Uroda i Zdrowie

Chlorek Magnezu Sześciowodny, jakość farmaceutyczna, CZDA 1kg, Better Land

CHLOREK MAGNEZU sześciowodny, jakość - farmaceutyczna.Masa netto: 1kgJakość: CZDA. Wzór: MgCl2•6H2O Nr CAS: 7791-18-6. Oznakowanie WE: 232-094-6

More details

772

29,99 zł

Cena jednostkowa: 29,99 zł za szt

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Chlorek Magnezu Sześciowodny, jakość farmaceutyczna, CZDA 1kg, Better Land

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

- +

Porównaj!

Nie ma punktów za ten produkt.


 
Nasza opinia i skład:

CHLOREK MAGNEZU sześciowodny, jakość - farmaceutyczna.

Masa netto: 1kg

Jakość: CZDA. Wzór: MgCl2•6H2O Nr CAS: 7791-18-6. Oznakowanie WE: 232-094-6

Świadectwo jakości: 

Chlorek magnezu jest bardzo dobrze przyswajalną formą tego pierwiastka. Stymuluje aktywność enzymów trawiennych i wytwarza kwas solny w żołądku. Dzięki optymalnemu połączeniu ma szerokie zastosowanie w leczeniu chrób neurologicznych (depresja) oraz chorób kardiologicznych (niedobór magnezu powoduje niewydolność i zaburzenie rytmu serca). Zalecana dawka RDI to ok.350-410 mg. Przy problemach ze stresem, starzeniem, problemach naczyniowo-sercowych i oznakach zwapnienia, lekarze zalecają zwiększenie dawki do 1000mg dziennie.

Magnez w postaci chlorku magnezu jest obok potasu drugim najważniejszym kationem wewnątrzkomórkowym. Jest on nieodzownym elementem syntezy i wykorzystania wiązań bogatoenergetycznych (ATP, GTP). Aktywizuje enzymy odpowiedzialne za reakcje przeniesienia grupy fosforylowej. Jest niezbędnym elementem syntezy nośników H2 i elektronów, takich jak NADH2, NADPH2, FAD i koenzym A. Ponadto uaktywnia ok. 300 enzymów przemiany węglowodanowej, białkowej, tłuszczowej, związków nukleinowych oraz reakcji oksydoredukcyjnych. Jest podstawowym regulatorem cyklu komórkowego. Jedna z podstawowych funkcji tego metalu polega na tworzeniu związków chelatowych. Tworząc związki kompleksowe z fosfolipidami, magnez stanowi integralną część struktury błon komórkowych, wewnątrzkomórkowych, mitochondrialnych i siateczkowych. Stabilizuje rybosomy, lizosomy i mitochondria.

Magnez jest konieczny do fizycznej integralności podwójnej spirali kwasu deoksyrybonukleinowego oraz chromosomów. Jest jonem neurotropowym o działaniu uspokajającym. Jego niedobór powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo-mięśniową. Jony magnezu zachowują się w stosunku do m. sercowego w sposób antagonistyczny do jonów wapnia. Powodują one zmniejszenie przewodnictwa i pobudliwości. Magnez wykazuje działanie ochronne na m. sercowy, ponieważ przeciwdziała jego niedotlenieniu. Jednocześnie wykazuje działanie ochronne wobec ściany naczyń krwionośnych, przeciwstawiając się nadmiarowi wapnia i zmianom tkanki łącznej, jak również wywierając bezpośrednie działanie przeciwskurczowe. Magnez odgrywa rolę fizjologicznego czynnika przeciwzakrzepowego, co związane jest z jego stabilizującym działaniem na płytki krwi. Jest niezbędny do rozwoju i mineralizacji kości.

Ma wpływ na rozmnażanie – aktywizuje działanie spermatozoidów, wykazuje działanie tokolityczne na mięsień macicy. Wchodzi w liczne interakcje z hormonami, może być niezbędny do ich syntezy (insulina), magazynowania (katecholaminy) oraz uwalniania (parathormon). Oddziałuje na liczne mechanizmy obronne: przeciwdziała skutkom stresu, niedotlenienia, uczuleniom, zapaleniom, pobudza fagocytozę, aktywuje układ dopełniacza. Po podaniu p.o. wchłania się bardzo powoli w jelicie cienkim (ok. 30%). Wchłanianie zwiększa się na skutek działania kalcytriolu. Stężenie magnezu we krwi wynosi 0,65–1,25 mmol/l. Stężenie w komórce jest ok. 10 razy większe. We krwi ok. 55% magnezu pozostaje w postaci zjonizowanej, 30% wiąże się z białkami, a 15% pozostaje w związkach kompleksowych z anionami. Wydalany jest głównie z moczem i podlega częściowo wchłanianiu zwrotnemu.

 
Cechy/certyfikaty/inne
Ilość w kartonie11

Napisz opinię

Chlorek Magnezu Sześciowodny, jakość farmaceutyczna, CZDA 1kg, Better Land
CHLOREK MAGNEZU sześciowodny, jakość - farmaceutyczna.Masa netto: 1kgJakość: CZDA. Wzór: MgCl2•6H2O Nr CAS: 7791-18-6. Oznakowanie WE: 232-094-6

Napisz opinię

 
Opinie(3)
2022-07-27
Chlorek magnezu

Już od dłuższego czasu biorę ten preparat nie jakieś tabletki kupione w aptece zawierające dużo większy skład. To jest magnez w czystej postaci ,który mi bardzo pomaga i dużo lepiej się czuję praktycznie przesypiam całą noc i nie łapią mnie skurcze. Gorąco polecam tę formę magnezu.

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)
2016-12-13
opinia

Jestem bardzo, bardzo zadowolona realizacji z zamówienia złożonego w Better Land. Super kontakt, szybka realizacja, a poza tym szeroki asortyment! Gratuluję! Będę tu wracać:)
Super sposób na suplementację magnezu:)

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (0) (0)
2016-02-02
Komentarz użytkownika

Dopiero kilka dni zażywam ten rodzaj magnezu, ale widzę już poprawę. Drętwienia rąk i nóg już nie są jak były wcześniej.Jak dla mnie zakup do powtórzenia.

  • Czy ten komentarz był dla Ciebie użyteczny?
  • (1) (0)

Napisz swoją opinię!

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie