compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Temat

Poradnik

blog video icon

Artykuł

Naturalne sposoby na kleszcze. Nasz przegląd

Kleszcze to małe pajęczaki, które żyją w lasach, na polach, łąkach i w parkach. Żywią się krwią zwierząt, w tym ludzi. Mogą przenosić wiele chorób, takich jak borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu i tularemia. Doradzamy jak naturalnymi metodami chronić się przed kleszczami. Czego nie lubią kleszcze? Co robić po spacerze? Zapraszamy do lektury!

blog video icon

Artykuł

Naturalny olej jojoba. Właściwości i zastosowanie [przewodnik]

Olej jojoba to tak naprawdę wosk więc ma bardziej „suchą” konsystencję aniżeli inne oleje. Produkt ten pozyskuje się z nasion krzewu Simmondsja Chinensis, który rośnie w Ameryce Południowej oraz Afryce.

blog video icon

Artykuł

Kiedy siać warzywa?

Warzywa z własnego, przydomowego warzywnika lub balkonu. Nic nie zastąpi tej satysfakcji i smaku. Sprawdźcie nasze porady dotyczące terminu wysiewu warzyw i wyboru najlepszych nasion do ekologicznego ogrodu. 

blog video icon

Artykuł

Kwasek cytrynowy – zastosowania w kuchni

Kwasek cytrynowy, jak sama nazwa podpowiada, ma silnie kwaśny smak. Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Do czego może się przydać w naszych kuchniach?

blog video icon

Artykuł

Jak wykorzystać naturalny olejek eukaliptusowy?

Olejek eteryczny z eukaliptusa świetnie sprawdza się podczas wspomagania leczenia dolegliwości dróg oddechowych, przy masażach, w saunie oraz jako odstraszacz owadów. Dowiedz się więcej na temat jego właściwości i wykorzystania.

blog video icon

Artykuł

Gojnik. Jak przygotować napar i dlaczego warto?

Gojnik w postaci naparu spożywali podobno wojownicy i mieszkańcy w starożytnej Grecji. Wierzono, że pomaga on wypędzać choroby, dodaje energii. Gojnik wykorzystywano także przy opatrywaniu ran. Przypuszczenia naszych przodków potwierdzają obecnie badania naukowe. 

blog video icon

Artykuł

Jak wykorzystać naturalną hennę do włosów? Zalety i przechowywanie

Naturalna henna do włosów to barwnik roślinny. Pozyskuje się go z liści krzewu hennowego, które po rozdrobnieniu, ugotowaniu i wysuszeniu można z powodzeniem wykorzystać w kosmetyce naturalnej.

blog video icon

Artykuł

Picie z miedzianej butelki? Zobacz co daje.

Postanowiliśmy sami je przetestować i napisać o naszych odczuciach. Nieco ryzykowne… ale inaczej nie umiemy… 

blog video icon

Artykuł

Jaki naturalny szampon dla dziecka wybrać? [nasz przegląd]

Szampony dla dzieci są dziś dostępne na wyciągnięcie ręki. Producenci reklamują je jako skuteczne i łagodne dla oczu. Ale czy faktycznie? I dlaczego kosmetyki ekologiczne są od nich zdecydowanie lepsze?

blog video icon

Artykuł

Jak wybrać kiełkownicę? Rodzaje i marki (nasz przegląd)

Kiełkownica to dość proste, niewielkie urządzenie, dzięki któremu w łatwy sposób wyhodujesz własne kiełki. Co warto wiedzieć zanim ją kupisz? Jakie rodzaje kiełkownic znajdziesz w sklepach? Jakie są ich zalety i wady? Zapraszamy do lektury!

blog video icon

Artykuł

Olejek z drzewa herbacianego. Jak wykorzystać jego właściwości?

Olejek z drzewa herbacianego wyróżnia się dużą zawartością związków fenolowych i terpenów (zidentyfikowano ich aż 60 rodzajów). Dzięki temu ma działanie przeciwbakteryjne, ale stosuje się go także w kosmetyce naturalnej, aromaterapii i przy masażach.

blog video icon

Artykuł

Olejek lawendowy. Właściwości i zastosowanie

Olejek lawendowy ma niesamowity zapach i całe mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Przy jego wyborze musimy jednak kierować się najlepszą jakością. Dlaczego to tak istotne? Do czego możemy wykorzystać olejek lawendowy?

Ładowanie...