compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Spleśniałe kiełki? Co robić?
blog article icon

Spleśniałe kiełki? Co robić?

Poradnik

Hodowla kiełków w domu, to doskonały sposób na to, by mieć pod dostatkiem źródło witamin i minerałów. Dołączenie kiełków do codziennej diety pozytywnie wpływa na zdrowie oraz dodaje energii. 


Liczne gatunki kiełków posiada różne właściwości. Niektóre z nich mogą różnić się np. wyglądem w czasie wzrastania. Dobrze jest to wiedzieć, żeby nie popełnić błędu np. pozbywając się "spleśniałych" kiełków. 

Sama na początku byłam zaskoczona, gdy po dwóch dniach na moich kiełkach pojawiły się “włoski” takie jak na zdjęciu. Jednak okazuje się, że to nie pleśń!

Jak odróżnić pleśń kiełków od korzonków?

To korzonki boczne, które pojawiają się na niektórych rodzajach kiełków.

Ja obecnie mam kiełki brokułów, czerwonej kapusty i czerwonej rzodkiewki. Włoski pojawiły się na wszystkich.

Ale jak odróżnić je od pleśni? Pleśń jest szara, pojawiają się na niej czarne zarodniki, ma nieprzyjemny, piwniczny zapach i nieregularny kształt, jej nitki rozwijają się w różne strony.

Za to korzonki boczne są śnieżnobiałe, rosną regularnie, są krótkie i z czasem robią się trochę grubsze. Po podlaniu kiełków, włoski przyklejają się do korzonka i robią się niewidoczne. Pojawiają się najczęściej po wielu godzinach bez podlewania.

Więc jeżeli Twoje kiełki wyglądają jak na naszym zdjęciu i nie mają wyżej opisanych cech pleśni, nie masz się czym martwić.

A Ty hodujesz kiełki albo masz dopiero w planach? Dręczą Cię jakieś wątpliwości i obawy, że nie dasz rady? Niedługo na naszym blogu pojawi się artykuł, w którym opiszemy dokładnie wszystkie etapy hodowania kiełków, może dzięki niemu rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Sprawdź naszą kategorię: KIEŁKI EKOLOGICZNE

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...