compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Lista produktów marki Olandia

Olandia to marka produkowana przez polską firmę Złoto Polskie. Złoto Polskie to producent i dystrybutor szerokiej gamy olejów tłoczonych na zimno oraz mąk i nasion.

Najbardziej rozpoznawalnym produktem marki Olandia jest ekologiczny olej lniany. Znane są także inne oleje, m.in. słonecznikowy, dyniowy, z wiesiołka, z czarnuszki czy z ostropestu. Wyróżniają się ponadto innowacyjne oleje rzepakowe tłoczone z samych zarodków nasion rzepaku pozbawionych gorzkiej okrywy.

Mała firma z wielką Misją

Olandia to marka produkowana przez polską firmę Złoto Polskie. Złoto Polskie to producent i dystrybutor szerokiej gamy olejów tłoczonych na zimno oraz mąk i nasion.

Najbardziej rozpoznawalnym produktem marki Olandia jest ekologiczny olej lniany. Znane są także inne oleje, m.in. słonecznikowy, dyniowy, z wiesiołka, z czarnuszki czy z ostropestu. Wyróżniają się ponadto innowacyjne oleje rzepakowe tłoczone z samych zarodków nasion rzepaku pozbawionych gorzkiej okrywy.

W najnowszej piramidzie zdrowego żywienia opracowanej na Uniwersytecie Harvarda oleje trafiły do najszerzej zalecanych produktów spożywczych w codziennej diecie. Naukowcy uznali, że większość ludzi ma łatwiejszy dostęp do dobrych olejów roślinnych, niż do tłustych ryb morskich czy orzechów, które też są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych.

70% produkcji firmy Złoto Polskie stanowią produkty ekologiczne. Produkty ekologiczne są wolne od środków chemicznych. W rolnictwie ekologicznym używanie nawozów chemicznych i pestycydów syntetycznych jest całkowicie zabronione. Nad przestrzeganiem tych przepisów prowadzi nadzór jednostka certyfikująca przeprowadzając drobiazgowe kontrole i rozliczenia produkcji.

Jakość olejów uzależniona jest od wielu procesów technologicznych stosowanych w produkcji oraz dystrybucji, ale przede wszystkim od jakości surowca. Firma Złoto Polskie zaopatruje się w nasiona roślin oleistych w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych, kładąc duży nacisk na jakość surowca użytego do produkcji. Jest to związane z tym, że olej zimnotłoczony przejmuje cechy oleju zawartego w nasionku użytym do produkcji. Wytłoczony olej nie jest już poddawany żadnym dodatkowym procesom produkcyjnym. Nic nie jest do niego dodawane, ani nic nie jest redukowane. Stąd jego najbardziej naturalny charakter.

Złoto Polskie oferuje ponadto produkty do diety dr Budwig - marka Revitalen.

Filtry

Kategorie
Cena
Filtruj
Ładowanie...