compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Lista produktów marki Milton

Produkty marki Milton są obecne w szpitalach i domach od ponad 60 lat i mają za sobą niezwykle ciekawą historię. 

Tradycja marki Milton 
logo-milton
Produkty marki Milton są obecne w szpitalach i domach od ponad 60 lat i mają za sobą niezwykle ciekawą historię. Firma Milton Pharmaceutical Company powstała w roku 1916, a nazwa produktów pochodzi od nazwiska słynnego poety Johna Miltona (1608-1674) autora Raju utraconego. 

Początkowo roztwór Milton wykorzystywano podczas pierwszej wojny światowej jako środek dezynfekujący. Zabierano go do okopów i stosowano na oparzenia skóry oraz rany powodowane przez gazy bojowe i środki chemiczne. 

Po I wojnie światowej roztwór Milton był nadal wykorzystywany jako środek antyseptyczny ogólnego stosowania, środek dezynfekujący w szpitalnych zabiegach chirurgicznych, a także jako środek konserwujący żywność. 

Milton dla ratowania dzieci 
Pod koniec lat 40. XX w. gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na zapalenie żołądka i jelit, co doprowadziło do śmierci 4500 dzieci poniżej 1. roku życia. Ustalono, że źródłem infekcji były niedomyte butelki do karmienia niemowląt. 

W tamtym okresie jedyną dostępną metodą sterylizacji butelek było gotowanie ich przez przynajmniej 10 minut w rondlu z wodą. Z tego względu brytyjskie ministerstwo zdrowia zwróciło się do producenta marki Milton z prośbą o pomoc w powstrzymaniu rosnącej liczby zakażeń i opracowanie bezpiecznego i prostego sposobu sterylizacji akcesoriów dziecięcych. Zespół pracowników Miltona połączył siły z personelem szpitala hrabstw Kent i Sussex w Tunbridge Wells i ich wspólny wysiłek doprowadził do narodzin metody Miltona. 

Przez lata stosowania metoda ta pomogła ochronić życie wielu dzieci. Metoda Miltona jest nadal powszechnie uznawana przez szpitale za skuteczniejszą od gotowania, co potwierdzają liczne badania kliniczne. W ciągu ponad 60 lat stosowania, metoda ta okazała się nie tylko wygodna, ale przede wszystkim niezawodna i bezpieczna. 

Miliony rodziców i pracowników służby zdrowia z pełnym zaufaniem stosują produkty marki Milton od dziesięcioleci, ponieważ umożliwiają one łatwą sterylizację o dowiedzionej skuteczności opisanej w setkach medycznych artykułów. 

Strona nie została znaleziona

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Ładowanie...