compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
search
search
search
search
search
search

Citriodiol-Spray-768x512 — kopia.jpg

Naturalny spray na komary i kleszcze, ochrona do 6h, 75ml, MozziWatch

Płyn w sprayu przeznaczony do stosowania na skórę w celu odstraszania komarów, kleszczy i kuczmanów. Zapewnia ochronę przez 6 godzin przed komarami, 4 godziny przed kuczmanami i 5 godzin przed kleszczami.

Bez DEET, bez GMO.

Może być stosowany u dzieci od 6 miesiąca życia i kobiet w ciąży.

Produkt jest preparatem biobójczym w myśl ustawy o produktach biobójczych. Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 9591/23

Przed użyciem przeczytać etykietę.

Dawka skuteczna: 1ml/600 cm2.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

kod UFI: H6QA-D1KY-R113-H3GT

Sposób użycia

MozziWatch_Spray_ExtraWize-pesr9v6yhgqv1unymce65ems1s0q7fbqh0k2kk6nvc.jpg

Napełnić pompkę. Rozpylać w pozycji pionowej równomiernie na odsłoniętą skórę. Unikać kontaktu z oczami. Nie spożywać. Nanosić u małych dzieci omijając ręce. Stosować raz dziennie u dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat. Nie stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca. Odpowiedni do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat do dwóch razy dziennie. 

Składniki

Substancja czynna: Olejek z eukaliptusa cytrynowego, uwodniony, cyklizowany, 300 g/kg (Citriodiol®), (CAS nr: 1245629-80-4)

Cytriodiol otrzymywany jest z olejku z drzewa eukaliptusowego cytrynowego w procesie destylacji z parą wodną i wzmacniany w prostym procesie konwersji.

Citriodiol jest wytwarzany poprzez naśladowanie i przyspieszanie naturalnego starzenia się liści Eucalyptus Citriodora, w wyniku czego powstaje wysoce skuteczny składnik aktywny, poparty solidnymi danymi i zatwierdzony przez wiodące autorytety międzynarodowe.

Produkcja olejków eterycznych jest z natury ekologiczną działalnością, ponieważ zdrowie i witalność gleby i samych drzew odgrywają kluczową rolę w jakości produkowanego olejku. Do ekstrakcji olejku stosuje się destylację parową. Jest to stary proces, w którym wykorzystuje się wyłącznie liście i gałązki, bez konieczności zbierania całego drzewa.

Przyjazny rodzinie

Dokładnie przetestowano profil niskiej toksyczności i niskie właściwości wchłaniania przezskórnego zapewniają bezpieczne stosowanie przez dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

shutterstock_1715518687-768x512 — kopia.jpg shutterstock_1703239003-768x512 — kopia.jpg

Bezpieczny dla środowiska

Oprócz wielu badań toksykologicznych Citriodiolu w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktu dla konsumentów, przeprowadzono rygorystyczne badania środowiskowe, aby upewnić się, że produkt nie jest szkodliwy dla środowiska.

Testy te wykazały, że Citriodiol ulega szybkiemu rozkładowi, zatem w przeciwieństwie do wielu syntetycznych alternatyw, takich jak DEET, nie gromadzi się w glebie, ani drogach wodnych do potencjalnie szkodliwych poziomów. Citriodiol pozyskiwany jest z naturalnego oleju roślinnego wolnego od GMO, jest organiczny i nie jest toksyczny dla ptaków, pszczół miodnych i innych owadów pożytecznych dla środowiska.

Citriodiol został zatwierdzony przez ECOCERT jako surowiec spełniający standardy COSMOS dotyczące składników organicznych i naturalnych. Jako składnik zatwierdzony przez COSMOS, Citriodiol może być stosowany w produktach końcowych, które mają uzyskać certyfikat COSMOS Natural lub COSMOS Organic.

Atest ECOCERT otrzymują wyłącznie surowce, które spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące pochodzenia materiału (np. nie zawierają GMO, nie zagrażają gatunkom) i materiał musi także spełniać rygorystyczne kryteria związane z przetwarzaniem materiału.

Amerykański raport konsumencki pokazuje, że produkty Citriodiol są tak samo skuteczne jak najlepsze syntetyczne alternatywy i znacznie LEPSZE w porównaniu z innymi naturalnymi repelentami.

Odstrasza:

Komary - Badania laboratoryjne i terenowe wykazały całkowitą ochronę przed różnymi gatunkami komarów aż do 8 godzin.

Kleszcze - Badanie zatwierdzone przez amerykańską EPA (2019) wykazało całkowitą ochronę przed kleszczami jeleniowatymi, kleszczami samotników i kleszczami brunatnymi przez okres do 10 godzin.

Muszki - Badanie Blackwell (2013) wykazało, że środek na bazie Citriodiolu w stężeniu 30% daje 100% ochronę

Inne owady - Zapewnia ochronę przed muchami (w tym muchami piaskowymi i stajennymi), pijawkami lądowymi i wszami.

UWAGA

Zawiera:

Olejek z eukaliptusa cytrynowego, uwodniony, cyklizowany (Citriodiol®); etanol, propan-2-ol

 • Działa drażniąco na oczy. (H319) 
 • Łatwopalna ciecz i pary. (H226) 
 • Zawiera cytronelal, cytronelol, eukaliptol, limonen i linalol. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. (EUH208)
 • Chronić przed dziećmi. (P102) 
 • Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. (P271)
 • Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. (P210)

Pierwsza pomoc

 • W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. (P305 + P351 + P338)
 • W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: W przypadku złego samopoczucia zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza. (P301+P314)
 • Wdychanie: Może powodować nudności, bóle głowy, zawroty głowy i zatrucie. Natychmiast przenieść osobę narażoną na świeże powietrze.
 • Kontakt ze skórą: Przemyć dokładnie skórę wodą z mydłem. 
 • Sprowadzić pomoc lekarską, jeśli nadal występuje dyskomfort.
 • Spożycie może wywołać depresję ośrodkowego układu nerwowego.
 • Niebezpieczeństwo poważnego podrażnienia oczu. Tymczasowe podrażnienie skóry po bezpośrednim kontakcie u osób wrażliwych.

Zawartość/pojemnik usuwać do miejsc przeznaczonych do składowania i utylizacji odpadów zgodnie z lokalnymi przepisami.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
 • EcoCert
  TAK
 • ean13
  4744457010217

Naturalny spray na komary i kleszcze, ochrona do 6h, 75ml, MozziWatch

76 osób kupiło 195 sztuk

28,99 zł
Cena jednostkowa: 386,44 zł litr
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Blisko

Płyn w sprayu przeznaczony do stosowania na skórę w celu odstraszania komarów, kleszczy i kuczmanów. Zapewnia ochronę przez 6 godzin przed komarami, 4 godziny przed kuczmanami i 5 godzin przed kleszczami. Może być stosowany u dzieci od 6 miesiąca życia oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...