compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Soda oczyszczona - właściwości i wykorzystanie
blog article icon

Soda oczyszczona - właściwości i wykorzystanie

Poradnik

Soda oczyszczona jest tanim, ekologicznym i bardzo wydajnym środkiem czyszczącym. Doskonale sprawdza się zarówno przy sprzątaniu kuchni i łazienki, może być także używana jako środek do pielęgnacji ciała. Może być używana do sprzątania całego domu, doskonale nadaje się do mycia trudnodostępnych miejsc, np. do mycia fug. Wspaniale sprawdza się także jako odświeżacz zapachu do lodówki czy szafy. Wystarczy postawić w odpowiednim miejscu miseczkę lub woreczek z sodą.


Soda oczyszczona bardzo często używana jest do czyszczenia delikatnych powierzchni, ponieważ ich nie rysuje. Co więcej, nie jest szkodliwa dla organizmu człowieka - sprzątając przy użyciu sody oczyszczonej nie narażasz się na zatrucie oparami czy poparzenie. Soda ulega biodegradacji, jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Sprawdź w naszym sklepie: soda oczyszczona

Soda oczyszczona - zastosowanie w kuchni

Sodą oczyszczoną wyczyścisz wszystkie sprzęty kuchenne, blaty robocze oraz meble. Jak już wcześniej wspominałam, pochłania nieprzyjemne zapachy z lodówki. Ma dodatkowo jeszcze jedno cudowne zastosowanie -  usuwa z dłoni zapach cebuli i czosnku! Oczywiście usuwa go także z desek do krojenia i innych akcesoriów kuchennych. To bardzo dobra i przydatna właściwość sody oczyszczonej, ponieważ chyba nikt nie lubi, gdy jego dłonie pachną cebulą. Opakowanie sody oczyszczonej powinna być zawsze pod ręką, można nią nie tylko sprzątać, ale także zgasić palący się tłuszcz.

Zastosowanie w łazience:

Soda oczyszczona może być używana do sprzątania w łazience. Czyści się nią armaturę łazienkową, glazurę i terakotę. W połączeniu z octem tworzy ekologiczny środek do przetykania rur. Dodatkowo soda wspaniale zastępuje wybielacz do prania.

Soda oczyszczona -zastosowanie w całym domu:

Zastosowanie dla sody oczyszczonej znajdzie się w całym domu. Soda wspaniale pochłania nieprzyjemne zapachy, może więc posłużyć jako środek odświeżający dywany, materace, foteliki samochodowe.

Warto wiedzieć, że soda może być również składnikiem domowego proszku do prania

Wykorzystanie w zabiegach higienicznych:

Soda oczyszczona to nie tylko znakomity detergent ekologiczny. Z powodzeniem możesz jej używać do pielęgnacji ciała. Z sody oczyszczonej możesz przygotować łagodzącą kąpiel, aby ulżyć skórze poparzonej słońcem. Jeśli do sody dodasz oliwę, powstanie delikatny, naturalny peeling do ciała. Soda oczyszczona wspaniale wygładza suchą skórę na łokciach. Jeśli przygotujesz roztwór sody, możesz używać go jako odświeżacza do ust. Roztwór nadaje się także do leczenia podrażnienia pieluszkowego. Z kolei pasta z sody oczyszczonej stosowana jest w leczeniu ciemieniuchy.

Zastosowanie w pielęgnacji zwierząt domowych:

Każdy właściciel psa lub kota wie, że kuweta oraz posłanie pupila czasami nieprzyjemnie pachnie. Jeśli po spacerze w deszczu pies położy się na swojej ulubionej poduszce, możemy być pewni, że jej zapach stanie się niezbyt ładny. Z pomocą sody oczyszczonej usuniemy nieprzyjemny zapach zarówno z posłania, jak i z kuwety. Co więcej, soda może być używana jako suchy szampon dla psów. W formie roztworu tworzy z kolei kąpiel poprawiającą wygląd sierści.

Małgorzata Jackowska - Poloch

Jestem pasjonatką zdrowych, ekologicznych i ekonomicznych produktów. Każdego dnia testuję na sobie nowe produkty. Z wykształcenia filolog angielski i polski.

Jest niekwestionowaną profesjonalistką w doborze kubeczków menstruacyjnych. Od wielu lat doradza kobietom jaki rozmiar i typ kubeczka menstruacyjnego dobrać.

Ponadto jest ekspertem w pieluszkach wielorazowych, podpaskach wielorazowych i ekologicznych środkach czystości. Szczególnie poleca kule piorące lub surowce do własnych proszków do prania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...