Blog search

Wełniana czapeczka LanaCare - delikatna i naturalna ochrona

Wełniana czapeczka LanaCare - delikatna i naturalna ochrona

Powoli czuć już podmuchy zbliżającej się jesieni. Czasami pogoda jest jeszcze łaskawa i słońce mocniej przygrzewa, ale z latem już się zdecydowanie rozstaliśmy.

Na spacerach potrzebna jest już wygodna i ciepła czapeczka. My nie rozstajemy się praktycznie z naszą ukochaną czapeczką z wełny merynosów. Córka nosiła ją właściwie już przez całe lato, zawsze wtedy, kiedy była potrzeba osłonięcia główki przed wiatrem lub przygrzewającym słońcem. Przed nami jeszcze jesienne spacery. Dopiero gdy nadejdą o wiele zimniejsze dni, zaczniemy nosić Nelson Hat :)


Przyznam, że kiedy pierwszy raz pomyślałam o założeniu dziecku wełnianej czapki latem, to raczej nie byłam entuzjastką takiego rozwiązania. Wydawało mi się, że córce będzie gorąco i niewygodnie. Jednak kiedy zaczęłam sama używać wełnianych wkładek laktacyjnych zrozumiałam, że latem nie ma drugiej tak przyjemnej tkaniny jak wełna organiczna. O moich testach wkładek z wełny merynosów w największych upałach pisałam już tutaj >>

Czapeczka w stylu skandynawskim wykonana z najwyższej jakości ekologicznej wełny merynosów to zdecydowanie hit ostatniego lata oraz początków jesieni. Czapeczka jest bardzo delikatna w dotyku, przyjemnie otula główkę dziecka, nie uciska. Delikatna koronka nadaje czapeczce uroczego wyglądu (są też dostępne wersje bez koronki, które bardziej pasują chłopcom). Czapeczka jest idealna zarówno na wiosnę, wietrzne lato czy jesień. Wspaniale przylega do główki delikatnie okrywa uszy i zapewnia dziecku niezrównaną wygodę. My zakochaliśmy się w niej latem - doskonale sprawdziła się podczas wakacji nad morzem. Silny wiatr na plaży nie był zagrożeniem dla delikatnych uszu niemowlęcia właśnie dzięki tej wełnianej czapeczce.

Dlaczego organiczna wełna merynosów?

Wełna merynosów ma bardzo dobre właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu w upale chłodzi, a w chłodne dni grzeje. Zapewnia dziecku komfort i wygodę. Wspaniale absorbuje ciecz, więc nawet jeśli zmoczy ją delikatny deszczyk, dziecko nie będzie odczuwało wilgoci.

Wełna użyta w produktach LanaCare to wełna organiczna, ściśle certyfikowana. Na pastwiskach, na których pasą się owce, nie stosuje się nawozów ani pestycydów. Dzięki temu mamy pewność, że ubrania naszych dzieci są bezpieczne i ekologiczne. Owce nie są także poddawane mulesingowi.

Jak często prać wełniane ubrania?

Wełniane ubrania mają zdolność samoczyszczenia dzięki zawartości lanoliny. Po zdjęciu ubranka wystarczy je przewietrzyć, a jeśli jest mokre, wysuszyć przy źródle ciepła.

Ubrania z wełny można nosić tygodniami bez konieczności prania ich. Lanolina działa w ten sposób, że zabija bakterie i w naturalny sposób oczyszcza włókna wełny. Jeśli dana część garderoby nie jest noszona bezpośrednio na skórze (np. spodenki), może być prana nawet rzadziej.

 

Artykuł dodano dnia: 2015-09-20 by Gosia Home, Poradnik 719

O autorce / autorze ;)

Majłgorza-Jackowska.jpg

Jestem pasjonatką zdrowych, ekologicznych i ekonomicznych produktów. Każdego dnia testuję na sobie nowe produkty. Z wykształcenia filolog angielski i polski. 

Jest niekwestionowaną profesjonalistką w doborze kubeczków menstruacyjnych. Od wielu lat doradza kobietom jaki rozmiar i typ kubeczka menstruacyjnego dobrać. 

Ponadto jest ekspertem w pieluszkach wielorazowych, podpaskach wielorazowych i ekologicznych środkach czystości. Szczególnie poleca kule piorące lub surowce do własnych proszków do prania. 

Komentarze

Porównać 0
Wyświetleń
Dalej

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie