compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Tampony 100% certyfikowanej bawełny ekologicznej, SUPER 18 szt., Gentle Day
search

Aktywność podczas miesiączki

Każda z kobiet, która aktywnie spędza czas doskonale wie, jak dużym problemem może być miesiączka w czasie regularnych treningów. Jeśli nie posiadamy stosunkowo dobrego zabezpieczenia nie jest ono w stanie zapewnić nam maksimum wygody, komfortu i możliwości. Wybierając jednak tampony ekologiczne Super, które oferowane są przez markę Gentle Day, ten problem może zniknąć od razu. Są to bowiem artykuły higieniczne do stosowania w czasie menstruacji, z którymi nie mamy żadnych ograniczeń. Sprawdzą się doskonale podczas biegania, na rowerze, czy też na treningu na basenie. Są w pełni dyskretne, niezwykle wygodne, wykonane z naturalnej bawełny ekologicznej. Super chłonne tampony doskonale sprawdzające się przy najbardziej nawet obfitych miesiączkach. Zaprojektowane i wykonane zostały z takich materiałów, aby zapewnić wszystkim aktywnym kobietom, ale i nie tylko najlepszą formę ochrony każdego dnia w czasie ,,trudnych dni”. Wybierając tampony, warto zwrócić uwagę, aby nie były one wykonane z wiskozy, ale właśnie z bawełny. Tampony Super Gentle Day takie właśnie są. Odpowiedni rozmiar dla kobiet mających obfite miesiączki, sprawdzający się szczególnie podczas początkowych dni okresu, kiedy tej krwi menstruacyjnej jest zdecydowanie więcej. W późniejszym czasie, w drugiej części miesiączki wystarczą już tampony regular.

Tampony ekologiczne super doskonałym zakupem dla każdej z aktywnych kobiet

Dla wszystkich aktywnych kobiet wybór tamponów ekologicznych stanowi najlepszą inwestycję we własne zdrowie. Tylko bowiem takie tampony stanowią idealną ochronę w czasie okresu. Gentle Day Super to produkty jak wspomnieliśmy wykonane w 100% z bawełny ekologicznej certyfikowanej. Nie zawierają one żadnych pestycydów i herbicydów. Nie są też chlorowane. Wybierając chłonne tampony Super zapobiegnie się wszelkim podrażnieniem skóry, suchości pochwy, która w przypadku stosowania tamponów pojawia się bardzo często, a także reakcjom alergicznym, które wywoływane są przez substancje chemiczne, jakie zawarte są w większości klasycznych tamponów dostępnych w sklepach.

Wybierając markę Gentle Day otrzymuje się produkt:

 • 100% ekologiczny pozbawiony jakichkolwiek szkodliwych dodatków
 • Hipoalergiczny, nie powodujący alergii, potwierdzony klinicznie
 • Bez chloru i syntetyków
 • Bezzapachowy
 • Ulegający biodegradacji
 • Posiadający certyfikaty GOTS i ICEA

Kiedy stosujemy tampony?

Tampony są to produkty higieniczne, które używane są w celu wchłaniania krwi menstruacyjnej w czasie okresu. Służą one do wewnętrznego stosowania. W zależności od obfitości okresu stosuje się określony ich rozmiar. Wiadomą rzeczą jest to, iż jedne kobiety miesiączkują dłużej i bardziej obficie, inne krótko i skąpo. Wpływ na to ma wiele czynników, w tym między innymi wiek, liczba porodów, stan zdrowia, przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, waga i tym podobne elementy. Aby tampon odpowiednio służył, należy dobrać go względem wielkości pamiętając przy tym, że rozmiar tamponu związany jest z obfitością, a nie budową anatomiczną pochwy, z ilością urodzonych dzieci, czy wiekiem. Tampony Super przeznaczone są dla kobiet, które mają obfite krwawienia. Sprawdzają się one szczególnie na początku miesiączki.

Wybór tamponów ekologicznych Super Gentle Day

Stawiając na super chłonne tampony ekologiczne, zyskuje się najlepszy produkt do stosowania w czasie miesiączki, idealny zarówno do kobiet aktywnych, jak również i stawiających na pełnię wygody i komfortu podczas okresu. Wybierając Gentle Day zyskuje się to, co dla nas kobiet najlepsze. Co więc w nich jest tak wartego uwagi?

 • Wytwarzane w 100% z bawełny ekologicznej certyfikowanej. Nie ma ona pestycydów, fungicydów, herbicydów, żadnego promieniowania i inżynierii genetycznej. Tampony Super są naturalnymi produktami w pełni bezpiecznymi do stosowania przez kobiety. Zwykłe tampony produkowane są z wiskozy, która jest niezwykle niebezpieczna w stosowaniu. Może ona nie tylko zawierać substancje chemiczne, co bardzo często rozwarstwia się wewnątrz pochwy pod wpływem wchłaniania krwi mogąc doprowadzić do Zespołu Wstrząsu Toksycznego.
 • Bawełna naturalna będąca formą chłonnej gąbki otoczona jest siatką hipoalergiczną, dzięki której włókna są chronione przed oddzielaniem się. Tampony są gładkie, odpowiednio dostosowane do bezpośredniego kontaktu ze skórą. W przypadku wiskozy takie oddzielanie się ma miejsce niezwykle często, szczególnie gdy wymieniamy tampony zbyt rzadko. Wybierając więc bezpieczne dla nas produkty na pewno warto stawiać na ekologiczne tampony chłonne Super.
 • Odpowiednie dla kobiet tampony, a więc Super Gentle Day są bezzapachowe, nie zawierają dioksyny bowiem nie są one chlorowane, nie ma w nich żadnych substancji, które mogłyby wywołać alergię lub podrażnienia. Stosowanie niewłaściwych tamponów może przyczynić się do zwiększonego ryzyka zachorowania na raka, na rozwój endometriozy, czy też na niewłaściwie działający system immunologiczny.
 • Dzięki temu, że zostały one przebadane klinicznie wiemy z jakim produktem mamy do czynienia. Tampony ekologiczne były badane w niezależnych laboratoriach, są zarejestrowane w JAVFDA oraz posiadają certyfikaty ekologiczne GOTS i ICEA.

Super chłonne tampony - miesiączka nie musi być koszmarem

W przypadku produktów higienicznych mających zapewnić nam ochronę podczas miesiączki podstawą jest ich chłonność, która ma wpływ na nasz komfort, wygodę i odpowiednie zabezpieczenie. Bez wątpienia Super chłonne tampony Gentle Day to najlepszy wybór dla każdego. W przypadku tych produktów główną uwagę skupia się na absorpcji oznaczonej poprzez ilość kropek na opakowaniu.

 • 2 krople-  tampony Regular posiadające żółty pasek. Są one przeznaczone do średniego krwawienia. Wchłaniają od 6-9g płynu
 • 3 krople - tampony Super posiadające pasek zielony. Są one przeznaczone do obfitego krwawienia. Wchłaniają od 9-12g płynu.
 • 4 krople - tampony Super Plus posiadające niebieski pasek. Są one przeznaczone do bardzo obfitego krwawienia. Wchłaniają od 12-15g płynu.

Bardzo ważne jest to, aby zmieniać tampon średnio co 3-6 godzin w zależności od intensywności krwawienia. Musimy wiedzieć, iż tampony nie są rozwiązaniami, które powinniśmy używać przez cały czas trwania miesiączki. Sprawdzają się one idealnie podczas konkretnych sytuacji, ale nie cały czas. Doskonałe są przy uprawianiu sportów, kąpieli w akwenach wodnych, podczas ważnych spotkań, czy w pracy. Kiedy jednak nie musimy, powinniśmy wybierać podpaski, które również doskonale wchłaniają, a w przypadku Gentle Day posiadają one dodatkowo pasek anionowy, który zapobiega rozwojowi bakterii oraz nieprzyjemnemu zapachowi, zapewniając wyjątkową chłonność.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
561
Nowy
 • Ilość w opakowaniu zbiorczym
  24
 • Oeko-Tex Standard
  TAK
 • BEZ ZAPACHU
  TAK
 • ean13
  4779030680174
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Tampony 100% certyfikowanej bawełny ekologicznej, SUPER 18 szt., Gentle Day

1139 osób kupiło 3824 sztuk

21,99 zł
Cena jednostkowa: 1,32 zł tampon
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Blisko

Każda z kobiet, która aktywnie spędza czas doskonale wie, jak dużym problemem może być miesiączka w czasie regularnych treningów. Jeśli nie posiadamy stosunkowo dobrego zabezpieczenia nie jest ono w stanie zapewnić nam maksimum wygody, komfortu i możliwości. Wybierając jednak tampony ekologiczne Super, które oferowane są przez markę Gentle Day, ten problem może zniknąć od razu. Są to bowiem artykuły higieniczne do stosowania w czasie menstruacji, z którymi nie mamy żadnych ograniczeń. Sprawdzą się doskonale podczas biegania, na rowerze, czy też na treningu na basenie. Są w pełni dyskretne, niezwykle wygodne, wykonane z naturalnej bawełny ekologicznej.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...