compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
O nas
blog article icon

O nas

Poradnik

Wyróżnia nas to, że od ponad 10 lat sklep tworzony jest przez pasjonatów. Kochamy, to co robimy i kochamy naszych klientów! Better Land to dziś największa w Polsce internetowa drogeria ekologiczna i sklep ze zdrową i specjalistyczną żywnością. Na ofertę naszego sklepu duży wpływ mają nasi klienci, którzy często proponują ciekawe produkty. 

...ale zaczynaliśmy od bardzo małego sklepu sprzedającego podpaski wielorazowe, których na rynku polskim wtedy jeszcze nie było. Zachęcaliśmy producentów szyjących pieluszki wielorazowe do szycia podpasek.

Potem urodziła nam się córka, która miała AZS. Poszukiwaliśmy więc najlepszych środków do prania oraz produktów do kąpieli i pielęgnacji... Tak zostaliśmy dystrybutorem marki Baby Anthyllis, która jest najczęściej wybierana przez rodziców dzieci z AZS. Produkty te mają wspaniały skład i wysoko w składzie składniki czynne, dlatego są takie skuteczne. 

...a dziś... mamy ponad 12 tysięcy produktów... oraz wspaniały zespół pracowników, który kontynuuje naszą misję pod naszym okiem. W naszym zespole są osoby z celiakią, wegetarianie, sportowcy i ekolodzy.  

Dzięki temu wyróżnia nas wysoka jakość produktów, które znajdujemy podróżując po całym świecie. Dbamy, by produkty były nie tylko eko, ale przede wszystkim skuteczne i miały składniki czynne wysoko w składzie. Znajdziesz u nas także wiele wspaniałych polskich marek i małych manufaktur. 

NASZA MISJA:

Naszą misją od początku istnienia jest 

zmienianie świata na lepszy poprzez zmianę nawyków zakupowych naszych klientów,

wybieranie odpowiednich producentów i przekazywanie pełnej informacji ekologicznej. 

W BetterLand czytamy etykiety, a jeśli trzeba to je zmieniamy!

Nasza oferta to...

W Better Land znajdziesz największy wybór ekologicznych kosmetyków, środków czystości, żywności ekologicznej, kubeczków menstruacyjnych, ekologicznych podpasek jedno i wielorazowych, pieluszek jedno i wielorazowych. Mamy także ogromny wybór produktów Zero Waste. U nas zrobisz zakupy kompleksowo.

Jak wybieramy produkty? 

W BetterLand wybieramy i promujemy marki tworzone przez osoby, którym na sercu leży los ziemi, prawda i szacunek. W praktyce raz w miesiącu zbiera się komitet produktowy złożony z osób które się na tym znają. Dokładnie analizujemy działalność producenta. Bardzo często odwiedzamy naszych producentów wskazując im jak magą działać bardziej ekologicznie. Przyglądamy się składom niejednokrotnie wymuszając zmiany w składach produktów.  

Nagrody i wyróżnienia

Jesteśmy bardzo często nagradzanym sklepem na różnego rodzaju targach i plebiscytach za nasze ekologiczne inicjatywy i działalność. Mamy liczne medale zdobyte na ważnych imprezach targowych. Wygrywaliśmy plebiscyty na: Sklep Zero Waste, Najlepsze Drogeria, Najlepszy Sklep z Pieluszkami Wielorazowymi. 

Jeden z najczęściej polecanych

W naszym sklepie kupuje i poleca nas dużo znamienitych osób w tym na przykład Pani Beata Pawlikowska, znana podróżniczka, która jest naszą stałą klientką. Jesteśmy z tego bardzo dumni i jest to dla nas ogromne zobowiązanie. Kupuje u nas i poleca nasz sklep także Pani Katarzyna Jankowska, autorka wielu książek z serii "Mama alergika gotuje".

Bywamy w mediach

Wielokrotnie gościliśmy lub nasze produkty gościły w takich programach jak "Pytanie na śniadanie" w TVP, Dzień Dobry TVN, Pani Gadżet. Przeprowadzano z nami wywiady w GLAMOUR, Wysokie Obcasy, Gazeta Wyborcza. I wiele innych...  

Pakujemy tak, by nie wpędzić świata w kłopoty

Pakujemy tylko w kartony z odzysku, nie marnujemy, patrzymy na rączki wielkim koncernom i producentom. Więcej o tym jak pakujemy znajdziesz TU!

Działamy w zakresie swojego wpływu. Na co mamy więc wpływ?

Możemy dużo i korzystamy z naszych narzędzi:
- dajemy pełną informację klientowi o produkcie, producencie;
- dajmy klientowi informację o tym, jak wygląda rynek bio i eko;
- pokazujemy, jak może wybierać bardziej świadomie;
- jeśli robimy promocje to takie, po których cząstka ziemi będzie lepsza.
- naciskamy na producentów - postanowiliśmy, że nie tylko naszą rolą jest negocjować z nimi ceny, ale być jedną ze stron nacisku na zmianę ich postępowania.
- mamy wpływ na to co pakujemy, jak pakujemy i co robią klienci z naszymi opakowaniami - możemy je odebrać.
- współpracujemy z blogerkami, instagramerkami, influenserkami także wskazując na niuanse, zachęcając do krytycznego podejścia.

Odpowiedzialny marketing

Podchodzimy więc do marketingu etycznie i odpowiedzialnie. Czasami pojawiają się głosy pod adresem Better Land, że to mało wizerunkowe czy nie marketingowe. Ciężko nam się z tym zgodzić i na poparcie naszych argumentów jest opinia jednego z największych specjalistów od marketingu, który wskazuje na to, że:

"marketing może być zaawansowanym i pożytecznym procesem społecznym a nie jedynie maszynerią wzmacniającą zysk."
"Odpowiedzialny społecznie powinien być każdy proces na drodze marki. Zwłaszcza marketing - w każdej postaci i bez wyjątków. Dlaczego? Bo to on stymuluje trendy a co za tym idzie - konsumpcję."
Źródło: Nowoczesny Marketing Wydanie z 2020 r.

Dlatego nam rola wypacykowanego wizerunkowo sklepu skoncentrowanego na sprzedaży po prostu nie odpowiada ;) Dusimy się w niej i czujemy się w niej nieuczciwie.Wielu klientów docenia to i dzięki temu rozwija z nami. Kupując produkt u nas wie o nim więcej, niż kupując z sieciowej półki.

Dlatego w BetterLand każdy dzień to Dzień Ziemi i podchodzimy do tego bardzo poważnie. Mówimy Wam o wszystkim!
Dziękujemy, że jesteście z nami! Polecajcie nas gdzie się da! 

 

Ekipa Better Land :-)

Małgorzata Jackowska - Poloch                                           Paweł Poloch 

Paweł Poloch

Właściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...