compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Lista produktów marki GReco products

Firma GReco jest grecką firmą wysokiej jakości greckich tradycyjnych produktów z certyfikatem ekologicznym. Specjalizuje się w ziołach leczniczych i aromatycznych. Greco było pierwszą firmą, która wprowadziła na polski rynek grecki gojnik BIO.

Surowce są zbierane ręcznie, poprawnie według naszej najlepszej wiedzy zielarskiej i w ilościach, które nie szkodzą naturze. Ponadto są suszone w tradycyjny sposób.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Κάλλιο προλαβάνειν, παρά θεραπεύειν
Hipokrates, 460-377 p.n.e.

Firma GReco jest grecką firmą wysokiej jakości greckich tradycyjnych produktów z certyfikatem ekologicznym. Specjalizuje się w ziołach leczniczych i aromatycznych. Greco było pierwszą firmą, która wprowadziła na polski rynek grecki gojnik BIO (2 odmiany).

W GReco pracują eksperci z branży zielarskiej i leśniczej, zespół liczy ok. 7 osób. Do tego dochodzą pracownicy zatrudniani do zbioru ziół. 

Greckie zioła to część naszej historii. Jesteśmy magistrami leśnictwa, ale nie chodzi nam tylko o ekologię. Ważne jest dla nas także podtrzymanie tradycji. Z tego powodu nie używamy maszyn, surowce są zbierane ręcznie, poprawnie według naszej najlepszej wiedzy zielarskiej i w ilościach, które nie szkodzą naturze. Ponadto są suszone w tradycyjny sposób. Posiadamy pozwolenie na zbiory dzikich ziół takich jak czystek, oregano, tymianek, rozmaryn, liście oliwne dzikie, krwawnik czy dziurawiec z lasów.

W ramach zajęć edukacyjnych współpracujemy z Instytutem Zielarstwa Polskiego, gdzie podczas wykładów mamy okazję przekazywać historyczną i naukową wiedzę związaną z mocą ziół środziemnomorskich. 

Ponadto jako firma wspieramy kulturę grecko-polską, szczególnie muzyczną, bo wierzymy, że kultura łączy ludzi i prowadzi do ich rozwoju. 

Chrystos Markopulos - właściciel firmy

Jak to się stało ze jakiś Grek, a w dodatku leśnik z zawodu, wprowadził na polski rynek śródziemnomorskie zioła, takie jak gojnik, czystek i inne? Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej historii…

Urodziłem się w Polsce, a dokładnie w Zgorzelcu, tam, gdzie od lat 50tych miasto żyło jednocześnie w rytmie poloneza i sirtaki. W 100% Grek, który nie ma potrzeby udawać „greka”, ale w jego sercu jest też miejsce dla polskiej ojczyzny, która mi dała mu możliwość odkrycia swoich pasji, takich jak muzyka, rysunek i miłość do matki natury. Z ich powodu skończyłem w Grecji, do której wróciliśmy całą rodziną w 1990r., wyższe studia leśnictwa i architektury krajobrazu (specjalizacja zielone mosty i ogrody zdrowotne-ziołowe). To, czego mi brakowało w greckich miastach, to była przestrzeń zieleni i parki, które spotykasz w każdym małym i dużym mieście w Polsce, między innymi w Zgorzelcu. Natomiast grecka natura poza miastami jest tak bogata, że zachwycała mnie na każdym kroku swoją urodą. Znajdują się tu endemiczne rośliny i mnóstwo dziko rosnących ziół leczniczych i aromatycznych, używanych od starożytności przez naszych słynnych lekarzy jak Hipokrates, Dioskurydes, Asklepios. One zainspirowały naszą grupę leśników do stworzenia kooperatywy zajmującej się zbiorami dziko rosnących ziół oraz uprawą roślin leczniczych.

Współpracuję z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, gdzie jestem wykładowcą. Zajmuję się tematyką śródziemnomorskich ziół i ich właściwości: https://instytutzielarstwa.pl/kadra/

Celem mojej firmy jest dostarczenie wysokiej jakości surowca do sklepów zielarsko-medycznych, lekarzy i terapeutów oraz sklepów ze zdrową żywnością, którzy szukają produktów BIO wyróżniających się wysoką jakością. Dla nas sam certyfikat BIO to tylko jeden z parametrów jakości naszych produktów. Zioła są zbierane ręcznie co rok, w odpowiednim sezonie, a nawet w ściśle określonej porze dnia i suszone tradycyjnie – bez użycia promieniowania, a potem sortowane i pakowane ręcznie.

Nie ukrywam, że czas pandemii był dla naszej firmy trudny, podobnie zresztą jak dla wielu małych firm w Europie. Dodatkowo w 2021 roku mieliśmy ogromne pożary, które strawiły wszystkie ule członka naszej grupy (106 szt.) oraz 2 pola, z których zbieraliśmy dziko rosnące zioła. Przy okazji składam duże podziękowanie polskiej straży pożarnej, która przyjechała na pomoc i mieliśmy okazję porozmawiać z nimi i podarować im symboliczne prezenty. 

Nagrody na polskim rynku:

1) Złoty medal za Gojnik z Olimpu BIO.
2) Złote wyróżnienie na najlepszy czystek.
3) Gold Award publiczności na najsmaczniejszą oliwę w limitowanej wersji ze starych, greckich odmian oliwek.
4) Gold Award za zagraniczny produkt „dzikie oregano górskie”. 

Filtry

Kategorie
Cena
Filtruj
Ładowanie...