Naturalny olejek eteryczny z mięty pieprzowej, 15 ml, Indus Valley
Zyskaj uczucie miętowej świeżości i chłodu z 100% naturalnym, czystym, nierafinowanym olejkiem z liści mięty pieprzowej.
Olejek miętowy jest zwykle stosowany na skórę i włosy w celu nawilżenia i odświeżenia oraz wspomagająco w walce z trądzikiem i łupieżem. Dodany do ulubionego kosmetyku lub kąpieli koi zmysły - daje uczucie chłodzenia, odprężenia, zrelaksowania i regeneracji.
Wspaniale sprawdza się nie tylko w aromaterapii oraz jako składnik naturalnych środków czyszczących, świec i kosmetyków DIY, szczególnie dezodorantów.
Do jakich zastosowań najczęściej wykorzystuje się olejek miętowy:
- Pielęgnacja cery tłustej i trądzikowej.
- Środek przeciwłupieżowy i regenerujący włosy.
- Aromaterapia i masaż.
Poznaj moc olejków eterycznych i ich wielorakie zastosowania:
-
Aromaterapia - jesienią powinniśmy skupić się szczególnie na wsparciu układu immunologicznego. Wśród wielu naturalnych metod, jedną z mniej popularnych, a niezwykle skutecznych i łatwo dostępnych, jest stosowanie naturalnych olejków aromaterapeutycznych, np. w dyfuzorach czy kominkach aromaterapeutycznych.
-
Masaż - parę kropli ulubionego olejku eterycznego dodanego do olejku używanego przez nas do masażu może działać na organizm pobudzająco i tonizująco oraz redukować stresy i napięcia.
- Maści - olejki mogą stanowić dodatek do maści ułatwiających oddychanie lub łagodzących ból.
-
Kąpiel - kąpiele z olejkiem eterycznym mogą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie redukując stres i napięcia mięśniowe. Dodatkowo, olejki mogą pomóc na problemy skórne np. wypryski na ciele.
-
Inhalacje - inhalacje z olejkiem eterycznym pomagają łagodzić infekcje, zwłaszcza górnych dróg oddechowych. Warto zapoznać się z właściwościami różnych olejków eterycznych, ponieważ inne olejki są zalecane na katar, kaszel, gorączkę czy ból głowy.
-
Sprzątanie - kilka kropel olejku eterycznego dodane do wody w odkurzaczu czy wiadra może przepięknie odświeżyć pomieszczenie. Możecie również stworzyć swój środek czyszczący do sprzątania łazienki, kuchni, czyszczenia podłogi, mebli czy dywanów.
- Dezynfekcja - wiele olejków wykazuje właściwości antybakteryjne, dlatego zaleca się rozpylanie ich w pomieszczeniach, w których przebywa chora osoba oraz przemywanie powierzchni, z którymi miała kontakt.
-
Sauna - do wzmocnienia efektu aromaterapii wybrać się można do sauny. Do zdrowotnej sesji w saunie najlepiej wykorzystać: olejek eukaliptusowy, olejek cedrowy, olejek sosnowy, olejek cyprysowy oraz wszystkie olejki cytrusowe (pomarańczowy, cytrynowy, grejpfrutowy, bergamotka).
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o olejkach eterycznych i poznać przypisywane im działanie, zajrzyj na naszego bloga:
NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE - WSZYSTKO CO MUSISZ O NICH WIEDZIEĆ
NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE - "MUST HAVE" NA JESIENNE INFEKCJE
Sposób użycia:
Do stosowania w celach kosmetycznych wymieszaj niewielką ilość z odpowiednio dobranym olejem nośnikowym lub gotowym kosmetykiem, np. peeling, krem, odżywka, szampon czy olejek do włosów do regularnego stosowania.
Do pielęgnacji skóry trądzikowej możesz używać go jako toniku z olejem kokosowym lub dodając do kremu na do twarzy.
Przed zastosowaniem na ciało (masaż) wymieszaj z oliwą z oliwek.
Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie nadaje się do spożycia. Nie jest przeznaczony do bezpośredniego stosowania na skórę lub włosy. Unikać kontaktu z oczami. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci.
Skład:
Mentha piperita oil
-
Ilość w kartonie48
-
ean138904061207625
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze
Zaloguj się