compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Pieluszki wielorazowe - rodzaje
blog article icon

Pieluszki wielorazowe - rodzaje

Poradnik

Pieluszki wielorazowe są coraz częściej wybierane przez świadomych rodziców. Pieluszki ekologiczne, z materiału, pozwalają skórze maleństwa oddychać, nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, a także pozwalają zredukować ilość śmieci.


 Często rodzice oczekujący narodzin dziecka zastanawiają się, czy pieluszki wielorazowe można stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Zazwyczaj boją się, że nie będą w stanie dobrać odpowiedniego rozmiaru pieluszki dla maleństwa, że nie nadążą prać pieluszek. Wiemy przecież, że noworodek zabrudza dziennie bardzo dużo pieluszek.

Tak naprawdę pieluszki wielorazowe mogą być stosowane od samego urodzenia. Jednak w realiach szpitalnych trudno byłoby nam składować pieluszki wielorazowe, przekazywać zabrudzone pieluchy komuś z rodziny, aby zabrał je do prania do domu. Na pobyt w szpitalu polecamy ekologiczne pieluszki jednorazowe.

Kiedy już nowo narodzone maleństwo znajdzie się w domu, można rozpocząć ekologiczną przygodę z pieluszkami wielorazowymi. Jakie rodzaje pieluszek sa dostępne? W jaki sposób najbardziej optymalnie je wykorzystać?

Wersja 1. Otulacz plus wkład chłonny - idealne rozwiązanie na dzień!

Nawet maleństwo ważące ok. 2,5 kg może używać pieluszek wielorazowych. Dla takich drobnych dzieci polecamy otulaczyki dla noworodków. Otulacze są malutkie, bardzo zgrabne i idealnie pasują na dzieci ważące od ok.2,5 kg do 5,5 kg. Otulacze mają podwójne gumki przy nóżkach, dzięki temu bardzo dobrze zabezpieczają przed przeciekaniem koło nóżek. Noworodki często mają szczuplutkie uda, dlatego podwójne gumki, "nogaweczki", są bardzo ważne.

Otulacz dla noworodka

Do otulacza wystarczy włożyć wkład bambusowy, który jest cieniutki ale bardzo chłonny. Kiedy dziecko zmoczy wkład, wymieniamy go na nowy (otulacz pozostaje ten sam). Możemy kilka razy wymienić wkład, pozostawiając ten sam otulacz.

Wersja 2. Otulacz plus formowanka - wspaniałe zabezpieczenie na długie spacery, wygoda na noc

Kiedy maluszek waży ponad 3,5 kg polecamy malutką, idealnie dopasowaną formowankę z bambusowej miękkości. Pieluszka formowana idealnie przylega do ciała, jest miękka i delikatna dla skóry. Doskonale chłonie, dzięki czemu zapewnia długi i spokojny sen. Oczywiście należy pamiętać o tym, że małe dziecko bardzo dużo pije i trzeba je często przewijać, także w nocy. Formowanka ma specjalnie wyprofilowane falbanki przy nóżkach, dzięki czemu zapobiega przeciekom. Taka pieluszka wielorazowa wymaga użycia otulacza. Wspaniale pasuje do niej otulacz w rozmiarze S.


Otulacze dla dzieci ważących do 7,5 kg występują w dwóch wersjach: z podwójnymi gumeczkami przy nóżkach oraz z pojedynczymi gumeczkami.

Formowanka kokosi

Wersja 3. Pieluszka kieszonka plus wkład chłonny

Bardzo wielu zwolenników mają pieluszki wielorazowe kieszonki, które zakłada się szybko (niczym pieluszkę jednorazową) i które są bardzo proste w użyciu. Pieluszki wielorazowe "kieszonki" to pieluszki, które od strony zewnętrznej mają materiał PUL zapobiegający przeciekaniu (taki materiał, z którego robione są także otulacze) a od strony ciała mikropolar dający uczucie suchości. Pomiędzy PUL-em a mikropolarem znajduje się specjalna "kieszonka" na wkład chłonny. 

Pieluszki kieszonki występują zarówno w wersji One Size (jednorozmiarowej - pieluszka rośnie razem z dzieckiem) oraz w wersji dedykowanej noworodkom. Jaką pieluszkę wielorazową "kieszonkę" wybrać? 

Pieluszki wielorazowe One Size zależnie od producenta, dedykowane są dzieciom o różnej wadze. Pieluchy wielorazowe Nappime, dzięki swojemu specjalnemu krojowi pasują już na dzieci ważące od 3,5 kg. Dzięki temu są często wybierane przez rodziców, którzy chcą używać pieluszek wielorazowych "kieszonek" od samego początku. Także pieluszki wielorazowe KoKoSi pasują na drobne dzieci ważące od ok. 4,5 kg

Małgorzata Jackowska - Poloch

Jestem pasjonatką zdrowych, ekologicznych i ekonomicznych produktów. Każdego dnia testuję na sobie nowe produkty. Z wykształcenia filolog angielski i polski.

Jest niekwestionowaną profesjonalistką w doborze kubeczków menstruacyjnych. Od wielu lat doradza kobietom jaki rozmiar i typ kubeczka menstruacyjnego dobrać.

Ponadto jest ekspertem w pieluszkach wielorazowych, podpaskach wielorazowych i ekologicznych środkach czystości. Szczególnie poleca kule piorące lub surowce do własnych proszków do prania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...