ZOBACZ WSZYSTKIE PROMOCJE PAMIĘTAJ >> Dokładamy dużych starań by wszystkie produkty były w dobrych cenach. Osiągamy to między innymi dzięki dużym zamówieniom oraz bezpośredniej dystrybucji od producenta.
Mydło marsylskie to wszechstronny, naturalny produkt.
Wykorzystasz je do:
do mycia ciała i włosów,
sierści zwierząt,
prania,
wytwarzania domowych środków czystości DIY,
odkażania ran i otarć;
Jak poznać oryginalne mydło marsylskie?
Tradycyjne mydło marsylskie musi spełniać określone standardy jakościowe a jego produkcja odbywa się nada w rejonie Marsylii. Oryginalne mydło marsylskie poznasz po pieczęci, potwierdzającej zawartość co najmniej 72% olejów roślinnych w mydle.
W naszej ofercie znajdziecie m.in. oryginalne mydła marsylskie marki La Corvette.
Mydło Aleppo wytwarzane jest od stuleci w tradycyjny, niezmienny sposób - uważa się je za pierwowzór mydła. Sekretem najwyższej jakości mydła aleppo są dwa składniki: oliwa i olej laurowy. Nazwa produktu pochodzi o syryjskiego miasta, w którego okolicach rozpoczęto wytwarzanie tego produktu. Mydło Aleppo Najel wciaż wytwarzane jest w Syrii, zgodnie z tradycyjną recepturą. Właśnie dlatego znajdziecie je w naszej ofercie i gorąco je polecamy.
Jak rozpoznać oryginalne mydło aleppo?
Zachęcamy, aby zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą Wam produkt oryginalny i dostosowany do Waszych potrzeb.
Skład, pochodzenie i sposób produkcji. Oryginalne mydło aleppo powinno powstawać w Syrii, a jego skład powinien być ograniczony do oliwy z oliwek i oleju laurowego. Wysoką jakość gwarantuje tradycyjny proces produkcji, m.in. mieszanie składników w miedzianych kadziach i suszenie na świeżym powietrzu. Dodatkowe składniki są dopuszczalne (jeżeli oczywiście są naturalne). Jeżeli chcesz mydło z dodatkami wybierz te, które odpowiadają Twoim preferencjom.
Skala produkcji. Wysoką jakość gwarantują mydła aleppo wytwarzane w niewielkich manufakturach, które nie idą na kompromisy/
Właściwości i zastosowanie mydła aleppo
Mydło Aleppo jest bardzo łagodne. Nawilża i nie podrażania skóry.
Nie tylko myje, ale także:
nawilża (olej laurowy ma właściwości zmiękczające),
odżywia
działa przeciwbakteryjnie (za to działanie odpowiada przede wszystkim olej laurowy)
działa przeciwgrzybiczo
działa przeciwświądowo;
wspomaga procesy gojenia
łagodzi stany zapalne
Dla kogo?
Po mydło aleppo chętnie sięgają osoby borykające się z dermatozami, a także młode mamy, które wykorzystują je do pielęgnacji dziecięcej skóry.
Mydło Aleppo ma wiele zastosowań - może służyć zarówno do oczyszczania i odżywiania skóry twarzy, a także do mycia całego ciała (w tym również okolic intymnych).
Rodzaje mydła aleppo (stężenia i gramatury)
Posiadamy w ofercie bardzo szeroki wybór oryginalnych mydeł Aleppo. Między innymi markę Najel, która słynie z tego, mimo wojny, produkuje mydła wg starej receptury w Syrii w Aleppo. Produkty oznaczone są specjalnym certyfikatem wydawany przez rząd syryjski.
Do wyboru macie mydła o różnych stężeniach i gramaturach (od 20 do 200g):
Mydła z manufaktury Naturalne Mydła Wiedeńskie są wytwarzane z oleju kokosowego, bez konserwantów, parafiny i wazeliny. 100% naturalnych składników!
Proces mieszania na zimno, bogata ilość olejków i gliceryna – dodawane po etapie zmydlenia – znakomicie nawilżają i ujędrniają skórę, chroniąc ją jednocześnie przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska zewnętrznego.
Witaminy C i E zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, a aloes wykazuje właściwości silnie nawilżające, łagodzące oraz przeciwzapalne. Podrażnienia lub suchość skóry ustępują już po kilkunastu dniach.
Oryginalne, wykonane metodą zmydlania na zimno mydła Mlle Agathe, to mieszanka ręcznie zbieranego śluzu ślimaka z kompleksem roślinnym, o wyjątkowych właściwościach.
Tradycyjne szare mydło to mydło potasowe. Wyróżnia je tradycyjna receptura przygotowania i prosty, krótki skład: tłuszcz roślinny, chlorek sodu oraz sole potasowe wyższych kwasów karboksylowych z dodatkiem wody i gliceryny. I to wszystko! Taki skład stanowi bazę, do której dodaje się naturalne składniki, np. oleje eteryczne. Wśród składników naturalnego szarego mydła nie znajdziecie środków barwiących, konserwantów, nasyconych kwasów tłuszczowych. Produkt ten ma wiele zastosowań. Wykorzystywany jest jako kosmetyk, środek czystości oraz środek ogrodniczy.
Przyjmuje się, że czarne mydło (Savon noir, mydło afrykańskie, mydło marokańskie) pochodzi z Maroka. Jest wytwarzane na Czarnym Kontynencie od wieków, powstaje na bazie oliwy i pasty z czarnych oliwek.
Co ciekawe mydło afrykańskie jest czarne tylko z nazwy. Ma barwę bursztynowo - brązową. W dodatku nie wygląda jak tradycyjna kostka, jest raczej gęstą emulsją.
Dla kogo czarne mydło?
Najprostsza odpowiedź brzmi: dla wszystkich, ale czarne mydło doceniają szczególnie osoby z problemami dermatologicznymi.
Zalety czarnego mydła
Nawilża i oczyszcza skórkę, łagodzi stany zapalne. Można wykorzystać je do peelingu albo oczyszczającej maseczki. Sprawdza się również przy demakijażu.
Mszyce - zmora ogrodniczek i ogrodników, pojawiają się na różach, na pomidorach, a także na innych roślinach, które zaatakowane przez te owady mogą nawet uschnąć. Jakich naturalnych środków możemy użyć w ogrodzie, żeby zapobiec pladze mszyc? Rozwiązaniem jest naturalny oprysk z mydła potasowego!
Zrobienie własnego mydła w domu może być wspaniałą przygodą, a efekty w postaci własnoręcznie ukręconego kosmetyku sprawią radość i satysfakcję. Na początku może wydawać się to prawdziwym wyzwaniem, jednak szybko nabiera się wprawy i… odwagi do własnych eksperymentów. Jak zrobić fajne mydło w domu? Opowiadamy!
Tradycyjne mydła w kostce, w tym mydło marsylskie wracają do łask. Niestety wraz ze wzrostem jego popularności, rośnie także liczba producentów - w tym też “marsylskopodobnych” podróbek. Czym wyróżniają się prawdziwe mydła marsylskie? Jakie mają właściwości? Czy ich produkcja odbywa się tylko w Marsylii?
Istnieje mydło - mydło wyjątkowe: w pełni naturalne, o niebywale prostym składzie, niezmiennej od stuleci recepturze, nadal produkowane w tradycyjny sposób i w tym samym miejscu - działające na skórę nie tylko odżywczo, ale i leczniczo. Mydło Aleppo, bo o nim właśnie mowa, to niezwykły produkt o wielu zastosowaniach. Chcecie je poznać?