Farbowanie zawsze będzie ingerencją w naturalną strukturę włosa, ale warto wiedzieć jakie farby do włosów wybrać, aby zmniejszyć ryzyko. Doradzamy Wam jak farbować naturalnie. Prezentujemy też listę składników, których warto unikać w farbach do włosów.
Skrót dla nie mających czasu
- konwencjonalne farby do włosów mogą Tobie zaszkodzić. Zwłaszcza przy częstym stosowaniu
- naturalne farby do włosów mogą być bezpieczną alternatywą
- warto przestudiować listę składników, których warto unikać kupując farbę do włosów
- szeroki wybór naturalnych farb do włosów tutaj: naturalne farby do włosów
- na końcu tekstu przeczytasz o tym, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje farb z henną
Dlaczego warto wybrać naturalne farby do włosów?
Takie farby bazują najczęściej na składnikach roślinnych. Jeżeli pochodzą od renomowanych ekologicznych marek, znajdziecie na nich również wiarygodne certyfikaty (np. Ecocert, USDA). Receptura takich kosmetyków jest przebadana dermatologicznie.
Farby do włosów naturalnego pochodzenia pomogą Wam:
- Zmienić kolor włosów
- Pokryć siwe włosy
- Odświeżyć barwę włosów
Są skuteczne i bezpieczne. Zawarte w nich naturalne składniki (np. oleje i olejki eteryczne, proteiny i witaminy) mogą również korzystnie wpłynąć na kondycję włosów i skóry głowy.
Przeczytaj także: naturalne farbowanie siwych włosów
Jakich składników unikać w farbach do włosów?
Wymienionych poniżej składników warto unikać podczas zakupu farby do włosów.
Od razu zaznaczymy, że nie znajdziecie ich w kosmetykach naturalnych i ekologicznych. Oto lista składników, które warto omijać:
- Amoniak (amoniak sprawia, że farba jest skuteczna, ale też niszczy strukturę włosa i może podrażniać skórę, zwłaszcza jeżeli kontakt jest częsty)
- PPD (pochodna amoniaku, barwniki wspomagające barwienie na ciemne kolory, mogą mieć działanie uczulające)
- Bor
- Nadtlenek wodoru
- Metale ciężkie w farbach do włosów (rtęć, ołów, kadm, tal)
- SLS-y
- Formaldehyd
- Silikony
Jaką farbę do włosów wybrać, aby nie zaszkodzić włosom i skórze?
1. Ziołowe farby do włosów
Serdecznie polecamy Wam ziołowe farby do włosów z henną od sprawdzonej indyjskiej marki Indus Valley. Nie zniszczą one włosów. Powstają z wykorzystaniem ziół uprawianych ekologicznie w Dolinie Indusu. Posiadają renomowany certyfikat ekologiczny ECOCERT oraz USDA Organic.
Pomagają w regeneracji rozdwojonych końcówek, harmonizują skórę głowy, ograniczają łupież i wypadanie włosów, nawilżają suche włosy, poprawiają objętość włosów i stymulują ich wzrost, nadają blasku i gładkości. Pofarbujesz nimi też brodę.
2. Farby żelowe Indus Valley
Dużym zainteresowaniem cieszy się się farba żelowa Indus Valley (do wyboru jest 12 kolorów od czarnego do bardzo jasnego blondu). Jest naturalna i wolna od PPD, amoniaku i baru. W jej składzie znajdziemy ponad 90 proc. naturalnych i roślinnych składników, wśród których są m.in. aloes, amla (agrest indyjski), bazylia, henna, olej z kiełków pszenicy, miód.
Posiada certyfikat Bio-Natural Instytutu Naturalnej i Nowoczesnej Kosmetologii z Indii, co potwierdza, że składa się w większości z naturalnych składników.
Do stosowania farby żelowej Indus Valley zachęca również jej przyjemny, pomarańczowy zapach (tak różny od konwencjonalnych farb).
W opakowaniu znajdziemy wszystko, co jest potrzebne do koloryzacji:
- żel aloesowy Aloe Honey (120 ml),
- mieszankę koloryzującą (4 x 5 g),
- szampon do włosów farbowanych z odżywką (2 x 25 ml),
- maskę do włosów Hair Eaze (30 ml),
- pędzelek do aplikacji,
- rękawiczki ochronne,
- ulotkę w języku polskim.
Farba żelowa Indus Valley jest też bardzo wydajna. W zależności od długości włosów, może wystarczyć nawet na cztery koloryzacje.
Jej stosowanie polecane jest każdemu. Szczególnie powinny o niej pamiętać osoby ze skłonnościami do alergii i mające skłonności do podrażnień skóry głowy.
3. Henny do włosów
Dla osób ze skórą wrażliwą, ale też dla tych, którzy chcą w sposób naturalny zmienić kolor swoich włosów polecana jest też farba do włosów na bazie henny Indus Valley. Jest w 100 proc. ekologiczna. Nadaje się do zmiany koloru włosów, pogłębienia jego naturalnego odcienia lub pokrycia siwych pasm. Jest też idealna do regeneracji rozdwojonych końcówek, ograniczania łupieżu i wypadania włosów, a także zwiększenia ich objętości.
Farba do włosów na bazie henny Indus Valley nie zawiera substancji chemicznych, w tym amoniaku i nadtlenków. Obecne w niej składniki (m.in. krzew hennowy, indygowiec, strączyniec) nadają włosom piękny odcień, a przy tym nie uszkadzają i nie obciążają pasm. Co jednak ważne: nie rozjaśniają włosów (bo nie zawierają chemicznych rozjaśniaczy).
Bezpieczeństwo i wysoką jakość farby do włosów na bazie henny potwierdzają certyfikaty EcoCert oraz USDA. Jest to produkt biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska naturalnego.
Pamiętaj, aby zawsze dokonać próby alergicznej przed farbowaniem.
Komentarze (0)