compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Kubeczek menstruacyjny Yuuki RAINBOW Line, rozmiar S (1), zestaw: kubeczek + pojemnik do dezynfekcji
search
Kubeczek menstruacyjny Yuuki RAINBOW Line, rozmiar S (1), zestaw: kubeczek + pojemnik do dezynfekcji
search
Kubeczek menstruacyjny Yuuki RAINBOW Line, rozmiar S (1), zestaw: kubeczek + pojemnik do dezynfekcji
search
Kubeczek menstruacyjny Yuuki RAINBOW Line, rozmiar S (1), zestaw: kubeczek + pojemnik do dezynfekcji
search

Kubeczek menstruacyjny Yuuki RAINBOW line, rozmiar L (2), zestaw: kubeczek + pojemnik do dezynfekcji

Kubeczki menstruacyjne są niesamowitą alternatywą dla pozostałych środków higienicznych: tamponów i podpasek. W Drogerii Ekologicznej Better Land zgodnie twierdzimy, że są niekwestionowanym następcą tamponów. Wysoko cenimy ich ekologię i idącą za tym oszczędność dla budżetu klientek.

Zawartość zestawu:

 • kubeczek menstruacyjny Yuuki L (2) model RAINBOW Line,
 • pojemniczek do dezynfekcji w kolorze wiśniowym,
 • opakowanie wraz z instrukcją użytkowania.

Dlaczego warto wybrać Yuuki RAINBOW?

 1. Model RAINBOW doskonale sprawdza się u pań, które potrzebują bardziej miękkiego kubeczka. Rainbow jest o wiele bardziej miękki niż Yuuki Classic, a także trochę bardziej miękki od Yuuki Soft.
 2. Yuuki Rainbow jest kubeczkiem wyjątkowym, każdy model jest niepowtarzalny, nie ma dwóch takich samych kubeczków! (Zdjęcie pokazuje poglądowo, jak będzie mniej więcej wyglądał kubeczek, ale układ wzoru na każdym kubeczku jest inny).
 3. Kubeczek menstruacyjny Yuuki został stworzony przez europejską firmę specjalizującą się w wyrobach medycznych.
 4. Silikon medyczny, z którego wykonano Yuuki, jest certyfikowany i produkowany w kontrolowanych warunkach na terenie Niemiec.
 5. Jest ekonomiczny - jego koszt zwraca się całkowicie maksymalnie po 8 miesiącach użytkowania.
 6. Dzięki wielorazowości, Yuuki jest niesaowicie ekologiczny! Używając kubeczka menstruacyjnego Yuuki nie produkujesz odpadów sanitarnych, których utylizacja i produkcja zagrażają środowisku.
 7. Miseczka menstruacyjna Yuuki jest bardzo komfortowa i praktyczna.
 8. Nie musisz się ograniczać: kubeczek może być używany przy każdej aktywności sportowej.
 9. Nie wywołuje alergii.
 10. Kieliszek menstruacyjny Yuuki jest wytrzymały, gładki, elastyczny, łatwy w użyciu i bezpieczny.

Kubeczki menstruacyjne Yuuki zostały wykonane z silikonu medycznego

Jest to jeden z najlepszych materiałów, z których produkuje się kubeczki menstruacyjne. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, hamuje namnażanie się bakterii oraz ich przywieranie do ścianek kubeczka. Dzięki temu łatwo jest go wyczyścić i zdezynfekować nawet w warunkach domowych. Ponieważ jest hipoalergiczny, nie podrażnia oraz nie wywołuje alergii. Ze względu na to, że nie absorbuje płynów i nie wchodzi w reakcje chemiczne z ciałem, jest szeroko stosowany w przemyśle medycznym. Jako materiał, silikon medyczny wytrzymuje wiele lat intensywnego użytkowania i w tym czasie jego parametry nie ulegają pogorszeniu.

Różnica między Yuuki Rainbow a Yuuki Classic i Yuuki Soft

Podstawową różnicą pomiędzy tymi trzema kubeczkami menstruacyjnymi jest Yuuki  stopień twardości: model Classic jest twardszy od modelu Soft. Model Rainbow jest najbardziej miękki. Twardsze kubeczki menstruacyjne są polecane kobietom bardziej aktywnym fizycznie, o silniejszych mięśniach dna miednicy. Szczególnie Panie uprawiające sporty wzmacniające tę grupę mięśni (pilates, pole dance, jogę, jazdę konną) powinny wybierać kubeczki spośród twardszych modeli. Kubeczki o mniejszej twardości lepiej sprawdzają się u kobiet, które są wrażliwe na ból, mają hemoroidy, wrażliwe podbrzusze.

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych Yuuki

Oferujemy dwa rozmiary kubeczków menstruacyjnych Yuuki: S (1) oraz L (2). W każdym przypadku łodyżkę można skrócić samodzielnie uważając, aby nie uszkodzić kubeczka.

Rozmiar S (1), to rozmiar odpowiedni dla kobiet, które nie rodziły lub dla kobiet poniżej 28. roku życia:

 • średnica: 41 mm
 • długość całkowita: 67 mm , długość kubeczka bez łodyżki: 49 mm
 • długość łodyżki: 18 mm
 • maksymalna pojemnoćś: 24 ml
 • pojemność do znacznika bezpieczeństwa: 14 ml, pojemność do otworków odpowietrzających: 17.5 ml

Rozmiar L (2), to rozmiar odpowiedni dla kobiet, które rodziły lub dla kobiet powyżej 28. roku życia:

 • średnica: 46 mm
 • długość całkowita: 74 mm, długość kubeczka bez łodyżki: 56 mm
 • długość łodyżki: 18 mm
 • maks. pojemność: 37 ml
 • pojemność do znacznika bezpieczeństwa: 24 ml, pojemność do otworków odpowietrzających: 28 ml

Użytkowanie

Przed aplikacją

Ponieważ ciało każdej kobiety jest inne, łodyżka kubeczków menstruacyjnych Yuuki powinna zostać przycięta zgodnie z potrzebami użytkowniczki. Przy silnym skracaniu łodyżki należy zwrócić uwagę na to, aby nie uszkodzić podstawy kieliszka.

Zaleca się, aby przed każdą menstruacją kubeczek został wygotowany przez ok. 5 minut. Należy zwrócić uwagę, czy ilość wody jest wystarczająca - kubeczek musi być całkowicie zanurzony w wodzie. Taki zabieg nie uszkodzi miseczki menstruacyjnej, za to zapewni jej maksymalną sterylność. Do dezynfekcji można używać również specjalnych preparatów.

Sposób umieszczenia kubeczka w ciele

Przed aplikacją kubeczka należy umyć dłonie i odprężyć się. Zalecaną przy aplikacji pozycją jest pozycja kucająca, ale jej wybór zależny jest od preferencji kobiety. Równie dobrze może sprawdzić się pozycja siedząca, stojąca z jedną nogą wyżej lub leżąca.

Kubeczek menstruacyjny przed włożeniem należy zwinąć. Ze względu na jego elastyczność, bez problemu powróci w ciele do swojego oryginalnego kształtu. Jest kilka metod zwijania miseczki menstruacyjnej przed aplikacją: w literkę C, w literkę S, w różyczkę. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj. W celu ułatwienia aplikacji można użyć wody lub lubrykantu na bazie wody.

Prawidłowo włożony kubeczek powinien znajdować się ok. centymetr od wejścia do pochwy. Jeżeli nie rozwinie się samoczynnie, poruszaj nim lekko lub dotknij palcem.

Wyciąganie kubeczka

Zaleca się, aby opróżnianie kubeczka następowało maksymalnie po 8 godzinach od aplikacji. Wyciąganie może odbywać się w tej samej pozycji, co aplikacja. Najpierw należy rozszczelnić kubeczek poprzez złapanie i naciśnięcie jego podstawy. Opróżnij go i wypłucz wodą - jest gotowy do ponownego użycia.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy
 • ean13
  8594169660370
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Kubeczek menstruacyjny Yuuki RAINBOW Line, rozmiar L (2), zestaw: kubeczek + pojemnik do dezynfekcji

26 osób kupiło 46 sztuk

87,80 zł
Cena jednostkowa: 87,80 zł szt
Shop.BetterLandGlobal 2 pkt. za zakup
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Shop.BetterLandGlobal 2 pkt. za zakup

Kubeczek menstruacyjny Yuuki został stworzony przez europejską firmę specjalizującą się w wyrobach medycznychSilikon medyczny, z którego wykonano Yuuki, jest certyfikowany i produkowany w kontrolowanych warunkach na terenie Niemiec. Ekologiczny i ekonomiczny. Model Rainbow jest bardziej miękki niż model Classic, a także trochę bardziej miękki niż model Soft.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...