compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Olejki eteryczne

Olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne to wykorzystywane w aromaterapii, kosmetyce i celach leczniczych, skoncentrowane ekstrakty roślinne. Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin metodą destylacji, która wydobywa z roślin ich zdrowotne właściwości.

Korzyści zdrowotne stosowania olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne mają udowodniony wpływ na samopoczucie, mogą przyczynić się do poprawy jakości snu czy też redukcji stresu. Olejki eteryczne pochodzące z naszej oferty są bogate w witaminy i składniki aktywne, które wspomagają zdrowy tryb życia.

Jak stosować olejki eteryczne?

Możesz użyć specjalnych dyfuzorów, które za pomocą ultradźwięków lub ciepła rozprowadzają olejki eteryczne w powietrzu.

  • Dyfuzory ultradźwiękowe działają na zasadzie wibracji, które uwalniają olejki eteryczne w formie mgiełki poprzez rozpadanie olejku eterycznego na cząsteczki.
  • Dyfuzory ciepła rozprowadzają aromat po pomieszczeniu poprzez podgrzanie olejku eterycznego do wysokiej temperatury. Uwalniają intensywny zapach olejków eterycznych w krótszym czasie niż dyfuzory ultradźwiękowe, ale nie wpływają na wilgotność powietrza.

Olejki eteryczne można również stosować do masażu lub jako dodatek do kąpieli.

1. Jako składnik olejku do masażu - wystarczy, że połączysz dowolny olej zimnotłoczony z kilkoma kroplami olejku eterycznego. W tym celu nada się w szczególności:

olejek lawendowy

olejek bergamotowy

olejek z trawy cytrynowej

olejek eukaliptusowy

olejek szałwiowy

2. Jako dodatek do kąpieli - wlej do ciepłej wody kilka do kilkunastu kropel ulubionego olejku eterycznego. W ten sposób bierz kąpiel przez 10 do 30 minut. Możesz użyć olejków znanych ze swoich właściwości aromaterapeutycznych:

olejek pomarańczowy

olejek rozmarynowy

olejek z drzewa herbacianego

olejek rumiankowy

olejek cytrynowy

Na co uważać podczas stosowania olejków eterycznych?

Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, dlatego należy zachować ostrożność i używać ich zgodnie z zaleceniami.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Filtruj
Ładowanie...