Kategorie

Lista produktów i opis tego producenta  GReco products

Firma GReco jest grecką firmą wysokiej jakości greckich tradycyjnych produktów z certyfikatem ekologicznym. Specjalizuje się w ziołach leczniczych i aromatycznych. Greco było pierwszą firmą, która wprowadziła na polski rynek grecki gojnik BIO.

Surowce są zbierane ręcznie, poprawnie według naszej najlepszej wiedzy zielarskiej i w ilościach, które nie szkodzą naturze. Ponadto są suszone w tradycyjny sposób.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Κάλλιο προλαβάνειν, παρά θεραπεύειν
Hipokrates, 460-377 p.n.e.


Firma GReco jest grecką firmą wysokiej jakości greckich tradycyjnych produktów z certyfikatem ekologicznym. Specjalizuje się w ziołach leczniczych i aromatycznych. Greco było pierwszą firmą, która wprowadziła na polski rynek grecki gojnik BIO (2 odmiany).


W GReco pracują eksperci z branży zielarskiej i leśniczej, zespół liczy ok. 7 osób. Do tego dochodzą pracownicy zatrudniani do zbioru ziół. 


Greckie zioła to część naszej historii. Jesteśmy magistrami leśnictwa, ale nie chodzi nam tylko o ekologię. Ważne jest dla nas także podtrzymanie tradycji. Z tego powodu nie używamy maszyn, surowce są zbierane ręcznie, poprawnie według naszej najlepszej wiedzy zielarskiej i w ilościach, które nie szkodzą naturze. Ponadto są suszone w tradycyjny sposób. Posiadamy pozwolenie na zbiory dzikich ziół takich jak czystek, oregano, tymianek, rozmaryn, liście oliwne dzikie, krwawnik czy dziurawiec z lasów.


W ramach zajęć edukacyjnych współpracujemy z Instytutem Zielarstwa Polskiego, gdzie podczas wykładów mamy okazję przekazywać historyczną i naukową wiedzę związaną z mocą ziół środziemnomorskich. 


Ponadto jako firma wspieramy kulturę grecko-polską, szczególnie muzyczną, bo wierzymy, że kultura łączy ludzi i prowadzi do ich rozwoju. Chrystos Markopulos - właściciel firmy


Jak to się stało ze jakiś Grek, a w dodatku leśnik z zawodu, wprowadził na polski rynek śródziemnomorskie zioła, takie jak gojnik, czystek i inne? Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej historii…


Urodziłem się w Polsce, a dokładnie w Zgorzelcu, tam, gdzie od lat 50tych miasto żyło jednocześnie w rytmie poloneza i sirtaki. W 100% Grek, który nie ma potrzeby udawać „greka”, ale w jego sercu jest też miejsce dla polskiej ojczyzny, która mi dała mu możliwość odkrycia swoich pasji, takich jak muzyka, rysunek i miłość do matki natury. Z ich powodu skończyłem w Grecji, do której wróciliśmy całą rodziną w 1990r., wyższe studia leśnictwa i architektury krajobrazu (specjalizacja zielone mosty i ogrody zdrowotne-ziołowe). To, czego mi brakowało w greckich miastach, to była przestrzeń zieleni i parki, które spotykasz w każdym małym i dużym mieście w Polsce, między innymi w Zgorzelcu. Natomiast grecka natura poza miastami jest tak bogata, że zachwycała mnie na każdym kroku swoją urodą. Znajdują się tu endemiczne rośliny i mnóstwo dziko rosnących ziół leczniczych i aromatycznych, używanych od starożytności przez naszych słynnych lekarzy jak Hipokrates, Dioskurydes, Asklepios. One zainspirowały naszą grupę leśników do stworzenia kooperatywy zajmującej się zbiorami dziko rosnących ziół oraz uprawą roślin leczniczych.


Współpracuję z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, gdzie jestem wykładowcą. Zajmuję się tematyką śródziemnomorskich ziół i ich właściwości: https://instytutzielarstwa.pl/kadra/Celem mojej firmy jest dostarczenie wysokiej jakości surowca do sklepów zielarsko-medycznych, lekarzy i terapeutów oraz sklepów ze zdrową żywnością, którzy szukają produktów BIO wyróżniających się wysoką jakością. Dla nas sam certyfikat BIO to tylko jeden z parametrów jakości naszych produktów. Zioła są zbierane ręcznie co rok, w odpowiednim sezonie, a nawet w ściśle określonej porze dnia i suszone tradycyjnie – bez użycia promieniowania, a potem sortowane i pakowane ręcznie.


Nie ukrywam, że czas pandemii był dla naszej firmy trudny, podobnie zresztą jak dla wielu małych firm w Europie. Dodatkowo w 2021 roku mieliśmy ogromne pożary, które strawiły wszystkie ule członka naszej grupy (106 szt.) oraz 2 pola, z których zbieraliśmy dziko rosnące zioła. Przy okazji składam duże podziękowanie polskiej straży pożarnej, która przyjechała na pomoc i mieliśmy okazję porozmawiać z nimi i podarować im symboliczne prezenty. 


Nagrody na polskim rynku:


1) Złoty medal za Gojnik z Olimpu BIO.
2) Złote wyróżnienie na najlepszy czystek.
3) Gold Award publiczności na najsmaczniejszą oliwę w limitowanej wersji ze starych, greckich odmian oliwek.
4) Gold Award za zagraniczny produkt „dzikie oregano górskie”. 


More

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie