compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Kubeczek menstruacyjny dla nastolatki
blog article icon

Kubeczek menstruacyjny dla nastolatki

Poradnik

Kubeczek menstruacyjny dla nastolatki? Kubeczek menstruacyjny jest bardzo wygodny i dyskretny. Wiele mam chętnie proponuje go swoim córkom, gdy te zaczynają miesiączkować. Jaki kubeczek najlepiej sprawdzi się u nastolatki?

Sprawdź naszą kategorię: kubeczki menstruacyjne

Dla większości nastolatek najlepsze będą modele wąskie i miękkie. Takie kubeczki nie będą podrażniały pochwy, łatwo będzie też zgiąć je tak mocno, aby ich średnica przy zakładaniu była jak najmniejsza. Ułatwi to aplikację kubeczka, zwłaszcza na początku. Oczywiście czasami konieczny jest kubeczek twardszy lub szerszy. Wszystko zależy przecież od indywidualnej budowy ciała, siły mięśni czy szerokości pochwy.

Warto przed zakupem poczytać o różnych rodzajach kubeczków, spróbować zmierzyć wysokość szyjki macicy. Jeśli nastolatka dużo ćwiczy, chodzi np. do klasy sportowej lub po prostu uprawia jakąś dziedzinę sportu hobbystycznie, wtedy warto zastanowić się nad kubeczkami o średniej twardości lub nawet twardymi. Często dziewczynki z klas pływackich wybierają kubeczek LadyCup lub Meluna Sport.

Niejednokrotnie przyzwyczajone już są do stosowania tamponów i chcą zmienić je na kubeczek menstruacyjny. Sprawdźcie naszą kategorię: kubeczki menstruacyjne

Czy każda nastolatka może używać kubeczek menstruacyjny?

Niektóre osoby nie będą w stanie założyć kubeczka. Jeśli nie mogą wprowadzić do pochwy tamponu czy palca, podobnie będzie z kubeczkiem menstruacyjnym.

Wybór środków higienicznych powinien zawsze należeć do osoby, która będzie z nich korzystać. Warto więc pokazać nastolatkom różne opcje: podpaski jednorazowe, podpaski wielorazowe, tampony, kubeczek menstruacyjny i bieliznę menstruacyjną.

Jeśli opiszemy wszystkie te środki, przedstawimy ich wady i zalety, wtedy zainteresowane będą mogły świadomie wybrać takie produkty, do których będą najbardziej przekonane.

Poznaj najczęstsze pytania o kubeczek menstruacyjny

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...