compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Naturalne olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne to wykorzystywane w aromaterapii, kosmetyce i celach leczniczych, skoncentrowane ekstrakty roślinne. Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin metodą destylacji, która wydobywa z roślin ich zdrowotne właściwości.

Korzyści zdrowotne stosowania olejków eterycznych

Naturalne olejki eteryczne mają udowodniony wpływ na samopoczucie, mogą przyczynić się do poprawy jakości snu czy też redukcji stresu. Olejki eteryczne pochodzące z naszej oferty są bogate w witaminy i składniki aktywne, które wspomagają zdrowy tryb życia.

Jak stosować olejki eteryczne?

Możesz użyć specjalnych dyfuzorów, które za pomocą ultradźwięków lub ciepła rozprowadzają olejki eteryczne w powietrzu.

  • Dyfuzory ultradźwiękowe działają na zasadzie wibracji, które uwalniają olejki eteryczne w formie mgiełki poprzez rozpadanie olejku eterycznego na cząsteczki.
  • Dyfuzory ciepła rozprowadzają aromat po pomieszczeniu poprzez podgrzanie olejku eterycznego do wysokiej temperatury. Uwalniają intensywny zapach olejków eterycznych w krótszym czasie niż dyfuzory ultradźwiękowe, ale nie wpływają na wilgotność powietrza.

Olejki eteryczne można również stosować do masażu lub jako dodatek do kąpieli.

1. Jako składnik olejku do masażu - wystarczy, że połączysz dowolny olej zimnotłoczony z kilkoma kroplami olejku eterycznego. W tym celu nada się w szczególności:

- olejek lawendowy

- olejek bergamotowy

- olejek z trawy cytrynowej

- olejek eukaliptusowy

- olejek szałwiowy

2. Jako dodatek do kąpieli - wlej do ciepłej wody kilka do kilkunastu kropel ulubionego olejku eterycznego. W ten sposób bierz kąpiel przez 10 do 30 minut. Możesz użyć olejków znanych ze swoich właściwości aromaterapeutycznych:

- olejek pomarańczowy

- olejek rozmarynowy

- olejek z drzewa herbacianego

- olejek rumiankowy

- olejek cytrynowy

Na co uważać podczas stosowania olejków eterycznych?

Olejki eteryczne są silnie skoncentrowane, dlatego należy zachować ostrożność i używać ich zgodnie z zaleceniami.

Filtry

Filtruj wg ceny
Producenci
Ilość w opakowaniu zbiorczym
Żywność Ekologiczna
Produkt Naturalny
Zapach Naturalny
Łagodne składniki myjące
Filtruj

Powiązane artykuły na naszym blogu

blog video icon

Artykuł

Naturalny olej jojoba. Właściwości i zastosowanie [przewodnik]

Olej jojoba to tak naprawdę wosk więc ma bardziej „suchą” konsystencję aniżeli inne oleje. Produkt ten pozyskuje się z nasion krzewu Simmondsja Chinensis, który rośnie w Ameryce Południowej oraz Afryce.

blog video icon

Artykuł

Jak wykorzystać naturalny olejek eukaliptusowy?

Olejek eteryczny z eukaliptusa świetnie sprawdza się podczas wspomagania leczenia dolegliwości dróg oddechowych, przy masażach, w saunie oraz jako odstraszacz owadów. Dowiedz się więcej na temat jego właściwości i wykorzystania.

blog video icon

Artykuł

Olejek z drzewa herbacianego. Jak wykorzystać jego właściwości?

Olejek z drzewa herbacianego wyróżnia się dużą zawartością związków fenolowych i terpenów (zidentyfikowano ich aż 60 rodzajów). Dzięki temu ma działanie przeciwbakteryjne, ale stosuje się go także w kosmetyce naturalnej, aromaterapii i przy masażach.

blog video icon

Artykuł

Olejek lawendowy. Właściwości i zastosowanie

Olejek lawendowy ma niesamowity zapach i całe mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Przy jego wyborze musimy jednak kierować się najlepszą jakością. Dlaczego to tak istotne? Do czego możemy wykorzystać olejek lawendowy?

Ładowanie...