compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Uniwersalny płyn do prania, naturalny, hipoalergiczny, jaśminowy, 10 L, Najel
search

Uniwersalny płyn do prania, naturalny, jaśminowy, 10 L, Najel

Mydło Aleppo to mydło naturalne, protoplasta mydła w kostce. Stosowane od czasów starożytnych zarówno do pielęgnacji ciała, jak i prania. Łączy w sobie dobroczynne działanie olejku z oliwek i laurowego. Jest cenionym, naturalnym detergentem.

NAJEL oferuje skuteczne pranie w każdej temperaturze, łącząc tradycję z nowoczesnością. Skuteczność płynu na bazie mydła Aleppo została przetestowana przez niezależne laboratorium. Jest idealny do wszystkich tekstyliów, białych i kolorowychDaje doskonałe rezultaty w przypadku trudnych plam, zapewniając czyste i świeże pranie. 

O delikatnym zapachu kwiatu jaśminu.

Wyprodukowano we Francji. Detergent certyfikowany przez Ecocert Greenlife zgodnie ze standardem Ecocert „Eco-detergent” dostępny na stronie  http://detergents.ecocert.com

Sposób użycia

Polecany do wszystkich rodzajów prania, można stosować zarówno w pralce, jak i ręcznie
Zalecane dawkowanie można znaleźć na opakowaniu.

Aby usunąć uporczywe plamy najpierw przetrzyj pranie mydłem odplamiającym Aleppo Najel, pozostaw na 10 minut, a następnie wypierz pranie w pralce jak zawsze.

Jak prać bardziej ekologicznie

- Posortuj pranie według stopnia zabrudzenia, aby lepiej dozować detergent.
- Nie wlewaj większej ilości płynu, niż jest to zalecane - uważnie przeczytaj informacje dotyczące dozowania na opakowaniu.
- Sprawdź stopień twardości wody.
- Używaj mniej detergentu, gdy pranie jest tylko lekko zabrudzone.
- Unikaj prania wstępnego.
- Używaj detergentów, które są skuteczne w niskiej temperaturze, ponieważ pranie w 40°C zużywa nawet 3 razy mniej energii niż cykl w 90°C.

Zamień zmiękczacz na produkt ekonomiczny i ekologiczny. Dodaj do prania małą szklankę białego octu. Ocet sprawia, zmiękcza tkaniny, bez pozostawiania na nich charakterystycznego zapachu. Pomaga także w walce z osadem w pralce. Jeśli chcesz, żeby pranie pachniało, możesz dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Skład

5-15% mydło, <5% anionowe środki powierzchniowoczynne, substancje zapachowe. Zawiera: linalool, salicylan heksylu, sorbinian potasu, laurylosiarczan sodu, alkohol kokosowy C12-C18.

Zawiera: aldehyd heksylocynamonowy, salicylan heksylu, linalool. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej.

Historia detergentów

Przed pojawieniem się pod koniec XIX wieku pierwszych środków myjących na bazie mydła wytwarzano je z popiołu drzewnego.

Badania nad detergentami zostały wówczas przyspieszone ze względu na niedobór tłuszczów zwierzęcych i roślinnych oraz konieczność czyszczenia mundurów przez armie w zimnej, twardej wodzie.

Pierwszy detergent w płynie pojawił się w 1982 roku. Charakteryzował się lepszą rozpuszczalnością niż detergent w proszku, zwłaszcza w niskich temperaturach, dzięki czemu zaczynał działać już od początku cyklu prania.

Jednak od lat 30. używane dotąd do prania mydło zostało wyparte przez środki powierzchniowoczynne. Niestety, nie zawsze bez szkody dla środowiska i zdrowia konsumentów. Konwencjonalne detergenty zawierają często składniki petrochemiczne, które maja duży potencjał uczulający. Ponadto niektóre ze środków zmiękczających wywołują niepożądane skutki w środowiskach wodnych: tlen rozrzedza się w wodzie, co powoduje zanikanie ryb, skorupiaków, owadów i roślin.

W trosce o środowisko NAJEL opracował gamę mydeł i produktów do prania i czyszczenia Aleppo.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Musisz być zalogowany aby móc dodawać komentarze

Zaloguj się
Nowy
  • Ilość w kartonie
    1
  • ean13
    3760061223189
Zobacz więcej

Inne produkty tej marki

Uniwersalny płyn do prania, naturalny, jaśminowy, 10 L, Najel

84 osób kupiło 141 sztuk

195,11 zł
Cena jednostkowa: 19,51 zł litr
Shop.BetterLandGlobal 4 pkt. za zakup
Zadaj pytanie Zadaj pytanie
Shop.BetterLandGlobal 4 pkt. za zakup

Płyn do prania na bazie mydła Aleppo, które łączy w sobie dobroczynne działanie olejku z oliwek i laurowego i od wieków jest cenione jako naturalny detergent

O delikatnym zapachu kwiatu jaśminu.

Do wszystkich rodzajów prania, tekstyliów białych i kolorowych. Można stosować zarówno w pralce, jak i ręcznie. Skuteczne pranie w każdej temperaturze.

W magazynie
Koszt dostawy od 3,99 zł! Darmowa dostawa: od 150 zł!

Zobacz także

Ładowanie...