektórzy chcą, by był bez fluoru. Dobrze smakował i odświeżał jamę ustną. No a co z porządnym czyszczeniem zębów? To chyba podstawowe kryterium, które powinno nam przyświecać?

Ładowanie...