compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Hipoalergiczna farba do włosów AQUA, JASNY BRĄZ, w 100% roślinna, do wrażliwej skóry głowy, VEGE, 120 g, Indus Valley
search
Hipoalergiczna farba do włosów AQUA, JASNY BRĄZ, do wrażliwej i skłonnej do reakcji alergicznych skóry głowy, Indus Valley
search
search

Hipoalergiczna farba do włosów AQUA, JASNY BRĄZ, w 100% roślinna, do wrażliwej skłonnej do reakcji alergicznych, VEGE, 120 g, Indus Valley

Niezastąpiona alternatywa w koloryzacji włosów dla alergików

Hipoalergiczna farba do włosów AQUA została stworzona specjalnie z myślą o bardzo wrażliwej, skłonnej do alergii i nie tolerującej chemikaliów skórze. Jest polecana dla osób uczulonych na większość zwykłych farb do włosów.

Farba AQUA to kompozycja 8 indyjskich ziół, stosowanych od stuleci w koloryzacji włosówindygo, henna, manjistha i rumianek to główne składniki barwiące, podczas gdy liście senesu, amla, brahmi i kozieradka wspierają równowagę skóry głowy i kondycjonują włosy oraz pomagają skórze głowy wyrównać wcześniejsze uszkodzenia spowodowane farbowaniem chemicznym.

Chemiczne składniki wchodzące w skład farb do włosów, takie jak amoniak, rozjaśniający włosy nadtlenek wodoru czy PPD, często niwelują naturalny połysk włosów. Hipoalergiczna farba do włosów AQUA Indus Valley jest całkowicie wolna od tych substancji, dzięki czemu stanowi idealny roślinny zamiennik chemicznych farb do włosów i jest odpowiednim wyborem dla wszystkich osób szukających w 100% naturalnej koloryzacji.

Hipoalergiczna farba do włosów AQUA jest szczególnie polecana do włosów w kolorze średniego brązu, średniego brązu i czarnych. Zapewnia w dużym stopniu pokrycie siwych włosów, jednak tak jak w przypadku każdej całkowicie naturalnej farby do włosów efekty koloryzacji będą pojawiały się nieco wolniej. Na efekt końcowy mogą mieć wpływ wcześniejsze zabiegi koloryzacji lub rozjaśniania i może być potrzebnych kilka aplikacji, aby poprawić odcień i teksturę włosów. Uzyskany kolor pozostaje widoczny od 4 do 8 myć.  

Co wyróżnia hipoalergiczną farbę do włosów AQUA Indus Valley:

 • kompozycja 8 indyjskich ziół, stosowanych od stuleci w koloryzacji włosów,
 • zioła wchodzące w skład farby uprawiane są w czystym, nieskażonym środowisku Doliny Indusu - to przewaga nad innymi nie certyfikowanymi farbami na bazie ziół i henny, które mogą zawierać metale ciężkie i pestycydy,
 • dzięki temu, że w składzie znajdują się wyłącznie odpowiednio dobrane zioła, farba nie tylko koloryzuje, ale także wzmacnia włosy i skórę głowy,
 • przyjazna dla skóry głowy - zioła utrzymują równowagę pH między 5 a 7, co jest zbliżone do pH ludzkiej skóry (około 5,5), 
 • testowana dermatologicznie,
 • nie zawiera amoniaku, nadtlenków ani PPD,
 • wiele kobiet używało bezpiecznie hipoalergicznej farby AQUA będąc w ciąży, ponieważ jest ona o wiele bezpieczniejsza od farb chemicznych,
 • biodegradowalna i bezpieczna dla środowiska naturalnego,
 • dwuetapowa koloryzacja dobrze pokrywa siwe włosy.

Zioła używane w hipoalergicznych farbach do włosów AQUA Indus Valley:

 • Rumianek (Matricaria Chamomilla): proszek z kwiatów rumianku rozjaśnia włosy. Ponadto zawiera apigeninę, która nadaje włosom złocisty odcień.
 • Manjistha (Rubia cordifolia): barwnik pozyskiwany z tej rośliny zawiera hydroksyantrachinon, który nadaje kolory od różowego po czerwony. Ekstrahowany z korzenia/ kory tego drzewa.
 • Amla (Emblica Officinalis): dodaje włosom objętości i blasku. Może tworzyć na włosach złote refleksy.
 • Henna (Lawsonia Inermis): jest doskonałym barwnikiem używanym od stuleci jako środek upiększający, zwłaszcza do włosów. W suszonych liściach znajduje się aktywny komponent koloryzujący - lawson, który nadaje włosom kolory od pomarańczowego po czerwony.
 • Indygo (Indigofera Tinctoria): barwnik pozyskiwany z suszonych liści tej rośliny zawiera indygokarmin, który nadaje włosom kolory od zielonego po błękit. Indygo jest znane i stosowane do farbowania włosów w Indiach od ponad 3500 lat.
 • Brahmi (Bacopa Monnieri): poprawia ogólną kondycję włosów.
 • Senna (Cassia Angustifolia): taniny występujące w jego korze i liściach senny pomagają utrwalić kolor na włosach.
 • Kozieradka (Trigonella Foenum Graecum): pogłębia nadawany włosom kolor i stymuluje ich wzrost.

Sposób użycia

Przed pierwszym użyciem zapoznaj się z załączoną ulotką i postępuj zgodnie z jej zaleceniami.

Przed koloryzacją zaleca się wykonanie testów farby:
testu koloru na kosmyku włosów - ponieważ efekt koloryzacji będzie różny u różnych osób, w zależności od naturalnego koloru, wcześniejszych farbowań i ogólnej kondycji włosów;
- test wrażliwości skóry na ziołowe składniki farby - jest potrzebny, ponieważ w niektórych przypadkach nawet zioła mogą być przyczyną reakcji alergicznych.

Krok 1: Aplikacja saszetką A (podkład)
Na umyte, suche i podzielone na pasma włosy nałóż wcześniej przygotowaną mieszankę ziołową zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Wetrzyj ją w każde pasmo włosów, zaczynając od skóry głowy, a na końcówkach kończąc. Powtarzaj tę czynność z każdym kolejnym pasmem włosów, aż wszystkie będą dobrze pokryte.
Po nałożeniu mieszanki przykryj włosy i odczekaj 30 - 45 minut w zależności od wyniku koloryzacji na kosmyku włosów. Spłucz i wysusz włosy.

Krok 2: Aplikacja saszetką B (kolor)
Przygotuj mieszankę koloryzującą używając saszetki B. Postępuj zgodnie z tą samą procedurą, co w kroku 1. Nałóż mieszankę na włosy i pozostaw przez 45 - 60 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy wodą.

Na koniec nałóż odżywkę do włosów Hair Eaze Spa na skórę głowy i włosy i pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz i wysusz włosy.

Ilość proszku potrzebnego do przygotowania mieszanki:

 • Jeśli masz włosy krótkie/do ramion, użyj jednej saszetki zarówno podkładu, jak i koloru.
 • Jeśli masz długie włosy, użyj obu saszetek bazy i koloru.

Dodatkowe wskazówki dotyczące farbowania: Nałóż mieszankę na włosy natychmiast po przygotowaniu. Jeśli włosy były wcześniej poddawane wielu zabiegom chemicznym, pojedyncza aplikacja może nie przynieść pożądanego rezultatu. Zaleca się ponowne użycie produktu po 24 godzinach (krok 1 i 2). Odczekaj kilka dni, aby ocenić efekt kolorystyczny. Farba utlenia się, a kolor staje się bogatszy i głębszy. Aby szybciej uzyskać ciemniejszy kolor pozostaw mieszankę na włosach dłużej na obu etapach aplikacji lub użyj ciepła suszarki. Nie porównuj efektów farbowania z farbami chemicznymi. Przy dużej ilości siwych włosów może powstać tymczasowy odcień fioletu, który powinien zniknąć w ciągu kilku, a maksymalnie 24 godzin. Zastosuj hennę, aby go zneutralizować i uzyskać ładny, ciemny kolor.

Bezpieczeństwo

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Należy unikać wdychania proszku koloryzującego. Nie używać w okolicach oczu oraz na skaleczenia. W razie kontaktu przemyć dużą ilością wody. 

Zaleca się zabezpieczanie przed farbą odzieży, mebli oraz innych chłonnych materiałów. W razie rozlania produktu, należy go natychmiast spłukać zimną wodą. Aby usunąć farbę ze skóry należy użyć wody z sokiem z cytryny lub rozcieńczonego octu.

Pomimo tego, że farba była testowana dermatologicznie i jest hipoalergiczna, zaleca się wykonanie testu wrażliwości na skórze przed właściwą aplikacją.

Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Rezultaty aplikacji 

Wynik koloryzacji może być różny u poszczególnych osób w zależności od naturalnego koloru włosów oraz ilości i długości aplikacji. Wielokrotne zastosowanie farby spowoduje, że włosy staną się ciemniejsze.
Wyniki kolorystyczne mogą różnić się także z uwagi na jakość grafiki i ustawienia monitora.

Zawartość opakowania: 

 • 4 saszetki ziołowego proszku do koloryzacji włosów, krok 1 (A) i krok 2 (B), 4x50g = 200g,
 • 2 saszetki odżywki do włosów Hair Eaze Spa, 2x15ml = 30 ml,
 • pędzelek do aplikacji,
 • rękawiczki,
 • ulotka z instrukcją w języku polskim.

Certyfikaty

INCI

AQUA COLOUR LIGHT BROWN SASZETKA A: Indigo (Indigofera Tinctoria) Leaf Powder, Henna (Lawsonia Inermis) Leaf Powder, Senna (Cassia Angustifolia) Leaf Powder, Manjistha (Rubia Cardifolia) Root Powder, Amla (Emblica Officinalis) Fruit Powder, Fenugreek (Trigonella Foenum Graecum) Seed Powder, Brahmi (Bacopa Monnieri) Leaf Powder, Chamomile (Marticaria Chamomilla) Flower Powder.

AQUA COLOUR LIGHT BROWN SASZETKA B: Indigo (Indigofera Tinctoria) Leaf Powder, Henna (Lawsonia Inermis) Leaf Powder, Senna (Cassia Angustifolia) Leaf Powder, Amla (Emblica Officinalis) Fruit Powder, Manjistha (Rubia Cardifolia) Root Powder, Fenugreek (Trigonella Foenum Graecum) Seed Powder, Chamomile (Marticaria Chamomilla) Flower Powder, Brahmi (Bacopa Monnieri) Leaf Powder.

HAIR EAZE SPA MASK: Aqua (Himalayan Spring Purified Water), Cetyl alcohol, Cyclopentasiloxane, Beentrimonium chloride, Stearyl alcohol, Phenyltrime trimethicone, Wheat germ (Triticum vulgare) extract, Butylene glycol, Panthenol, Hydrolysed  wheat protein, Glycol stearate, Sweet Almond (Prunus amygdalus dulcis) oil, Casein, Polyquaternium-10, Citric Acid, Sodium benzoate, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy
 • Biodegradowalny
  TAK
 • Ilość w opakowaniu zbiorczym
  48
 • Produkt Naturalny
  TAK
 • Zapach Naturalny
  TAK
 • Testowany dermatologicznie
  TAK
 • Odpowiednie dla wegan
  TAK
 • ean13
  8904061209667
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Hipoalergiczna farba do włosów AQUA, JASNY BRĄZ, do wrażliwej skłonnej do reakcji alergicznych, VEGE, 120 g, Indus Valley

25 osób kupiło 44 sztuk

46,49 zł
Cena jednostkowa: 387,26 zł kg
Shop.BetterLandGlobal 1 pkt. za zakup
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Shop.BetterLandGlobal 1 pkt. za zakup
Blisko

Stworzona specjalnie z myślą o bardzo wrażliwej, skłonnej do alergii i nie tolerującej chemikaliów skórze. Jest polecana dla osób uczulonych na większość zwykłych farb do włosów.

To kompozycja 8 indyjskich ziół, stosowanych od stuleci w koloryzacji włosów, bez dodatku składników chemicznych.

Ten odcień farby jest idealny do włosów w kolorze JASNEGO BLONDU i JASNEGO BRĄZU oraz do ogólnego pokrycia siwych włosów. 

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...