compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Mydło Aleppo produkowane w Syrii. Oryginalne

Mydło Aleppo

Mydło Aleppo wytwarzane jest od stuleci w tradycyjny, niezmienny sposób - uważa się je za pierwowzór mydła. Sekretem najwyższej jakości mydła aleppo są dwa składniki: oliwa i olej laurowy. Nazwa produktu pochodzi o syryjskiego miasta, w którego okolicach rozpoczęto wytwarzanie tego produktu. Mydło Aleppo Najel wciaż wytwarzane jest w Syrii, zgodnie z tradycyjną recepturą. Właśnie dlatego znajdziecie je w naszej ofercie i gorąco je polecamy.

Jak rozpoznać oryginalne mydło aleppo?

Zachęcamy, aby zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą Wam produkt oryginalny i dostosowany do Waszych potrzeb.

  1. Skład, pochodzenie i sposób produkcji. Oryginalne mydło aleppo powinno powstawać w Syrii, a jego skład powinien być ograniczony do oliwy z oliwek i oleju laurowego. Wysoką jakość gwarantuje tradycyjny proces produkcji, m.in. mieszanie składników w miedzianych kadziach i suszenie na świeżym powietrzu. Dodatkowe składniki są dopuszczalne (jeżeli oczywiście są naturalne). Jeżeli chcesz mydło z dodatkami wybierz te, które odpowiadają Twoim preferencjom.
  2. Skala produkcji. Wysoką jakość gwarantują mydła aleppo wytwarzane w niewielkich manufakturach, które nie idą na kompromisy/

Właściwości i zastosowanie mydła aleppo

Mydło Aleppo jest bardzo łagodne. Nawilża i nie podrażania skóry.

Nie tylko myje, ale także:

  • nawilża (olej laurowy ma właściwości zmiękczające),
  • odżywia
  • działa przeciwbakteryjnie (za to działanie odpowiada przede wszystkim olej laurowy)
  • działa przeciwgrzybiczo
  • działa przeciwświądowo;
  • wspomaga procesy gojenia
  • łagodzi stany zapalne

Dla kogo?

Po mydło aleppo chętnie sięgają osoby borykające się z dermatozami, a także młode mamy, które wykorzystują je do pielęgnacji dziecięcej skóry.

Mydło Aleppo ma wiele zastosowań - może służyć zarówno do oczyszczania i odżywiania skóry twarzy, a także do mycia całego ciała (w tym również okolic intymnych).

Rodzaje mydła aleppo (stężenia i gramatury)

Posiadamy w ofercie bardzo szeroki wybór oryginalnych mydeł Aleppo. Między innymi markę Najel, która słynie z tego, mimo wojny, produkuje mydła wg starej receptury w Syrii w Aleppo. Produkty oznaczone są specjalnym certyfikatem wydawany przez rząd syryjski. 

Do wyboru macie mydła o różnych stężeniach i gramaturach (od 20 do 200g):

Mydło allepo wytwarzane jest także z różnymi dodatkami, np.:

Mydło aleppo w płynie

To bardzo ciekawe rozwiązanie. Zachowuje te same właściwości, co mydło w kostce, jednak posiada wygodniejszą, płynną formę. 

Jak przechowywać mydło aleppo?

Przechowuj je na odprowadzającej wodę mydelniczce (świetnie się sprawdzi ażurowa drewniana, ustawiona na ceramicznej podstawce

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Cosmos Organic
EcoCert
Biodegradowalny
Ilość w kartonie
Produkt Naturalny
Zapach Naturalny
BEZ ZAPACHU
Łagodne składniki myjące
Kraj pochodzenia
Filtruj
Ładowanie...