compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Jak się tu pakuje...
blog article icon

Jak się tu pakuje...

Poradnik

Jak i w co pakujemy…

jedna z naszych klientek zwróciła nam uwagę, że podczas pakowania wykorzystujemy dużo plastiku, niepotrzebnie owijamy jej produkty w plastik. Jesteśmy jej wdzięczni za zwrócenie uwagi, bo uświadomiło nam to, że nie dzielimy się z naszymi klientami ważną informacją: jakie jest nasze podejście do procesu pakowania, jakich materiałów używamy do pakowania przesyłek i dlaczego są one zapakowane ekologicznie.


Przywiązujemy dużą wagę do tego, by nie tylko promować ekologiczne produkty, ale także prowadzić firmę w sposób ekologiczny. Jednym ze stałych i powtarzalnych procesów w naszej firmie jest pakowanie.

Uważaj na DROP SHIPPING

Po pierwsze musimy to mocno podkreślić, że nie korzystamy i nigdy nie będziemy korzystać z DROP SHIPPING-u. Z tej formy korzysta wiele sklepów. W efekcie klient otrzymuje z jednego zamówienia kilka przesyłek z kilku magazynów. W naszej ocenie to powoduje, że proces jest nieekologiczny, nieopłacalny, a klienci czekają na zamówienie nawet tydzień. My wszystkie produkty mamy na półkach i wysyłamy je natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty lub przesłaniu nam potwierdzenia przelewu. Dzięki temu towar zwykle jest na drugi dzień u klienta. 

Skąd i jakich materiałów używamy do pakowania przesyłek
 • Obecnie 95% przesyłek pakujemy w opakowania z odzysku z pobliskich sklepów takich jak apteki, sklepy papiernicze i sklepy spożywcze.
 • Wypełnienia, których używamy, wykonujemy sami lub wykorzystujemy powtórnie te, które do nas dotarły w innych paczkach (np. folia, pianka, papier)..

Dzięki powyższym nie przyczyniamy się do wytwarzania nowych produktów oraz minimalizujemy koszt przesyłki - nie musimy doliczać żadnych innych kosztów.

 • W niektórych przypadkach do pakowania stosujemy taśmę klejącą i nieużywaną stretch folię. Staramy się jednak maksymalnie minimalizować używanie tych materiałów, a w przyszłości zupełnie je wyeliminować.
Co może zrobić kupujący by, było bardziej eko
 • Posegregować opakowania. Bardzo ważne, aby użyte materiały zostały odpowiednio posegregowane. Sortowanie śmieci jest bardzo istotne.
 • Przekazać lub wykorzystać do dalszego upcyklingu. Możesz np. poszukać w swojej okolicy sklepu, który także zajmuje się wysyłaniem towaru w paczkach. Jeśli prowadzi odpowiedzialny biznes na pewno przyjmie Twoje opakowania i wykorzysta je powtórnie.
 • Kupuj rzadko produkty, które stale zużywasz. Innymi słowy, kupuj za jedną przesyłką jak najwięcej. W ten sposób oszczędzasz: czas, pieniądze, materiały eksploatacyjne, generujesz mniej CO2.
 • Kupuj świadomie i w sposób przemyślany. Warto poradzić się sprzedawcy, co do produktu, który chcesz kupić, czy na pewno spełni Twoje oczekiwania. Do nas możesz zadzwonić pod numer: 783 017 497 lub 609 030 250.
 • Masz dużo wypełnienia lub kartonów? Możesz je przesłać do nas! Wykorzystamy je do naszych wysyłek.
 • Zamawiaj przesyłkę do paczkomatu lub odbiór osobisty na poczcie. Przesyłka taka jest tańsza i bardziej ekologiczna pod warunkiem, że klient pojedzie po nią rowerem lub uda się pieszo.
Co jeszcze robimy i planujemy zrobić, by było bardziej eko
 • Obecnie przesyłki w 90% przypadków zawozimy do punktów logistycznych rowerem, promujemy także korzystanie z paczkomatów oraz odbiór osobisty na poczcie pod warunkiem, że zrobią to Państwo rowerem.
 • W przyszłości planujemy zupełnie wyeliminować taśmę klejącą i strecz folię.
Daj nam informację zwrotną

Prowadzimy aktywny monitoring podczas pakowania naszych przesyłek. Jednak mimo dużej staranności i w trosce o jak najszybsze wysłanie przesyłki może się każdemu zdarzyć jakiś ludzki błąd. Jeśli zauważyłaś/eś, że z przesyłką jest coś nie tak, masz sugestie lub rady:

Napisz do nas: biuro@drogeria-ekologiczna.pl  

Więcej o nas:

Kupując u nas wspierasz. Nasza firma prowadzi odpowiedzialny biznes i wspiera fundacje, akcje społeczne oraz osoby potrzebujące. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://drogeria-ekologiczna.pl/o-nas-drogeria-ekologiczna/wspieramy-i-wspolpracujemy.html

Gwarancja i reklamacja:

Zgodnie z prawem polskim produkty zakupione przez internet możesz odesłać w ciągu 14 dni. Zwrócimy Ci wówczas kwotę za produkty i przesyłkę w jedną stronę.

Polub nas na Facebooku

Warto być z nami na bieżąco. Co chwilę wprowadzamy nowe produkty lub piszemy o ciekawych wydarzeniach ekologicznych. https://www.facebook.com/BetterLandDrogeriaEkologiczna

Paweł Poloch

Właściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...