
- redakcja bloga Better Land
- 0
-
42
Jak zrobić domowy płyn do mycia naczyń? Przepisy
Ekologiczne sprzątanie i pranieDomowy płyn do mycia naczyń zrobisz stosunkowo szybko i łatwo. W tym miejscu zgromadzimy najciekawsze przepisy, które pomogą Ci sprzątać ekonomicznie i ekologicznie. Składniki niezbędne do ich przygotowania łatwo znajdziesz w drogerii ekologicznej. Do dzieła!
Dlaczego płyn do mycia naczyń DIY?
Domowy płyn do mycia naczyń daje Ci pełną kontrolę nad użytymi składnikami. Możesz stworzyć produkt nieszkodliwy dla gleby, cieków wodnych i wód gruntowych, a jednocześnie tańszy niż odpowiedniki, które znajdziesz w sklepach.
Do poniższego przepisu polecamy czarne mydła La Corvette - Savonnerie du Midi:
- czarne mydło w płynie,
- czarne mydło w paście z olejem lnianym (bardziej skoncentrowane).
Czym jest czarne mydło?
Składające się zasadniczo z olejów roślinnych i potasu, czarne mydło znane jest od czasów starożytnych. Jego skład sprawia, że jest to naprawdę ekologiczny produkt, nieszkodliwy dla gleby, cieków wodnych i wód gruntowych.
Jak wykorzystać? Czarne mydło (sprawdź szeroki wybór w naszej dedykowanej czarnym mydłom kategorii) może być używane do czyszczenia podłóg, ponieważ jest niezwykle skuteczne w myciu płytek, podłóg betonowych lub terakotowych, płytek lub linoleum. Czarne mydło usuwa również uporczywe plamy z ubrań, dywanów lub pościeli i jest stosowane w składzie domowego proszku do prania. W kuchni można go używać do skutecznego odtłuszczania piekarnika lub okapu.
Czas jednak to zastosowanie, które jest tematem tego artykułu! Możesz również użyć czarnego mydła w swoim własnym przepisie na domowy płyn do mycia naczyń ?
Przepis na domowy płyn do mycia naczyń z czarnego mydła
Składniki:
- 500 ml wody,
- 40 gramów płynnego czarnego mydła,
- 4 łyżki sody oczyszczonej,
- 10 kropli olejku eterycznego (cytrynowego, z drzewa herbacianego, lawendowego, eukaliptusowego lub pomarańczowego).
Wszystkie składniki do przygotowania domowego płynu do mycia naczyń znajdziesz na drogeria-ekologiczna.pl
Przygotowanie (krok po kroku)
- Podgrzej 500 mililitrów wody w rondlu;
- Zatrzymaj się na pierwszym zagotowaniu wody;
- Wlej czarne mydło i sodę oczyszczoną do rondla;
- Mieszaj, aż uzyskasz jednorodną konsystencję;
- Dodaj wybrany olejek eteryczny;
- Po ostudzeniu wlej powstałą mieszankę do butelki wielokrotnego użytku.
Zastosowanie
Wystarczy odrobina płynu do mycia naczyń na gąbce i możesz zacząć myć naczynia.
Po kilku dniach da się zauważyć tworzenie się osadu. To naturalne i nie powinno niepokoić. Aby ponownie uzyskać jednorodną mieszankę, po prostu wstrząśnij butelką przed kolejnym użyciem.
Jak przechowywać domowy płyn do mycia naczyń?
Płyn do mycia naczyń da się przechowywać w szklanej butelce wielokrotnego użytku, a tym samym zużywać mniej opakowań. Ponadto należy pamiętać, iż woda używana do mycia naczyń jest odprowadzana wraz ze ściekami. Dzięki własnemu płynowi do mycia naczyń, który jest bezpieczny dla cieków wodnych i wód gruntowych – chronisz najcenniejszy zasób na Ziemi – wodę.
Co jeszcze da się zrobić z czarnego mydła w domu i ogrodzie?
To najlepszy wybór, jeśli chcesz skutecznie realizować podejście zero waste przy okazji domowych porządków. Ten wszechstronny produkt gospodarstwa domowego można stosować na przykład w domowym środku do czyszczenia podłóg. Ponadto, dzięki roślinnemu składowi, pomaga ono odżywić i chronić podłogi z parkietu, terakoty, betonu, płytek lub plastiku. W kuchni czarne mydło można dodać do płynu do mycia naczyń i skutecznie odtłuścić piekarnik lub okap.
W ogrodzie czarne mydło pozwala odstraszyć lub wyeliminować niektóre szkodniki lub patogeny, jak pleśń. Możesz również czyścić meble ogrodowe, doniczki, okiennice, drzwi garażowe lub grilla. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo, a wszystko to zdrowo i naturalnie! Przeczytaj jak wykorzystać czarne mydło w ogrodzie.
Komentarze (0)