Francuska Glinka Zielona Montmorillonite, Calaya, 100g, ESENT
Glinka zielona jest wydobywana w kopalniach południowej Francji, suszona na słońcu, oczyszczana i mielona mechanicznie. Jest substancją w 100% naturalną, co poświadcza przyznany jej certyfikat ECO CERT.
Działanie:
Glinka zielona jest zalecana przede wszystkim do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej, Dzięki swym właściwościom antyseptycznym i oczyszczającym. Działa przeciwzapalnie (wzmacniając system immunologiczny organizmu), oczyszcza skórę z toksyn, przyspiesza gojenie się, ranek/wyprysków na skórze. Nie bez znaczenia jest jej działanie regulujące pH skóry, a także odżywiające (wzbogaca skórę w składniki mineralne). Na koniec nie można nie wspomnieć o jej działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym, poprzez poprawienie cyrkulacji krwi w skórze.
Stosowanie:
Glinka zielona jest najczęściej stosowana w formie maseczek. Najprostsza maseczką do cery tłustej jest glinka wymieszana z wodą do konsystencji „papki” (na 4 łyżki glinki ok 3 łyżek wody). Maseczkę tę można wzbogacić o dodatkowe składniki, np. klika kropel kwasu hialuronowego. Maseczkę nakładamy na czystą skórę, na okres od 15 do 20 minut, po czym zmywamy ją ciepłą wodą. Aby maska nie wyschła na twarzy wskazane jest przykrycie maseczki wilgotnym kompresem.
W przypadku skóry suchej, zmęczonej, zamiast wody do maseczki, dodajemy dowolnego oleju (nie musi być to drogi olej arganowy, z powodzeniem można zastosować tańszy olej z orzechów makadamii, bądź ze słodkich migdałów). Proporcje pozostają podobne: na 4 łyżki glinki 3 łyżki oleju.
Glinkę możemy stosować też jako dodatek do kąpieli w tym przypadku, do wanny wsypujemy ok pół szklanki glinki. Kąpiel powinna trwać przynajmniej 20 minut, po kąpieli nie wycieramy skóry, a jedynie owijamy się ręcznikiem.
W przypadku gdy chcemy „zafundować” włosom kuracje na bazie glinki, należy wymieszać 20ml glinki (cztery łyżeczki), 20ml wody i 10ml oleju (znakomicie w tej roli sprawdzi się olej rycynowy). Po otrzymaniu papki nakładamy ją na włosy i pozostawiamy na ok. 20 minut, po czym zmywamy delikatnym szamponem. Otrzymana w ten sposób maseczka zmniejsza łamliwość i wypadanie włosów, poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwłupieżowo.
Istnieje wiele innych zastosowań glinki , choćby w formie okładów, gdzie glinkę zmieszaną z wodą (proporcje jak na maseczkę), smarujemy chore miejsce, następnie owijamy je ciepłym ręcznikiem, bądź kładziemy dodatkowo termofor.
Podczas sporządzania maseczek używamy tylko ceramiczne, bądź drewniane naczynia i narzędzia.
NIE STOSUJEMY NA ŚWIEŻE, OTWARTE, BĄDŹ KRWAWIĄCE RANY… i to w zasadzie jedyne przeciwskazanie.
Przechowywanie:
Glinkę przechowujemy w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, nie narażamy na działanie promieni słonecznych.
Informacje chemiczne:
INCI Illite, Montmorillonite, Kaolinite, Calcite
W glince wyróżniamy około około 20 różnych soli mineralnych: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk krzem, mangan, miedź, selen i tlenki żelaza.
Wygląd i konsystencja: jasnozielony zielony drobny proszek, pył.
Płaska łyżeczka 5ml waży około 2.5g.
Informacje o pochodzeniu:
Surowiec importowany z Francji, konfekcjonowany w Polsce, w atmosferze gazu obojętnego.
Glinka Montmorillonite polecana jest do cery tłustej, mieszanej, normalnej, która potrzebuje oczyszczenia i maksymalnej regeneracji, remineralizacji, odżywienia.
Glinki stosuje się bardzo prosto. Wystarczy łyżeczkę glinki wymieszać z łyżeczką wody do uzyskania konsystencji papki. Nałożyć równomiernie na twarz. Po 10 - 15 minutach zmyć dokładnie twarz i nałożyć krem nawilżający lub wklepać olej (np. z awokado lub herbaciany), stosownie do własnych potrzeb.
Maseczki:
Maseczki pobudzają krążenie, nawilżają i ujędrniają skórę, uspokajają nerwy.
Najprostszą maseczką jest zmieszanie łyżeczki glinki z małą ilością wody, do uzyskania papki. Papka nie musi być gęsta. Taką papką smaruje się twarz i zostawia na 20-30 minut. Na maseczkę można położyć wilgotną chusteczkę, żeby nie wyschła zbyt szybko.
Zamiast wody można do sporządzenia maseczki użyć herbaty ziołowej na przykład z krwawnika, skrzypu, dziurawca lub rumianku. Można przyrządzić ją z dodatkiem miodu, soku z cytryny lub octu jabłkowego. Taka maseczka jest szczególnie korzystna dla cery tłustej i trądzikowej.
Dla cery dojrzałej i suchej korzystne jest zmieszanie glinki zielonej z sokiem ogórkowym, marchewkowym, twarożkiem, oliwą z oliwek, olejem z zarodków pszennych.
Kąpiele:
Kąpiele mineralne stosuje się w ten sposób, że wsypuje się pół szklanki glinki do wanny z wodą do kąpieli. Po takiej kąpieli zaleca się nie wycierać się ręcznikiem, tylko owinąć się w ręcznik, jak skóra jest jeszcze wilgotna i wypocić się w łóżku.
Mycie włosów:
Do mycia włosów trzeba zmieszać glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty. Taką pastę nanieść na włosy i głowę i dobrze wymasować. Poczekać kilka minut i spłukać.
Ciepłe okłady:
Pastą jak na maseczkę smaruje się chore miejsce (stawy, mięśnie, gardło, czoło, ucho itd.), następnie owija się je mokrym, ciepłym ręcznikiem. Położenie na okładzie termoforu wzmaga działanie okładu.
Płukanki:
Przy bólach gardła, zapaleniu migdałów czy anginie można robić płukanie gardła wodą lub herbatą z rozpuszczoną glinką. Łyżeczkę glinki rozpuszcza się w szklance ciepłej wody lub herbaty szałwiowej. .
Przy przyrządzaniu maseczek i napojów mineralnych z glinką zieloną bardzo ważne jest, by nie używać żadnych metalowych przedmiotów (łyżek, kubków itp.)
Kuracja antycellulitowa:
Mieszamy 3-4 łyżeczki glinki z wodą i nakładamy na ciało, głównie uda, pośladki, ramiona, obwijamy folią lub ręcznikami, pozostawiamy na około 40 min, po takiej kuracji polecamy olejek antycellulitowy.
Typ: 100% Francuska Glinka Zielona Montmorillonite, bardzo rozdrobniona, kolor zielony
Import: Francja
-
Produkt NaturalnyTAK
-
Zapach NaturalnyTAK
-
Łagodne składniki myjąceTAK
-
ean135902574355263
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze
Zaloguj się