compare Porównaj (0)

Nie masz konta?

Zarejestruj się
Wybierz temat
Regulamin Zero Waste
blog article icon

Regulamin Zero Waste

O nas

„Zero Waste” czyli "Zero odpadów" to podejście, którego celem jest nie przyczynianie się do produkcji nowych odpadów i opakowań.

Ta idea jest nam naprawdę bardzo bliska. Co ciekawe nasza firma od zawsze nie korzysta z nowych opakowań do pakowania przesyłek. 99% opakowań pochodzi z lokalnych sklepów i hurtowni, z którymi współpracujemy. Raz w tygodniu odbieramy od zaprzyjaźnionych firm opakowania i wypełnienia, które mogą się przydać do ponownego użycia. 

Więcej o tym jak pakujemy znajdziesz tu>> 

UWAGA:

Wybierając opcję "Chciałabym/chciałbym otrzymywać moje zamówienie bez wypełnień, folii, ulotek i zabezpieczeń."  informujesz nas byśmy zwrócili jeszcze większą uwagę na sposób pakowania a w szczególności na to, by do paczki nie wkładać wypełnień, folii, ulotek zabezpieczeń foliowych itp.

Proszę pamiętaj, że wiąże się to z większym ryzykiem uszkodzenia Twojej paczki. Zaznaczając tę opcję zgadzasz się na to, że produkty mogą zostać nieco pogniecione, zduszone lub udarte w transporcie, może także dojść do delikatnych wycieków lub rozsypań. 

Oczywiście nasza firma nadal bierze odpowiedzialność za prawidłowe dostarczenie paczki do Ciebie, ale wierzymy, że ten regulamin jest swoistym kontraktem, w którym będziesz z nami współpracować przy ewentualnej reklamacji z tytułu uszkodzenia produktów i nie będziesz mieć roszczeń w przypadku: 

- zgnieceń; 

- wycieków; 

- rozsypanych produktów; 

- połamań, które nie wpływają na sposób korzystania np. delikatnych połamań makaronu do spagethi. 

Produkty mogą być nadal zabezpieczone poprzez owijanie ich w tekturowe opakowania z odzysku. 

Z dokumentów w paczce będzie znajdował się tylko paragon.

Osoba pakująca  ma prawo uznać, że istnieje zbyt duże ryzyko, że paczka ulegnie zniszczeniu i straty dla środowiska będą zbyt duże. Zdarzało się już tak wielokrotnie. Chcąc uniknąć sytuacji, że paczka się uszkodzi i nie dotrze przez długi czas do klienta, pozwoliliśmy osobie pakującej ostatecznie decydować o użyciu minimum zabezpieczeń.

Czy wiesz, że możesz też do nas odesłać opakowania? Wystarczy zebrać minimum 9 kg kartonów i wypełnień i napisać e-mail. Odbierzemy je na nasz koszt i użyjemy ponownie.

Paweł Poloch

Właściciel sklepu, od początku do 2013 roku współtworzył pierwszą w Polsce społeczną szkołę demokratyczną TRAMPOLINA oraz przyczynił się do powstania Fundacji Edukacja Demokratyczna. Przedsięwzięcie wzmocniło i otworzyło drogę do powstania szkół demokratycznych w całej Polsce. Do dziś wspiera członków grup inicjatywnych szkół demokratycznych oraz propaguje szkoły demokratyczne i rodzicielstwo w bliskości. 

Był przewodniczącym i vice przewodniczącym Kół Naukowych propagujących pedagogikę społeczną oraz ekologię. Uczestniczył w wielu konferencjach, prowadził badania a także odczytywał wiele referatów.

Drogeria Ekologiczna to kolejne wyzwanie wynikające z zamiłowania do eko stylu życia, ale także do prowadzenia i tworzenia innowacyjnych przedsięwzięć zmieniających rzeczywistość na lepszą. Większość naszych zysków przeznaczamy na dalszy rozwój naszych pasji i zainteresowań innowacjami i problemami społecznymi. Już niedługo powstanie sklep internetowy ze zdrowa żywnością oraz Fundacja Better Land: http://www.betterland.pl 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Ładowanie...