compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
 • -60%
Nie śmieci, wyd. II, Julia Wizowska
search
Nie śmieci, wyd. II, Julia Wizowska
search
Nie śmieci, wyd. II, Julia Wizowska
search

Nie śmieci, wyd. II, Julia Wizowska

"Przez dwa lata jeździłam po Polsce i przyglądałam się temu, co dalej dzieje się z zawartością naszych domowych koszy. Odwiedzałam:

 • sortownie, instalacje przetwarzania odpadów i recyklingu,
 • kompostownie, dokąd trafiają kuchenne resztki,
 • zakład odzyskujący używane ubrania z kontenerów,
 • papiernię, która przetwarza kartony po mleku i soku,
 • spalarnię, gdzie jedyne, czym mogą przysłużyć się wyrzucone przedmioty, jest ich energia,
 • czynne składowisko, gdzie odpady przed śmiercią wydają jeszcze ostatnie tchnienie.

Rozmawiałam z ekspertami i osobami, które od lat zajmującymi się tym, co dla innych stanowi temat tabu.Wiele zobaczyłam, sporo się dowiedziałam. Z przyjemnością dzielę tym z Tobą na stronach tej publikacji." - opowiada Julia Wizowska, autorka książki "Nie śmieci".

To połączenie reportażu i poradnika. Zapoznacie się więc nie tylko z losem odpadów po wyrzuceniu do kosza, ale również dowiecie się jak marnować mniej jedzenia, gdzie przekazać niebezpieczne przedmioty i substancje, które mamy w swoich domach oraz jak dbać o ubrania, by posłużyły one dłużej.

Opinie:

 • Women's Health: "Świetne kompendium wiedzy o śmieciach, napisane z reporterskim zacięciem".
 • V-mag.pl: "Zaczyna się jak dobry dreszczowiec: razem z autorką i jej znajomym „włamujemy się” na wysypisko pod osłoną nocy. Książkę czyta się jak beletrystykę. Pomimo tego, że temat jest trudny, a przetwórstwo odpadów raczej skomplikowane, a dla przeciętnego człowieka niekoniecznie ciekawe, Julii udało się opisać cały cykl życia śmiecia w sposób wręcz porywający.
 • "Ekoeksperymenty.blogspot.com: "Chciałabym, by taka książka trafiła do każdego polskiego domu. By podczytywano ją przy wyrzucaniu śmieci... By stała się punktem wyjścia do rozmów i dyskusji. By z wypiekami na twarzy dzielono się wszystkimi informacjami, ale też wieloma ciekawostkami, którymi wręcz kipi!".
 • Rafał Hetman o książkach: "Polecam książkę "Nie śmieci". Pomoże wam spojrzeć na stare rzeczy z innej perspektywy i być może w konsekwencji zaoszczędzić czasem trochę pieniędzy"

Wydruk i format:

"Nie śmieci" nie tylko opowiada o drugim życiu odpadów, ona JEST drugim życiem odpadów. Książka została wydrukowana na certyfikowanym papierze w 100% makulaturowym. Makulaturowa jest również okładka, która - z uwzględnieniem ewentualnego późniejszego recyklingu - nie została powleczona folią ani lakierami. "Nie śmieci" jest wyższa i szersza od standardowych książek, bo jej format został dobrany tak, by po druku pozostały jak najmniejsze ścinki papieru. Z kolei, ilustracje występujące w książce, pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną - wszystko po to, by maksymalnie zagospodarować przestrzeń w publikacji. Pierwszą przydatną instrukcję widzicie już na okładce!

W zorganizowanym przez Ulicę Ekologiczną Plebiscycie 2019 "Nie śmieci" otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii "Książka dla dorosłych".

Format: 17x24 cm

Ilość stron: 348

O autorce:

Julia Wizowska, nazywana Babką od śmieci - edukatorka ekologiczna, reporterka, propagatorka idei ograniczania odpadów. Autorka bloga nanowosmieci.pl, podcastu CO W TYM KOSZU, współautorka kilku innych książek reportażowych. Zachęca do dawania drugiego życia niepotrzebnym rzeczom, edukuję na temat segregacji odpadów i przybliża świat po drugiej stronie kosza.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy

Nie śmieci, wyd. II, Julia Wizowska

66 osób kupiło 85 sztuk

23,99 zł
59,98 zł
Zniżka 60%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 23,99 zł

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Cena jednostkowa: 23,99 zł szt
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Blisko

To połączenie reportażu i poradnika. Zapoznacie się więc nie tylko z losem odpadów po wyrzuceniu do kosza, ale również dowiecie się jak marnować mniej jedzenia, gdzie przekazać niebezpieczne przedmioty i substancje, które mamy w swoich domach oraz jak dbać o ubrania, by posłużyły one dłużej.

"Nie śmieci" nie tylko opowiada o drugim życiu odpadów, ona JEST drugim życiem odpadów. Książka została wydrukowana na certyfikowanym papierze w 100% makulaturowym. Makulaturowa jest również okładka, która - z uwzględnieniem ewentualnego późniejszego recyklingu - nie została powleczona folią ani lakierami.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...