compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Olej Cynamonowy, 100%, 20 ml, naturalny, Esent
search

Olej cynamonowy to w zasadzie olejek eteryczny pozyskiwany z cynamonowaca cejlońskiego (łac. Cinnamomum zeylanicum Nees, Cinnamomum zeylanicum Breyne). Olej pozyskuje się przede wszystkim z liści i kory metodą destylacji parą wodną.

 

Olej ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. W kosmetyce i dermatologii cenione są jego właściwości rozgrzewające, ściągające i poprawiające ukrwienie skóry. Liczą się też właściwości antygrzybiczne. Zapobiega zaczopowaniom mieszków włosowych rozrzedzając wydzielinę łojowa, a przede  wszystkim jest bardzo skuteczną bronią w  walce z cellulitem.

Zastosowany jako olej do masażu wspomaga leczenie choroby reumatycznej, artretyzmu.

 

Sposób użycia.

Nie wolno stosować czystego olejku !!!!!

Nie wolno stosować olejku na skórę twarzy !!!!

Olejek/olej cynamonowy jest substancją bardzo silnie działającą na skórę.

Dlatego też przed użyciem należy go bezwzględnie rozcieńczyć !!!!

Olej bardzo dobrze rozpuszcza się w innych olejach :

oleju arganowym

oleju makedamia,

oleju ze słodkich migdałów.

Roztwór nie powinien zawierać więcej niż 2% olejku cynamonowego !!!!

 

Po rozcieńczeniu oleju, należy stosować go miejscowo na skórę w miejscach narażonych na powstawanie cellulitu. Można go też używać do nacierania stawów. Ze względu na intensywne działanie i mocny aromat, najlepiej go stosować na noc.

Należy spodziewać się silnego działania rozgrzewającego. Jako ciekawostkę dodam , że olejek znakomicie odstrasza komary, można go też stosować w niewielkich ilościach ( kilka kropel ) jako dodatek do aromatycznych kąpieli.

 

Informacje chemiczne.

 

Olejek zawiera ok. 55% aldehydu cynamonowego i do 18% eugenolu. Znaczna część aldehydu utlenia się do kwasu cynamonowego. W doskonalszych instalacjach destylacyjnych osiąga się wydajność 0,5–1,0%, a zawartość aldehydu cynamonowego waha się w zakresie 42–76% (w zależności od jakości surowca). Poza tym aldehydem olejki z kory zawierają wiele innych związków, od których zależy ich smak i zapach, np. keton metylowo-n-amylowy, furfural, L-α-pinen, L-felandren, p-cymen, aldehyd benzoesowy, aldehyd nonylowy, aldehyd fenylopropylowy (hydrocynamonowy), aldehyd kuminowy, L-linalol, eugenol, kariofylen.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy
 • Produkt Naturalny
  TAK
 • Zapach Naturalny
  TAK
 • Łagodne składniki myjące
  TAK
 • ean13
  5902574355195
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Olej Cynamonowy, 100%, 20 ml, naturalny, Esent

213 osób kupiło 384 sztuk

13,00 zł
Cena jednostkowa: 650,00 zł litr
Zadaj pytanie Zadaj pytanie

Olej ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Cenione są jego właściwości rozgrzewające, ściągające i poprawiające ukrwienie skóry. Liczą się też właściwości antygrzybiczne. Zapobiega zaczopowaniom mieszków włosowych rozrzedzając wydzielinę łojowa, a przede  wszystkim jest bardzo skuteczną bronią w  walce z cellulitem.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!
Ładowanie...