Blog search

„Jak kompostować? To proste!”. Polecamy książkę Joanny Baranowskiej, bo 2020 jest rokiem kompostowania

„Jak kompostować? To proste!”. Polecamy książkę Joanny Baranowskiej, bo 2020 jest rokiem kompostowania

Jak kompostować? To proste!” to nowa książka Joanny Baranowskiej, którą polecamy również dlatego, że rok 2020 jest w Better Land Rokiem Kompostowania! Przekonajcie się, że kompostowanie jest łatwe i może sprawiać dużą radość. Lektura, którą polecamy, to znakomity wstęp do rozpoczęcia tej przygody.

W naszej ekoksięgarni znajdziecie same najciekawsze książki, które dobieramy pod kątem tego, jakie są nasze zainteresowania i co chcemy promować. Jedną z tych książek jest właśnie „Jak kompostować? To proste!” Joanny Baranowskiej.

>>Książkę zamówicie u nas tutaj!

Uwaga, Joanna Baranowska prowadzi także warsztaty z kompostowania!

Teraz oczywiście są to warsztaty zdalne...

Najbliższe warsztaty online odbędą się już 6 maja, zapraszamy! >>INFORMACJE TUTAJ

Kompostowanie dla każdego

W Better Land ogłosiliśmy, że rok 2020 będzie Rokiem Kompostowania. W naszym asortymencie pojawiają się kolejne produkty, które są biodegradowalne i kompostowalne. Dlaczego to ważne, żeby wybierać takie produkty? W porównaniu do tych standardowych rozkładają się na pożyteczną materię. Jeśli mamy możliwość kompostowania, korzystajmy z niej! 

To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy trochę przygotowania, nieco wiedzy na temat podstawowych zasad i możemy zaczynać.

Kompostowanie wpisuje się w ruch zero waste, którego podstawą jest minimalizowanie odpadów. Dzięki kompostowaniu w domu redukujemy nasze bioodpadki, które stają się najlepszym nawozem dla naszych roślin.

Nieważne, że dotąd kompost kojarzył się Wam z zapalonymi działkowiczami, a nie z najnowszym krzykiem mody. Chcę Was przekonać, że kompostowanie jest modne, piękne, pożyteczne i wciągające

- mówi autorka Joanna Baranowska o swojej książce.

Książka „Jak kompostować? To proste!”

Na ponad 100 stronach znajdziecie podstawy kompostowania - zarówno w ogrodzie, jak i w domu - opatrzone zdjęciami pokazującymi, jak kolorowa może być to przygoda. Autorka przekonuje, że nie trzeba bać się spróbować. 

„Jak kompostować? To proste!” to książka dla każdego, kto zaczyna przygodę z kompostowaniem, ma różne wątpliwości, nie wie, jaki rodzaj kompostownika wybrać. Znajdzie wszystkie potrzebne informacje w sam raz na początek

- mówi Joanna Baranowska.

Można kompostować również w domu, gdy nie mamy ogrodu ani działki. W ten sposób nasze kuchenne odpadki trafią we właściwe miejsce, staną się najbardziej naturalnym nawozem. Gdy wrzucamy odpadki bio do pojemników na bio, może się okazać, że nie dojadą wcale do kompostowni, a na wysypisko lub do spalarni. Kompostując w domu, mamy pewność, że resztki z kuchni zostaną zagospodarowane właśnie tak, jak powinny.

Książka Joanny Baranowskiej została wydrukowana na papierze ekologicznym z certyfikatem FSC.

Dodatkowo każdy egzemplarz ma przepaskę z papieru rosnącego: jeśli zasadzimy papier wg instrukcji zawartej w książce, wyrośnie nam z niego miniłąka!

Przekonajcie się, że kompostowanie może być naprawdę przyjemne. A co najważniejsze, można się nim zajmować nawet w czasie pandemii koronawirusa!

>>Zamawiam książkę

Artykuł dodano dnia: 2020-04-14 by Better Land Home, Poradnik, Kompostowanie 987

O autorce / autorze ;)

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie