compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Całe życie źle suszysz włosy?
blog article icon

Całe życie źle suszysz włosy?

Poradnik

Wiele z moich koleżanek nawet nie zwracało na to uwagi, przecież to tak prozaiczna czynność, że ciężko się nad nią zastanawiać. To, czego nauczyli nas rodzice, zamieniło się w nawyk, który wykonujemy automatycznie.

Suszenie włosów - spraw wartych przemyśleń jest kilka.

Pierwszym dylematem jest to, czy włosy suszyć suszarką, czy zostawić samopas do naturalnego wysuszenia. Oczywiście po wstępnym odsączeniu wody delikatnym ręcznikiem, które nie powinno trwać dłużej, niż 10 minut. Jeśli masz na głowie turban z ręcznika dłużej, fundujesz im saunę, w której skóra głowy nie może oddychać, a wilgoć nie ma drogi ujścia. To doskonałe warunki dla drobnoustrojów, powodujących łupież oraz nadmierną tłustość.

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, a Twoje włosy zazwyczaj nie schną dłużej, niż 1 - 1,5 godziny, to możesz pozwolić działać naturze i po prostu odczekać, aż włosy całkowicie wyschną. Podczas tego czekania unikaj aktywności, które mogą mieć wpływ na uszkodzenia włosów. Nie jest to jednak wskazane, jeśli masz włosy z tendencją do utrzymywania wilgoci dłużej, niż 1,5h. Zbyt długie pozostawienie mokrych włosów wpływa negatywnie na ich elastyczność, sprężystość i miękkość.

Sprawdź nasze: szampony naturalne

Używać suszarki, czy nie?

Jak najbardziej, ale strzeż się najwyższej temperatury. Letnie powietrze, średnia moc nadmuchu oraz odpowiednia odległość i kąt (strumień powietrza powinien być jak najbliższy równoległości do linii włosów i skierowany ku ich końcom) pod którym suszysz włosy zapewniają szybsze i bezpieczne suszenie.

Dzięki zastosowaniu suszarki, możemy też delikatnie prostować włosy na długości, czy podkręcać końcówki.

I najważniejsze!

Susz włosy, a nie łazienkę.

Brzmi absurdalnie, ale jest to potwierdzone badaniami, że podczas suszenia włosów w łazience pełnej wilgotnego powietrza, poza włosami suszymy także całe pomieszczenie.

Dlatego ta metoda może nie dawać w pełni zadowalających rezultatów, a w dłuższej perspektywie może zwiększać ryzyko przesuszania, łamliwości i utraty sprężystości włosów.

Najlepiej suszyć włosy w innym pomieszczeniu, lub po solidnym przewietrzeniu łazienki, o ile masz taką możliwość. Dobrym rozwiązaniem jest użycie suszarki, zgodnie z zasadami powyżej, ale pozostawienie do doschnięcia ostatnich wyczuwalnych wilgotności. Zapobiegnie to przesuszeniu, rozdwajaniu się końcówek i pękaniu łusek włosa.

Na koniec jeszcze jedna rada.

Ręcznik na głowie? Unikaj tego

Z dzieciństwa został mi w głowie obrazek mojej mamy, która po wieczornej kąpieli i myciu włosów paradowała po mieszkaniu z ręcznikiem na głowie. Zdarzało się, że chodziła spać z tym turbanem albo ściągała go przed snem, kładąc się z mocno wilgotnymi włosami.

Nigdy tego nie rób! To wręcz proszenie się o uszkodzenia włosów. Pamiętaj.

Włosy mokre, to włosy delikatne, wrażliwe i podatne na warunki zewnętrzne. Są, jak małe dziecko. A kiedy śpisz, dusisz je poduszką, plączesz je i trzesz. To dla nich istna tortura.


Sprawdź nasze: naturalne produkty do pielęgnacji włosów


A. Niedziałek "Robię włosing..."

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...