compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
5 wskazówek na szczęście w życiu
blog article icon

5 wskazówek na szczęście w życiu

Poradnik

Lubimy ten temat. Wydaje się, że potrzebne są oba - zarówno szczęście i pech.

Mieliśmy w życiu nieco pecha dzięki, któremu przytrafiło nam się dużo szczęścia. Jak na przykład to, że Gosię odparzyły podpaski czy to, że córki mają AZS. Gdyby nie to, nie szukalibyśmy produktów, które będą nam pomagały i nie spotkalibyśmy wspaniałych producentów, którzy także z pasji stworzyli swoje produkty.

Co zrobić by mieć więcej szczęścia niż pecha?

Generalnie często rozmawiamy sobie, że spotkało nas w życiu dużo dobra i często z wdzięcznością patrzymy na swój i betterlandowy los. Czujemy, że stworzyliśmy coś unikatowego. Portfolio naszych produktów jest niesamowite.

Nadchodzą kolejne kryzysy, a mamy czasami obawy czy nas dotkną i okazuje się, że ludzie tak bardzo kochają nasze produkty, że tylko rośniemy.

Czy jest jednak jakaś recepta na to wszystko by mieć tyle szczęścia co my? Tak - jest!

  • Przede wszystkim marzyć.

  • Po drugie nie dać się okradać z marzeń. Ile razy my słyszeliśmy krytykę na swój temat lub naszych produktów… niezliczone razy. Są ludzie na świecie, którym krytyka przychodzi niezwykle łatwo, ale sami nigdy niczego nie osiągnęli.

  • Bywało, że coś nas poruszyło, ale wtedy zawsze robiliśmy coś co jest kluczem numer 3 do szczęścia: sprawdzamy czy to co robimy wydaje pozytywne owoce. Jeśli tak to głęboki oddech i do przodu. Jeśli nie to też głęboki oddech i krok do tyłu.

    Pamiętam nasze pierwsze inwentury. Były źle przeprowadzone, analizowaliśmy dlaczego, wdrażaliśmy poprawki następnego roku po czym znów okazywało się, że odnieśliśmy porażkę. W końcu wypracowaliśmy doskonały system. Nasza firma mogła by robić inwentaryzację na zlecenie. Zajęło nam to sporo czasu ale sie nie poddaliśmy.

  • Po czwarte ucz się od najlepszych, którzy potwierdzili swoim życiem to co mówią. Czasami to nie są przychylne słowa i rady, ale warto posłuchać ludzi mądrych, którzy potwierdzili w działaniu to co mówią. Otaczaj się dobrymi i uczciwymi ludźmi.

  • Po piąte - daj sobie prawo do błędów. W BetterLand zrobiliśmy ich tysiące, ale każdy analizowaliśmy i podejmowaliśmy próby korekty. Dla przykładu: uwielbiamy słuchać zdania naszych klientów to dzięki nie zmieniał się często nasz asortyment i mamy niezwykle niepowtarzalne produkty, które ktoś gdzieś znalazł na krańcu świata.

Z śmiesznych szczęść to kiedyś przypadkiem trafiliśmy na Ewe Chodakowską, zacieliśmy się w windzie z Olympic Lyon (4 drużyna ligi mistrzów) czy spaliśmy w tym samym hotelu co Lewandowski i spółka.

Podsumowując to ty masz w rękach swoje szczęście. A pech? to tylko prezent, kawałek układanki szczęśliwego życia. Kiedy dużo działasz masz dużo okazji do szczęścia i do pecha czyli przykrych sytuacji też.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...