compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Otulacz wełniany z elementami chusty, NIEBIESKI, One Size (7-15 kg), DUDUŚ
search
Otulacz wełniany z elementami chusty, NIEBIESKI, One Size (7-15 kg), DUDUŚ
search

Pieluszka wełniana z elementami chusty DOODUSH. 

Rozmiar OS
Przeznaczony jest dla dzieci od 7-8 kg do 14-15 kg z rzeczywistym uwzględnieniem budowy malucha.

Rozmiar w kroku ok. 14,5 cm. Całkowita długość pieluszki 44 cm.
Ten rozmiar będzie idealnym rozwiązaniem dla większych dzieci, o krąglejszych kształtach, u których rozmiar MOS nie był dobrze dopasowany.

Instrukcja prania i użytkowania:

W przypadku wielokolorowych otulaczy wełnianych zalecamy octowanie przed pierwszym praniem w celu utrwalenia kolorów oraz zapobiegania farbowaniu.
Otulacze wełniane należy prać ręcznie w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni (temperatura prania i płukania powinna być taka sama). Do prania należy używać środków przeznaczonych do pielęgnacji wełny.
Po wypraniu i wypłukaniu należy otulacz osuszyć przy użyciu ręcznika, którego zadaniem jest wchłonięcie nadmiaru wody.
Następnie należy otulacz rozłożyć na płasko z dala od źródła ciepła i pozwolić mu na naturalny proces schnięcia.
Przed pierwszym użyciem otulacze nie wymagają kuracji lanolinowej (chyba, że zostały wymoczone w roztworze wody z octem).
Po każdorazowym „zmoczeniu” otulacza należy go wypłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia, układając na płasko, natomiast jeżeli otulacz jest tylko lekko wilgotny wystarczy go wywietrzyć przed kolejnym użyciem.
Otulacze wykonane są z ekskluzywnej, kaszmirowej wełny, należy się z nimi obchodzić delikatnie i z dbałością. Nie należy zbyt często poddawać ich praniu, pomiędzy użyciami otulacz należy wietrzyć. Producent nie odpowiada za naturalne mechacenie się tkanin wełnianych, jest to proces naturalny. Z biegiem czasu kolory mogą stracić swoją intensywność, zwłaszcza jeżeli otulacz nie był octowany.

Dlaczego wełna?

Wełna jest szczególną tkaniną, która dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest naszym zdaniem najbardziej odpowiednią formą pieluchowania wielorazowego, szczególnie polecanego dla dzieci z różnego rodzaju problemami skórnymi. Używanie pieluszek wełnianych minimalizuje ryzyko powstawania odparzeń, gdyż struktura wełny pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu oraz poprzez wysoką zawartość lanoliny jest tkaniną oddychającą a przy tym higroskopijną świetnie trzymającą wilgoć wewnątrz pieluszki. Wełna ma właściwości termoregulacyjne - zimą grzeje a latem chłodzi czyli tym samym zapewnia utrzymanie stałej temperatury skóry przy zmieniających się zewnętrznych parametrach cieplnych.
Wełna działa jak biofiltr – neutralizuje szkodliwe substancje i zapobiega rozwojowi bakterii. Lanolina czyli wosk zwierzęcy będący mieszanką estrów tłuszczowych ze sterolami rozkłada mocz na sole i wodę, która w momencie wietrzenia tkaniny wyparowuje. Włókna wełny są łuskowate, dzięki czemu nie ulegają zabrudzeniu tak szybko jak sztuczne tkaniny i nie wymagają częstego prania. Wełna nie wchłania zapachów – również kurzu i potu. Mówi się, że wełna czyści się sama, dlatego nie ma konieczności jej częstego prania. Jeśli dziecko zmoczy pieluszkę wystarczy ją wypłukać i rozwiesić lub rozłożyć na płasko do wietrzenia. Po wysuszeniu będzie gotowa do dalszego użycia. Jeśli nie przydarzy się większa awaria wystarczy wyprać otulacz średnio co 3 tygodnie.Organiczna wełna merynosów jest materiałem w 100% naturalnym i bez problemu ulega biodegradacji.
Wełna merynosa – pochodzi z owiec merynosów, uważana jest za najlepszą wełnę owczą (merinowool). Jest miękka, puszysta, a jej włókna są cienkie, długie i lśniące, wełna z merynosów nie jest gryząca. Im cieńsze włókno, tym wyższa jego jakość.

Z cyklu DOODUSH poleca:

Otulacze wełniane i zastosowane w nich wkłady z włókien naturalnych są najbardziej naturalnym sposobem pieluchowania.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
4-F2
Nowy
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Otulacz wełniany z elementami chusty, NIEBIESKI, One Size (7-15 kg), DOODUSH

1 osób kupiło 1 sztuk

119,99 zł
Cena jednostkowa: 119,99 zł szt
Shop.BetterLandGlobal 2 pkt. za zakup
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Shop.BetterLandGlobal 2 pkt. za zakup
Blisko

Pieluszka wełniana z elementami chusty DOODUSH. 

Rozmiar OS
Przeznaczony jest dla dzieci od 7-8 kg do 14-15 kg z rzeczywistym uwzględnieniem budowy malucha.

Ostatnie sztuki w magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...