compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
 • -80%
Proszek z BIO henny, w 100% naturalny + książeczka z przepisami kosmetycznymi, 100 g, Indus Valley
search

OUTLET Najlepiej zużyć przed końcem 08.2024

Proszek z BIO henny, w 100% naturalny + książeczka z przepisami kosmetycznymi, ECOCERT, 100 g, Indus Valley

Skomponuj swój wymarzony odcień samodzielnie! 
Dzięki możliwości stworzenia własnej mieszanki ziół koloryzujących i henny możesz osiągnąć kolor idealny dla siebie lub wzmocnić i odżywić swoje włosy z podkreśleniem ich naturalnego odcienia. Kombinacji kolorystycznych jest bardzo wiele.

Czysty, w 100% ekologiczny proszek z henny (Lawsonia Innermis), pozyskiwany z suszonych liści henny. Zawiera komponent koloryzujący, lawson, który stosowany samodzielnie pozwala uzyskać na włosach odcienie czerwonego, a w połączeniu z indygo od głębokiego brązu do czerni.

Henna jest bardzo ceniona z uwagi na wysoką zawartość mikroelementów, witamin i dobrych kwasów tłuszczowych oraz właściwości pielęgnujące skórę głowy i zwalczające łupież. Kobiety stosujące hennę potwierdzają, że po jej użyciu włosy stają się lepiej odżywione, gładsze, lśniące i zdrowsze.

Właściwości proszku z BIO henny

 • naturalny surowiec pochodzący z upraw ekologicznych z Doliny Indusu - jednego z najczystszych miejsc na Ziemi;

 • został przebadany i uzyskał odpowiednie certyfikaty, w tym EcoCert - certyfikat o wyśrubowanych normach i wysokim stopniu zaufania;

 • zwykle jest stosowany w celu pielęgnacji, odżywienia i wzmocnienia włosów oraz nadania im blasku;

 • jest pozbawiony chemicznych składników obecnych w wielu komercyjnych farbach: PPD, amoniaku, metali ciężkich, nadtlenku wodoru;

 • proszek ma bardzo drobną strukturę, dzięki czemu koloryzacja jest łatwiejsza - podczas łączenia proszku z wodą nie tworzą się grudki;

 • jest biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Certyfikaty

EcoCert to francuska organizacja certyfikująca produkty ekologiczne działająca od 1991 roku. Choć początkowo skupiała się na promocji rolnictwa ekologicznego, z czasem rozszerzyła swój zakres certyfikacji także na kosmetyki, środki czystości i tekstylia. Aby kosmetyk otrzymał certyfikat EcoCert, musi spełnić wyśrubowane wymagania:

 • skład produktu musi w minimum 95% składać się ze składników roślinnych pochodzenia ekologicznego,

 • minimum 10% składników musi być organicznymi składnikami certyfikowanymi,

 • składniki produktu oraz sam produkt nie mogą: być zanieczyszczone, narażone na szkodliwe promieniowanie, nie zawierać nitrozoamin, być modyfikowane genetycznie czy testowane na zwierzętach,

 • opakowanie musi być biodegradowalne lub recyklowalne,

 • proces produkcji musi być przejrzysty i czysty,

 • firma musi w sposób ekologiczny zarządzać swoimi odpadami i zużyciem energii.

Ponieważ henny Indus Valley w 100% składają się z certyfikowanych ziół z ekologicznych upraw, produkt ten otrzymał certyfikat EcoCert.

USDA, czyli Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, certyfikuje organiczne uprawy w oparciu o szereg kryteriów:

 • sposób sadzenia i siania roślin,

 • sposób nawożenia ziemi,

 • sposoby radzenia sobie ze szkodnikami, grzybami, chorobami i chwastami,

 • stosowane techniki uprawne,

 • używane materiały.

Ekologiczne henny Indus Valley spełniają wszystkie kryteria wyszczególnione przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, w związku z czym otrzymały certyfikat organiczności USDA.

India Organic jest certyfikatem przyznawanym produktom roślinnym hodowanym w sposób ekologiczny. Certyfikat wydawany jest przez akredytowane laboratoria, które sprawdzają zgodność produktu z Narodowym Programem Ekologicznej Produkcji wydanym przez indyjskie Ministerstwo Handlu i Przemysłu.

Certyfikat India Organic oznacza, że składniki użyte w produkcie i/lub sam produkt wyprodukowane zostały w sposób ekologiczny, bez użycia pestycydów, sztucznych nawozów i hormonów.

Sposób użycia

Wymieszaj odpowiednią ilość proszku z wodą, aby uzyskać gęstą pastę. Dodaj jogurt, aby uzyskać dodatkową miękkość.
Zwilż włosy. Nakładaj pędzelkiem na włosy, pasmo po paśmie. Pozostaw na włosach przez 30-35 minut lub dla uzyskania jasnego koloru przez 1-2 godziny, a następnie spłucz wodą.

Zalecane proporcje henny i indygo dla uzyskania różnych odcieni:

Henna/indygo
Rudy użyj samej henny
Miękki czarny          1:4
Ciemny brąz          2:3
Brąz          3:2
Jasny brąz          4:1

Aby uzyskać wymarzony efekt zapoznaj się z etykietą umieszczoną na opakowaniu oraz z dołączoną do niego książeczką z przepisami kosmetycznymi.

Uwaga
Pamiętaj, że wynik farbowania jest zależny od rodzaju i koloru włosów, czasu aplikacji i użycia ciepła. To nie jest farba chemiczna, która daje natychmiastowe rezultaty. Jeśli Twoje włosy były pielęgnowane i koloryzowane chemicznie, uzyskanie odpowiednich wyników może wymagać czasu. Poczekaj kilka dni, aby ocenić efekt farbowania - kolor włosów będzie stawał się ciemniejszy przez 2 dni po aplikacji. Regularne stosowanie zapewnia najlepsze rezultaty. Możesz łączyć indygo, hennę i hennę bezbarwną w celu tworzenia nowych odcieni.

Zalecenia i środki bezpieczeństwa

Przed użyciem wykonaj test wrażliwości, ponieważ w niektórych przypadkach nawet zioła mogą uczulać. Podczas aplikacji noś rękawiczki. Odpowiedni powyżej 12 roku życia. Tylko do użytku zewnętrznego. Nie używać w okolicach oczu oraz na skaleczenia i otarcia. W przypadku dostania się do oczu przemyć wodą. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Wyprodukowano w Indiach.

O firmie Indus Valley

Producent w 100% ekologicznych i wegańskich farb do włosów na bazie ziół i henny. Wysoka jakość produktów firmy oraz jej poszanowanie dla środowiska naturalnego sprawiły, że hale produkcyjne oraz część produktów Indus Valley otrzymały jeden z najwyżej cenionych i najtrudniejszych do zdobycia certyfikatów eko - ECOCERT. Również USDA, czyli Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, docenił starania firmy i odznaczył swoim certyfikatem USDA Organic.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy
 • EcoCert
  TAK
 • USDA ORGANIC
  TAK
 • Biodegradowalny
  TAK
 • Ilość w opakowaniu zbiorczym
  72
 • Produkt Naturalny
  TAK
 • Zapach Naturalny
  TAK
 • Oil Palm Free
  TAK
 • ean13
  207359
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

OUTLET Proszek z BIO henny, w 100% naturalny + książeczka z przepisami, 100 g, najlepiej zużyć do końca 08.2024, Indus Valley

19 osób kupiło 46 sztuk

3,71 zł
18,55 zł
Zniżka 80%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 7,42 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Cena jednostkowa: 3,71 zł szt
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Blisko

OUTLET Najlepiej zużyć przed końcem 08.2024

Skomponuj swój wymarzony odcień samodzielnie!  
Dzięki możliwości stworzenia własnej mieszanki ziół koloryzujących i henny możesz osiągnąć kolor idealny dla siebie lub wzmocnić i odżywić swoje włosy z podkreśleniem ich naturalnego odcienia. 

Czysty, w 100% ekologiczny proszek z henny (Lawsonia Innermis), pozyskiwany z suszonych liści henny. Stosowany samodzielnie pozwala uzyskać na włosach odcienie czerwonego, a w połączeniu z indygo od głębokiego brązu do czerni.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...