compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
search

Olejek do masażu, OLIWKA, regeneracja skóry suchej i łuszczącej się, FAIRTRADE, ZERO WASTE, 100 ml, Fair Squared

Naturalny, bezzapachowy olejek do masażu na bazie oliwy z oliwek pochodzącej ze sprawiedliwego handlu Fairtrade. Skóra bardzo powoli go wchłania.

Oliwa z oliwek jest powszechnie znana ze swoich właściwości rozgrzewających, przeciwzapalnych i z tego, że może się pobudzać krążenie krwi. Dzięki wysokiej zawartości kwasu oleinowego jest ceniona za zdolności regeneracyjne. Z tego powodu szczególnie nadaje się do skóry suchej i łuszczącej się. W razie potrzeby dla uzyskania zapachu można dodać olejek eteryczny według własnego upodobania.

CERTYFIKATY

Fairtrade International, krótko FLO, jest centralną organizacją narodowych organizacji Fairtrade. Ta organizacja została założona w roku 1997 w Bonn, z zamiarem połączenia wielu różnych marek i norm sprawiedliwego i uczciwego handlu. FLO składa się z dwóch gałęzi:

FLO e.V. opracowuje warunki i zasady, które muszą być spełnione, żeby otrzymać certyfikację Fairtrade. FLO-CerT (FLO certyfikacja) kontroluje dotrzymywanie tych zasad. To bardzo ważne, aby zapewnić, że handel jest naprawdę "fair".

Międzynarodowy system Fairtrade składa się dzisiaj z trzech sieci producentów, 25 narodowych organizacji Fairtrade, FLO e.V. i FLO-CERT. Organizacje Fairtrade przyznają znak jakości w poszczególnym kraju. W Niemczech jest to na przykład TransFair e.V., w Szwajcarii fundacja Max Havelaar i w Austrii Fairtrade Austria. Sieci producentów reprezentują wiele różnych grup producentów w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji (CLAC: Coordinadora Latinoamericana y del Caribe de Comercio Justo, AFN: African Fairtrade Network und NAP: Network of Asian Producers).

Pieczęć międzynarodowego stowarzyszenia “The Vegan Society” z siedzibą w Birmingham znajduje się globalnie nie tylko na produktach kosmetycznych, ale również na artykułach spożywczych, odzieży, produktach czyszczących i innych produktach. Gwarantuje ona, że w ogóle nie zawierą one zwierzęcych substancji. Produkty FAIR SQUARED są certyfikowane przez Vegan Society i spełniją ich normy. Poniżej wykaz norm:

• Zwierzęce składniki: Wytwórcy i producenci tego certyfikowanego produktu nie mogą stosować produktów zwierzęcych lub zwierzęcych produktów obocznych w produktach lub przy produkcji.
• Doświadczenia na zwierzętach: Opracowanie lub wytwarzanie produktu nie może uwzględniać lub nie mogło uwzględniać doświadczeń na zwierzętach. Ani we własnym imieniu firmy, ani w imieniu innych, którzy tę firme kontrolują.
• Genetycznie modyfikowane organizmy: Opracowanie lub wytwarzanie genetycznie modyfikowanych organizmów nie może obejmować lub nie mogło obejmować genów zwierzęcych lub substancji pochodzących od zwierząt. Produkty, których geny zostały zmienione, muszą być jako takie oznaczone.

Organizacja European Vegetarian Union szacuje, że w Europie żyje między 2% a 10% wegetarian. Większą część stanowią kobiety (Porównanie kobiet do mężczyzn wynosi 4,3 do 1). Popyt na produkty wolne od pochodzenia zwierzęcego wzrósł gwałtownie w ostatnich latach. Ten trend utrzymuje się szczególnie u młodych osób. Według badania firmy badawczej Mintel co piąty w wieku 16 -24 lat kupuje alternatywę do mięsa. Etycznie motywowani wegetarianie i weganie zwracają uwagę na to, że ich kosmetyki wolne są od produktów pochodzenia zwierzęcego. Dlatego ważne jest, że cała sieć dostawców i producentów jest odpowiednio dostosowana do wegan. Obejmuje to również klej i taśmę do pakowania bez pochodzenia zwierzęcego lub brak wykorzystywania zwierząt przy zbiorach surowców.

NATRUE jest w 2007 założonym, międzynarodowym, nie zorientowanym dla zysku związkiem z siedzibą w Brukseli. Jego celem jest chronić i wspierać naturalne i biologiczne kosmetyki na całym świecie. Produkty certyfikowane pieczęcią NATRUE są zawsze wykonane jak najbardziej naturalnie.

Praktycznie znaczy to:

– Zastosowanie naturalnych i biologicznych składników
– Delikatny proces produkcji
– Praktyki przyjazne dla środowiska
– Rezygnacja z syntetycznych substancji zapachowych lub barwnikowych
– Rezygnacja ze składników petrochemii, oleju silikonowego oraz pochodnych silikonu
– Rezygnacja ze składników genetycznie zmodyfikowanych
– Rezygnacja z naświetlania produktów końcowych lub składników roślinnych

Ingredients:

INCI: Vitis Vinifera Seed Oil, Olea Europaea Oil (Olive Oil *), Caprylic/Capric Triglyceride, Coco Caprylate, Parfum, Tocopherol, Linalool, D-Limonene, Geraniol, Citronellol, Citral, Cinnamal

W tym składniki pochodzące ze sprawiedliwego handlu (FAIRTRADE) 6%.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
4910298
Nowy
 • Natrue
  TAK
 • Vegan
  TAK
 • Fair Trade
  TAK
 • Ilość w kartonie
  6
 • Produkt Naturalny
  TAK
 • Halal
  TAK
 • W szklanym opakowaniu
  TAK
 • ean13
  4260365855264
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Olejek do masażu, OLIWKA, regeneracja skóry suchej i łuszczącej się, FAIRTRADE, ZERO WASTE, 100 ml, Fair Squared

6 osób kupiło 13 sztuk

45,52 zł
Cena jednostkowa: 455,20 zł litr
Shop.BetterLandGlobal 1 pkt. za zakup
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Shop.BetterLandGlobal 1 pkt. za zakup
Blisko

Naturalny, bezzapachowy olejek do masażu na bazie oliwy z oliwek pochodzącej ze sprawiedliwego handlu Fairtrade. Szczególnie nadaje się do skóry suchej i łuszczącej się. Skóra bardzo powoli go wchłania.

Oliwa z oliwek jest powszechnie znana ze swoich właściwości rozgrzewających, przeciwzapalnych i z tego, że może się pobudzać krążenie krwi. Dzięki wysokiej zawartości kwasu oleinowego jest ceniona za zdolności regeneracyjne

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...