Blog search

Kosmetyki dla dzieci "NAMAKI", czyli bezpieczeństwo we wszystkich kolorach tęczy

Kosmetyki dla dzieci "NAMAKI", czyli bezpieczeństwo we wszystkich kolorach tęczy


Macie czasem potrzebę wymalowania na twarzy swojego dziecka (oczywiście na jego wyraźną prośbę) słodkiego kociego pyszczka lub „maski” strrrrasznego pirata, ubarwienia włosów wszystkimi kolorami tęczy, a może - przyozdobienia córce paznokci, by poczuła się jak mała księżniczka? Może zawodowo zajmujecie się animacją imprez dziecięcych i szukacie bezpiecznych produktów do malowania ich małych uczestników? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, musicie poznać produkty francuskiej marki NAMAKI! Zapraszamy do wpisu.


Skrót dla niemających czasu na lekturę:

  • Farbki do malowania twarzy dziecka trzeba wybierać bardzo uważnie (ze względu na delikatną i wrażliwą skórę twarzy).

  • Na rynku istnieją produkty przeznaczone dla dzieci, których skład (delikatnie mówiąc) pozostawia wiele do życzenia. Bezpieczne farbki powinny być naturalne, złożone z hipoalergicznych i przetestowanych składników, powstałe na bazie wody lub w postaci kremu i łatwozmywalne z użyciem delikatnego środka myjącego.

  • Wszystkie te pożądane cechy posiadają produkty francuskiej marki "Namaki". Poza tym, firma działa niezwykle etycznie, dokładając wszelkich starań, by być jak najbardziej przyjazną środowisku naturalnemu. To połączenie - bezpieczeństwo dzieci oraz dbałość o aspekt ekologiczny - sprawiło, że postanowiliśmy sprowadzić dla Was ich produkty do naszej Drogerii.NAMAKI

Namaki zostało stworzone przez dwoje niezwykle kreatywnych ludzi: Vincenta i Marie-Laure. Od samego początku przyświecała im myśl stworzenia bezpiecznych produktów do makijażu dla dzieci. To co nas w nich też ujęło, to ich idee odpowiedzialnego i świadomego zarządzania firmą w wielu obszarach. Transparentność, zaufanie, szacunek do partnerów biznesowych, klientów, ale i do naszej planety – to zasady, którymi kierują się na co dzień. I to nam się bardzo podoba!


W ofercie Namaki znajdziecie zarówno farbki do malowania twarzy (sprawdzą się także na innych fragmentach ciała, np. do tworzenia „tatuaży” ;-)), maskary do koloryzacji włosów, ekologiczny „brokat” do zdobienia ciała (gł. włosów) oraz lakiery do paznokci. Choć wszystkie produkty są najwyższej jakości i powstały z myślą o zdrowiu dzieci i bezpieczeństwie środowiska naturalnego, to skupimy się głównie na farbach do malowania twarzy, dlatego że bezpieczeństwo stosowania w tym przypadku jest według nas najwyraźniejsze.

Farbki Namaki

Farby do malowania twarzy "Vie sauvage" ("Namaki")Jak wybrać bezpieczne farbki do malowania twarzy?

Farbki do malowania twarzy (zwłaszcza dziecka!) muszą być 100-procentowo bezpieczne. Jak ocenić poziom tego bezpieczeństwa? Należy zacząć oczywiście od analizy składu. Nie mogą się w nim znaleźć żadne substancje o szkodliwym potencjale. Bezpieczny skład powinien być oparty na składnikach naturalnych, hipoalergicznych i przetestowanych na skórze wrażliwej. Na opakowaniu musi znaleźć się także informacja o tym od jakiego wieku dziecka można dany produkt stosować. Ważne jest też by znać jego pochodzenie. Farbki z niepewnych czy niesprawdzonych źródeł (np. zamawiane przez Internet z dalekiej Azji) mogą zawierać dodatkowo metale ciężkie, takie jak kadm czy ołów.

Warto też zwrócić uwagę na... konsystencję. Jeśli farbki są tłuste, kleiste, to zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia problemów skórnych po ich zastosowaniu. Skóra pod spodem po prostu nie będzie "oddychać”. Lepszym wyborem są farbki na bazie wody lub w postaci kremu. Do ich zalet można zaliczyć: wygodę aplikacji, większą trwałość i niebrudzenie w takim stopniu jak ich tłuste odpowiedniki, ponieważ całkowicie zasychają na twarzy.

O bezpieczeństwie farbek świadczy też poziom łatwości ich zmywania. Te bezpieczne powinny bez problemu dać się usunąć ciepłą wodą z mydłem. Jeśli wymagają długotrwałego pocierania, szorowania i mocnych detergentów – to znak, że nie powinniśmy ich używać! Pamiętajmy – farbki do twarzy powinny być atestowane i przeznaczone do malowania twarzy. Nie poddajmy się pokusie zastosowania (bo „tylko raz”, „tylko na chwilę”) farbek plakatowych czy jakichkolwiek innych, nawet atestowanych i bezpiecznych dla dzieci. To, że bezpiecznie można nimi malować po różnych powierzchniach nie jest równoznaczne z tym, że można nimi bez negatywnych konsekwencji umalować np. buzię.Farbki Namaki

Farby do malowania twarzy "Ninja & Super - heros" ("Namaki")Farbki Namaki – dlaczego je polecamy?


Namaki dla dzieci


Produkty Namaki są całkowicie bezpieczne dla skóry. Są hipoalergiczne, co poświadczają teksty kliniczne. Składają się tylko z naturalnych składników i zostały opracowane w taki sposób, by zminimalizować ryzyko alergii. Oczywiście składniki naturalne też potrafią uczulić, dlatego radzimy przed zastosowaniem na twarzy, wykonać najpierw próbny test na skórze przedramienia. Produkty Namaki można stosować u dzieci od 3 roku życia.


Wszystkie farbki Namaki powstały we Francji. Cały proces produkcji jest ściśle kontrolowany. Mają postać sproszkowanych pigmentów, sprasowanych do wygodnej dla Klienta postaci. By rozpocząć malowanie stosuje się namoczony w wodzie pędzel lub gąbeczkę. Przy pierwszym użyciu trzeba troszkę dłużej „namieszać” w pojemniczku, żeby powstało coś na kształt gwaszu. Wówczas farbka staje się gotowa do użycia. Po wyschnięciu, długo utrzymuje się na twarzy, nie straszne są jej szalone zabawy, a rodzicom – plamy;-) Usuwanie makijażu jest łatwe. Wystarczy woda i łagodne mydło.


Farbki Namaki są bezpieczne dla zdrowia dzieci, ale nie tylko! Są też bezpieczne dla naszej planety. Dlatego, według nas, to idealny wybór dla tych, którzy cenią zarówno zdrowie dzieci, jak i mają na uwadze dobro środowiska naturalnego…


Namaki dla Ziemi


Dla Namaki ochrona środowiska naturalnego jest jedną z kluczowych idei. Wszystkie zestawy do makijażu powstały z naturalnych, organicznych surowców, które są nieszkodliwe dla naszej planety. Nad ich wpływem na ekosystem czuwają organizacje certyfikujące (między innymi COSMEBIO). Cały łańcuch produkcji – od dostaw surowców po opakowania, jest szczegółowo kontrolowany co najmniej raz do roku.


Namaki dla rodziców i animatorów


Namaki zostały stworzone w taki sposób, żeby ułatwić ich stosowanie zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom. To nie tylko farbki, ale też instrukcje – szablony konkretnych malowanych „masek”. Farbki są przy tym trwałe i… po prostu bardzo estetycznie wykonane. Są też dobrze napigmentowane, choć oczywiście nie aż tak intensywnie jak inne produkty do makijażu dzieci, w których zostały użyte syntetyczne barwniki. Te, które znajdziemy w Namaki pochodzą za to w 100 % z natury.Farbki Namaki

Farby do malowania twarzy "Mondes enchantes" ("Namaki")Na czym polega ekologiczność procesu produkcji?


Surowce

Są tylko naturalne, uprawiane bez stosowania pestycydów, GMO i innych zabronionych w rolnictwie ekologicznym procesów.


Opakowanie

Produkty Namaki pakowane są w karton, żeby nie generować plastikowych śmieci. Tektura używana do opakowań posiada certyfikaty PEFC oraz FSC, które zapewniają należyte gospodarowanie zasobami leśnymi. Karton nie jest też bielony, dzięki temu przy jego produkcji zostały ograniczone zanieczyszczenia (proces bielenia jest najbardziej zanieczyszczającym etapem w produkcji papieru). Zresztą 70 % energii zasilającej fabrykę tektury pochodzi z biomasy.

Opakowanie zostało zaprojektowane w duchu minimalizmu. Jest najmniejsze jak tylko się dało. Dzięki temu zajmuje mniej miejsca w transporcie (a potem – na sklepowych półkach i w domach Klientów). Poza tym, karton z którego jest wykonane, jest lżejszy (o 25%!) niż konwencjonalna tektura, co powoduje mniejsze zużycie paliwa podczas transportu.


Recykling

Po zużyciu produktu, to co z niego pozostanie nadaje się w 100 % do recyklingu. Bardzo łatwo można rozdzielić papier od aluminiowych kubków, w których znajdują się farbki. Są one jednak zbyt małe, żeby trafić do pojemników na metal. Producent jednak uspokaja, że całe aluminium jest odzyskiwane po spaleniu. Sam karton natomiast może trafić do pojemników na papier (wręcz powinien, ponieważ ma wysoką wydajność włókien!).Jeśli szukacie kompromisu miedzy kolorowym szaleństwem a zdrowiem dzieci i troską o środowisko naturalne, to spokojnie możecie sięgnąć po NAMAKI.Poza farbkami do twarzy, w ofercie Namaki znajdziecie też:


Maskarę do włosów

maskara do włosów Namaki

Maskara do malowania włosów "Namaki" (kolor niebieski)Maskary są dostępne w 6 odcieniach i cechują się niezwykłą prostotą aplikacji. Kolory są widoczne na wszystkich odcieniach włosów, nawet tych ciemnych. Można je łatwo usunąć szamponem. Ich formuła oparta jest na samej naturze, czyli na organicznym soku z aloesu, glicerynie oraz gumie akacjowej.


Lakiery do paznokci

Lakiery do paznokci Namaki

Zestaw 3 lakierów do paznokci na bazie wody "Namaki" (różowy, biały, perłowy)Lakiery do paznokci zostały specjalnie zaprojektowane dla dzieci. Są łatwe w użyciu, szybką schną na paznokciach, a ich usunięcie nie wymaga rozpuszczalnika. Ściąga się je jak naklejki. Powstały na bazie wody. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, które często można znaleźć w lakierach do paznokci (takich jak choćby: parabeny, pochodne formaldehydu, ftalan, toluen, nanocząstki).


100% naturalny „brokat” do włosów

Brokat do włosów Namaki

Naturalny brokat do włosów "Namaki"Podczas gdy większość brokatów do włosów i ciała jest wykonana z plastiku, Namaki oferuje nam całkowicie naturalny odpowiednik. Ich organiczny migoczący proszek składa się z naturalnych minerałów. Dzięki temu, dzieci mogą mieć frajdę z blasku, nie szkodząc przy tym ani sobie, ani planecie.

Artykuł dodano dnia: 2019-08-13 by Anna Adamska Home, Poradnik, Naturalne kosmetyki 504

O autorce / autorze ;)

Komentarze