compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Proszek z BIO indygowca, w 100% naturalny + książeczka z przepisami kosmetycznymi, 100 g, Indus Valley
search

Proszek z BIO indygowca, w 100% naturalny + książeczka z przepisami  kosmetycznymi, ECOCERT, 100 g, Indus Valley

Skomponuj swój wymarzony odcień samodzielnie!
Dzięki możliwości stworzenia własnej mieszanki ziół koloryzujących i henny możesz osiągnąć kolor idealny dla siebie lub wzmocnić i odżywić swoje włosy z podkreśleniem ich naturalnego odcienia. Kombinacji kolorystycznych jest bardzo wiele.

Czysty, w 100% ekologiczny proszek z indygowca (Indigofera Tinctoriado koloryzacji włosówpozyskiwany z suszonych liści indygowca. Zawiera indygokarmin, który nadaje włosom ciemne kolory od brązowego do czarnego, z dodatkowym połyskiem.

O proszku z BIO indygowca

 • naturalny surowiec pochodzący z upraw ekologicznych,

 • został przebadany i uzyskał odpowiednie certyfikaty, w tym EcoCert - certyfikat o wyśrubowanych normach i wysokim stopniu zaufania, 

 • stosowany w celu pielęgnacji i poprawy ogólnej kondycji włosów,

 • wymieszaj z henną, żeby nadać kolor i/lub pokryć siwe włosy,

 • jest pozbawiony chemicznych składników obecnych w wielu komercyjnych farbach: PPD, amoniaku, metali ciężkich, nadtlenku wodoru, 

 • proszek ma bardzo drobną strukturę, dzięki czemu koloryzacja jest łatwiejsza - podczas łączenia proszku z wodą nie tworzą się grudki,

 • jest biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Skład

Proszek z indygowca (Indigofera Tinctoria)

Certyfikaty 

EcoCert to francuska organizacja certyfikująca produkty ekologiczne działająca od 1991 roku. Choć początkowo skupiała się na promocji rolnictwa ekologicznego, z czasem rozszerzyła swój zakres certyfikacji także na kosmetyki, środki czystości i tekstylia. Aby kosmetyk otrzymał certyfikat EcoCert, musi spełnić wyśrubowane wymagania:

 • skład produktu musi w minimum 95% składać się ze składników roślinnych pochodzenia ekologicznego,

 • minimum 10% składników musi być organicznymi składnikami certyfikowanymi,

 • składniki produktu oraz sam produkt nie mogą: być zanieczyszczone, narażone na szkodliwe promieniowanie, nie zawierać nitrozoamin, być modyfikowane genetycznie czy testowane na zwierzętach,

 • opakowanie musi być biodegradowalne lub recyklowalne,

 • proces produkcji musi być przejrzysty i czysty,

 • firma musi w sposób ekologiczny zarządzać swoimi odpadami i zużyciem energii.

Ponieważ Indygo Indus Valley w 100% składa się z certyfikowanych ziół z ekologicznych upraw, produkt ten otrzymał certyfikat EcoCert.

USDA, czyli Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, certyfikuje organiczne uprawy w oparciu o szereg kryteriów:

 • sposób sadzenia i siania roślin,

 • sposób nawożenia ziemi,

 • sposoby radzenia sobie ze szkodnikami, grzybami, chorobami i chwastami,

 • stosowane techniki uprawne,

 • używane materiały.

Ekologiczne Indygo Indus Valley spełniają wszystkie kryteria wyszczególnione przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, w związku z czym otrzymały certyfikat organiczności USDA.

India Organic jest certyfikatem przyznawanym produktom roślinnym hodowanym w sposób ekologiczny. Certyfikat wydawany jest przez akredytowane laboratoria, które sprawdzają zgodność produktu z Narodowym Programem Ekologicznej Produkcji wydanym przez indyjskie Ministerstwo Handlu i Przemysłu.

Certyfikat India Organic oznacza, że składniki użyte w produkcie i/lub sam produkt wyprodukowane zostały w sposób ekologiczny, bez użycia pestycydów, sztucznych nawozów i hormonów.

Sposób użycia

Wymieszaj indygo z henną i ciepłą wodą w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać gęstą pastę. Dodaj jogurt, aby uzyskać dodatkową miękkość.
Zwilż włosy. Nakładaj pędzelkiem na włosy, pasmo po paśmie. Pozostaw na włosach przez 40-60 minut, po czym spłucz obficie wodą.
W przypadku włosów siwych lub blond zalecamy prepigmentację włosów henną.

Zalecane proporcje indygo i henny dla uzyskania różnych odcieni:

Indygo/henna
Miękki czarny 4:1
Ciemny brąz 3:2
Brąz 2:3
Jasny brąz 1:4

Aby uzyskać wymarzony efekt zapoznaj się z etykietą umieszczoną na opakowaniu oraz z dołączoną do niego książeczką z przepisami kosmetycznymi.

Uwaga
Pamiętaj, że wynik farbowania jest zależny od rodzaju i koloru włosów, czasu aplikacji i użycia ciepła. To nie jest farba chemiczna, która daje natychmiastowe rezultaty. Jeśli Twoje włosy były pielęgnowane i koloryzowane chemicznie, uzyskanie odpowiednich wyników może wymagać czasu. Poczekaj kilka dni, aby ocenić efekt farbowania - kolor włosów będzie stawał się ciemniejszy przez 5 dni po aplikacji. Regularne stosowanie zapewnia najlepsze rezultaty. Możesz łączyć indygo, hennę i hennę bezbarwną w celu tworzenia nowych odcieni.

Zalecenia i środki bezpieczeństwa

Przed użyciem wykonaj test wrażliwości, ponieważ w niektórych przypadkach nawet zioła mogą uczulać. Podczas aplikacji noś rękawiczki. Odpowiedni powyżej 12 roku życia. Tylko do użytku zewnętrznego. Nie używać w okolicach oczu oraz na skaleczenia i otarcia. W przypadku dostania się do oczu przemyć wodą. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, poza zasięgiem dzieci. Wyprodukowano w Indiach.

O firmie Indus Valley

Producent w 100% ekologicznych i wegańskich farb do włosów na bazie ziół i henny. Wysoka jakość produktów firmy oraz jej poszanowanie dla środowiska naturalnego sprawiły, że hale produkcyjne oraz część produktów Indus Valley otrzymały jeden z najwyżej cenionych i najtrudniejszych do zdobycia certyfikatów eko - ECOCERT. Również USDA, czyli Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, docenił starania firmy i odznaczył swoim certyfikatem USDA Organic.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy
 • EcoCert
  TAK
 • USDA ORGANIC
  TAK
 • Biodegradowalny
  TAK
 • Ilość w opakowaniu zbiorczym
  72
 • Produkt Naturalny
  TAK
 • Zapach Naturalny
  TAK
 • Oil Palm Free
  TAK
 • ean13
  8904061207373
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Proszek z BIO indygowca, w 100% naturalny + książeczka z przepisami kosmetycznymi, ECOCERT, 100 g, Indus Valley

113 osób kupiło 633 sztuk

18,99 zł
Cena jednostkowa: 189,90 zł kg
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Blisko

Skomponuj swój wymarzony odcień samodzielnie!  
Dzięki możliwości stworzenia własnej mieszanki ziół koloryzujących i henny możesz osiągnąć kolor idealny dla siebie lub wzmocnić i odżywić swoje włosy z podkreśleniem ich naturalnego odcienia. 

Czysty, w 100% ekologiczny proszek z indygowca (Indigofera Tinctoria jest pozyskiwany z suszonych liści indygowca. Nadaje włosom ciemne kolory od brązowego do czarnego, z dodatkowym połyskiem.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...