compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Wybieramy rozmiar LadyCup
blog article icon

Wybieramy rozmiar LadyCup

Poradnik

Wybierając kubeczek menstruacyjny LadyCup decydujemy się na kubeczek bardzo dobrej jakości. Kubeczki LadyCup są bardzo dokładnie wykonane z certyfikowanego silikonu medycznego, są wygodne, przyjemne w dotyku i bardzo estetyczne. Zobacz jak dobrać odpowiedni rozmiar LadyCup. 

Dwa rozmiary

Kubeczki menstruacyjne LadyCup występują w dwóch wielkościach. Rozmiar S przeznaczony jest dla kobiet, które nie ukończyły 25 roku życia lub nie rodziły. Z kolei rozmiar L odpowiedni jest dla tych pań, które rodziły lub mają więcej niż 25 lat.

Kubeczki czy też tzw. miseczki menstruacyjne LadyCup w dwóch rozmiarach S(mall) i L(arge) różnią się zarówno średnicą jak i długością kubeczka.

Mniejszy kubeczek menstruacyjny ma średnicę 40 mm i długość 46 mm. Długość uchwytu (łodyżki na końcu kubeczka) wynosi 19 mm. Maksymalna pojemność LadyCup w rozmiarze S wynosi 21,2 ml. Jest to pojemność do samego brzegu kubeczka. Poniżej tego brzegu znajdują się otwory odpowietrzając, które zostały tak zaprojektowane, aby nie dochodziło do wycieków. Pojemność do najniżej położonych otworków to ok. 12 ml.

Większa miseczka menstruacyjna LadyCup ma średnicę 46 mm i długość 53 mm. Uchwyt liczy 13 mm. W obu rozmiarach uchwyt jest dosyć długi, można go dowolnie skrócić, tak aby używanie kubeczka menstruacyjnego było dla nas wygodne. Dla każdej kobiety odpowiednia długość uchwytu może być różna. Łodyżkę skracamy ostrym nożykiem lub nożyczkami. Można całkowicie usunąć uchwyt, ale należy robić to ostrożnie, aby nie uszkodzić kubeczka. Pojemność kubeczka do brzegu to 34,3 ml, a pojemność do najniższych otworków to około 20 ml. Przy przekroczeniu linii najniższych otworów odpowietrzających może dojść do delikatnego przeciekania kubeczka. Jeśli tak się stanie, należy sprawdzić drożność tych otworków, ewentualnie je wyczyścić.

Dobrze dopasowany kubeczek

Dobrze dopasowany kubeczek menstruacyjny nie powinien przeciekać.

Czasami dla tej samej kobiety odpowiednie są 2 rozmiary kubeczka menstruacyjnego LadyCup. Na samym początku i końcu wygodniej jest z rozmiarem S a w dni o większym nasileniu krwawienia potrzebny jest rozmiar L.

Taka sytuacja przydarza się raczej paniom, które już rodziły.

Materiał użyty w kubeczku LadyCup 

Wybierając kubeczek menstruacyjny LadyCup decydujemy się na kubeczek bardzo dobrej jakości. Kubeczki LadyCup są bardzo dokładnie wykonane z certyfikowanego silikonu medycznego, są wygodne, przyjemne w dotyku i bardzo estetyczne.

Małgorzata Jackowska - Poloch

Jestem pasjonatką zdrowych, ekologicznych i ekonomicznych produktów. Każdego dnia testuję na sobie nowe produkty. Z wykształcenia filolog angielski i polski.

Jest niekwestionowaną profesjonalistką w doborze kubeczków menstruacyjnych. Od wielu lat doradza kobietom jaki rozmiar i typ kubeczka menstruacyjnego dobrać.

Ponadto jest ekspertem w pieluszkach wielorazowych, podpaskach wielorazowych i ekologicznych środkach czystości. Szczególnie poleca kule piorące lub surowce do własnych proszków do prania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...