Oleje zimnotłoczone

Olej Abisyński natural, tłoczony na zimno, nawilża i wygładza zmarszczki, 20 ml Esent

Olej abisyński wchłania się szybko intensywnie nawilżając skórę i wygładzając zmarszczki. Stąd zaleca się stosowanie oleju przy cerze dojrzałej i przesuszonej.

More details

1009
Nowość!

7,19 zł

Uwaga: Ostatnia sztuka!

- +

Porównaj!

Nie ma punktów za ten produkt.


 
Opis produktu

Olej Abisyński pozyskiwany jest z nasion Modraka abisyńskiego zwanego też kapustą abisyńską (Crambe hispanica).
Roślina ta naturalnie występuje w Afryce Północnej,a uprawiana jest również wielu krajach basenu Morza Śródziemnego . Olej abisyński zawiera wyjątkowo dużo kwasu erukowego ( długołańcuchowy kwas tłuszczowy ), właśnie obecność tego kwasu decyduje o korzystnym działaniu tego oleju na skórę ,włosy i paznokcie.

Działanie.

Olej abisyński wchłania się szybko intensywnie nawilżając skórę i wygładzając zmarszczki ( nawet przy skórze bardzo suchej ). Stąd zaleca się stosowanie oleju przy cerze dojrzałej i przesuszonej.Po aplikacji nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Świetnie sprawdza się do nawilżania skóry po wysuszających zabiegach ( SOLARIUM !!!).

W kosmetyce stosowany bardzo często, jako składnik kremów nawilżających, pomadek ( pozostawia przyjemne uczucie nawilżenia na ustach )i w kosmetykach kolorowych ( rewelacyjnie rozprowadza pigmenty ). Olej szybko penetruje skórę nie zatykając porów.

Stosowany bezpośrednio na włosy (bądź jako dodatek do kosmetyków do pielęgnacji włosów ) nadaje/przywraca włosom naturalny połysk, pozostawia włosy miękkie i elastyczne.


Zastosowanie.

Olej możemy stosować bezpośrednio na skórę i włosy. Możemy go też stosować jako dodatek do kosmetyków ( w kremach do 4 %, produkty do mycia do 2%, pomadki do 10%, kosmetyka kolorowa do 1,5 % ).
Na włosy można go stosować również bezpośrednio (tak na suche jak i mokre włosy , byleby nie przesadzić z ilością ), lub jako dodatek do odżywek ( do 2 % ).

Informacje chemiczne.

Olej organiczny o kolorze słomkowym i gęstości 0,8g/ml. Olej ma właściwości antyoksydacyjne.

Informacje o pochodzeniu i przechowywaniu

Surowiec pochodzi z Maroka, konfekcjonowany jest w UK/PL, rozlewny w atmosferze gazu obojętnego.


Chronić przed ekspozycją na światło słoneczne !!!

 
Cechy/certyfikaty/inne
Produkt NaturalnyTAK
Zapach NaturalnyTAK
Łagodne składniki myjąceTAK

Napisz opinię

Olej Abisyński natural, tłoczony na zimno, nawilża i wygładza zmarszczki, 20 ml Esent

Olej abisyński wchłania się szybko intensywnie nawilżając skórę i wygładzając zmarszczki. Stąd zaleca się stosowanie oleju przy cerze dojrzałej i przesuszonej.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Porównać 0

Brak produktów

To be determined Przesyłka (domyślna 1)
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem:

Podane ceny są cenami brutto

Realizuj Zamówienie