compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Czarne mydło afrykańskie: właściwości i zastosowanie
blog article icon

Czarne mydło afrykańskie: właściwości i zastosowanie

Poradnik

Skrót dla niemających czasu - najważniejsze wiadomości na temat: czarne mydło

• Czarne mydło afrykańskie jest naturalnym źródłem witaminy A, witaminy E oraz żelaza. 

• Produkuje się je z kilku składników: oleju palmowego tłoczonego z nasion, organicznego masła shea, oleju kokosowego i strąków kakaowca. 

• Ma postać masy mydlanej o niejednolitym brązowym kolorze.

• Nie zawiera sztucznych barwników, aromatów, konserwantów.

• Delikatnie nawilża skórę, dobrze ją oczyszcza i tonizuje. 

• Jest to kosmetyk uniwersalny: umyjesz nim całe ciało i włosy. 

Sprawdź naszą kategorię: czarne mydło

Co to jest czarne mydło?

Czarne mydło afrykańskie ma niejednolity brązowy kolor, miękką konsystencję oraz wysokie właściwości pieniące. Używane od wieków do dziś wyróżnia się naturalnością i praktycznością.

Naturalnością, bo produkowane jest z niewielkiej ilości składników. Nie uczula i nie powoduje podrażnień.

Jak działa?

Praktyczne, dlatego że jest kosmetykiem uniwersalnym. Oczyszcza skórę, nawilża ją i złuszcza martwy naskórek. Czarne mydło zastępuje zatem żel do mycia, szampon, krem do golenia i peeling. Działa też tonizująco i nadaje się do demakijażu.

Jak powstaje czarne mydło afrykańskie?

Ten wytwarzany o wieków w Afryce kosmetyk ma w swoim składzie tylko kilka składników:

  • nierafinowany olej palmowy (z nasion) – wybieraj tylko kosmetyki ekologiczne, certyfikowane, by mieć pewność, że olej palmowy zastosowany w kosmetyku pozyskany został w sposób zrównoważony z dziko rosnących palm bez szkody dla środowiska naturalnego i w ramach pracy wykonanej przez miejscową ludność, która otrzymała godną zapłatę,
  • organiczne masło shea (nierafinowane),
  • olej kokosowy (nierafinowany),
  • strąki kakaowca (po suszeniu i wypaleniu tworzą popiół; to one sprawiają, że mydło jest czarne).

Do czarnego mydła nie dodaje się żadnych konserwantów, barwników czy substancji pieniących. Popiół ze strąków kakaowca miesza się z tłuszczami, gotuje i pozwala dojrzeć przez kilka tygodni.

Obecne w nich składniki sprawiają, że jest to naturalny kosmetyk, który jest źródłem witaminy A, witaminy E oraz żelaza.

Właściwości czarnego mydła afrykańskiego

Dobry skład jest już odpowiednią rekomendacją: mamy do czynienia z kosmetykiem nie tylko odpowiednim dla skóry, ale też właściwie ją oczyszczającym i nawilżającym.

Działa też oczyszczająco, ściągająco i antybakteryjnie, przez co jest szczególnie polecane do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Sprawdzi się też w przypadku różnego rodzaju schorzeń dermatologicznych, m.in. łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry.

Jakie czarne mydło wybrać?

Przed zakupem czarnego mydła upewnij się, że masz do czynienia z produktem w 100% naturalnym i wysokiej jakości. W naszym sklepie dostępne są:

  •       Czarne mydło afrykańskie Shamasa – jest ręcznie robione i ma postać plastycznej masy, ale w trakcie kontaktu z wodą zmienia postać na bardziej jednolitą i gładką. Bardzo dobrze się pieni. Zawiera tylko naturalne składniki (olej kokosowy, palmowy, masło shea i strąki kakaowca).
  •       Afrykańskie czarne mydło Dudu-Osun – certyfikowane i w 100% biodegradowalne, które oprócz podstawowych składników jest wzbogacone o miód, sok z cytryny, sok z limonki, afrykańskie drzewo sandałowe i aloes.
  •     Afrykańskie czarne mydło Your Natural Side – oprócz tradycyjnych składników zawiera też olej z olejowca gwinejskiego, który polecany jest do pielęgnacji skóry przesuszonej, pozbawionej elastyczności, nadmiernie przetłuszczającej się, ze skłonnością do powstawania zaskórników, trądziku oraz łupieżu.
  •         Naturalne szare mydło potasowe afrykańskie Powrót do natury – idealne do mycia, zmywania, prania i do ogrodu. Z kostki można zrobić mydło w płynie (ze 100 g mydła w kawałku otrzyma się ok. 0,5 l mydła w płynie).

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...